Wall Street zamyka się wyżej, ponieważ obawy o niewypłacalność Rezerwy Federalnej i Rosji ustępują

  • Sektor energetyczny rośnie wraz z ropą, a wyniki sektorów obronnych są poniżej normy
  • Cotygodniowe liczby bezrobotnych w USA spadają w związku z silnym popytem na pracowników
  • Indeksy rosną: Dow 1,23%, S&P 500 1,23%, Nasdaq 1,33%

(Reuters) – Trzy główne indeksy Wall Street wzrosły w czwartek o ponad 1%, ponieważ inwestorzy rozważyli drogę Rezerwy Federalnej do podniesienia stóp procentowych i złagodzili obawy o perspektywę niewypłacalności Rosji po otrzymaniu płatności przez wierzycieli.

Inwestorzy są pewni, że Rosja przynajmniej na razie uniknęła pierwszego od stulecia niewypłacalności obligacji zagranicznych. Dwa źródła rynkowe poinformowały w czwartek agencji Reuters, że dzieje się tak dlatego, że wierzyciele otrzymali płatności w dolarach za rosyjskie kupony obligacji, które stały się wymagalne w tym tygodniu. Czytaj więcej

Indeksy S&P 500, Dow Jones Industrial Average i Nasdaq odnotowały największe zyski z trzech sesji od początku listopada 2020 r. po tym, jak raporty zwiększyły apetyt na ryzyko na rynku, który już korzysta z polowania na okazje. S&P 500 również zaznaczył swój trzeci dzień z rzędu, zwyżkując o ponad 1%.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Rezerwa Federalna podniosła w środę stopy procentowe o ćwierć punktu procentowego zgodnie z oczekiwaniami i przewidziała solidny plan dalszych podwyżek, podczas gdy decydenci ograniczyli również swoje prognozy wzrostu gospodarczego na ten rok. Czytaj więcej

Według Michaela Jamesa, dyrektora zarządzającego ds. obrotu akcjami w Wedbush Securities, informacje o rosyjskim nacisku i przerwaniu technicznych linii wycofania „w górę” indeksów, w tym S&P i Nasdaq, wzmocniły akcje.

„To daje inwestorom zwiększony poziom ostrożnego optymizmu i jest zmianą w stosunku do ogromnego pesymizmu, który obserwujemy od początku stycznia” – powiedział James.

„Ludzie czują się coraz bardziej komfortowo z wyższymi wskaźnikami faktów” – powiedział. „Prezes (Jerome) Powell mówił o tym od początku grudnia”. „Fakt, że nie było większych negatywnych niespodzianek w planach Fed ujawnionych po posiedzeniu, oraz komentarz Powella dał ludziom poczucie, że być może widzieliśmy to tak źle, jak będzie w najbliższym czasie.”

READ  Ropa rośnie, ponieważ Chiny rozważają złagodzenie ograniczeń COVID

Phil Blancato, dyrektor generalny Ladenburg Thalmann Asset Management w Nowym Jorku, określił plany Fed jako pesymistyczne, a także powiedział, że nastroje poprawiają dalsze rozmowy pokojowe między Rosją a Ukrainą.

„To, co widzisz dzisiaj, jest tylko efektem wczorajszym” – powiedział Blancato. „Istnieje potencjalne rozwiązanie konfliktu za granicą, a pozytywne skutki Fedu i akcji są na bardzo sprawiedliwym punkcie wejścia, co daje możliwość zwiększenia ryzyka”.

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 17 marca 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks Standard & Poor’s wzrósł o 417,66 punktów, czyli 1,23%, do 34 480,76 punktów (.SPX) Wzrósł o 53,81 punktu, czyli 1,23%, do 4411,67 punktu, a Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Dodał 178,23 pkt, czyli 1,33%, do 13 614,78 pkt.

sektor energetyczny (.SPNY) Największy procent zyskał wśród 11 głównych sektorów przemysłu w S&P, zamykając się o 3,5% wyżej, ponieważ ceny ropy wzrosły o 8%, gdy rynek ropy naftowej odbił się po kilku dniach strat, z ponownym skupieniem się na niedoborach dostaw w nadchodzących tygodniach z powodu nałożonych sankcji. na Rosję.

Słabo rozwinięty sektor był najbardziej defensywnym przemysłem z mediami (.SPLRCU) Dodanie tylko 0,5% i podstawowych towarów konsumpcyjnych (.SPLRCS)który wzrósł o 0,6%.

Indeks Standard & Poor’s banków wrażliwych na stopy procentowe (.SPXBK) Zakończył sesję nieco wyżej po spadku o 2% wcześniej w sesji i wzrost o 3,7% w środę. Krzywa dochodowości amerykańskich obligacji skarbowych odbiła się, osiągając wcześniej najniższy poziom od ponad dwóch lat.

Urzędnicy rosyjscy i ukraińscy spotkali się ponownie w czwartek na rozmowy pokojowe, ale powiedzieli, że ich stanowiska są bardzo od siebie oddalone. Czytaj więcej

Wcześniejsze dane pokazały, że tygodniowe liczby bezrobotnych spadły w zeszłym tygodniu, ponieważ popyt na siłę roboczą pozostał silny, co daje gospodarce kolejny miesiąc solidnego wzrostu liczby miejsc pracy. Czytaj więcej

Wcześniejsze emisje przewyższyły liczebnie spadające emisje na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych o 4,10 do 1; Na Nasdaq stosunek wyniósł 2,93 do 1 na korzyść zaawansowanych traderów.

READ  Świąteczne przesłanie dyrektora generalnego Wayfair do pracowników: Pracuj ciężej

S&P 500 osiągnął nowe 52-tygodniowe 18-tygodniowe maksimum i nie było nowych minimów. Nasdaq odnotował 46 nowych maksimów i 53 nowe minima.

12,88 miliarda akcji zmieniło właściciela na giełdach amerykańskich w porównaniu do 20-dniowej średniej ruchomej wynoszącej 14,18 miliarda.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe raporty Sinada Karo, Devika Jaina, Susan Mathew i burmistrza Bansari Kamdara w Bengaluru; Montaż przez Anila de Silvę, Sriraja Kalovilę i Aurorę Ellis

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *