Rynki azjatyckie spadają. Chińska gospodarka wzrosła o 6,3%, nie spełniając oczekiwań

godzinę temu

Indonezyjski handel spadł w czerwcu bardziej niż oczekiwano, a nadwyżka handlowa wzrosła

Nadwyżka handlowa Indonezji za czerwiec Wzrósł do 3,46 mld USD, co stanowi gwałtowny wzrost z 1,35 mld USD oczekiwanych przez ekonomistów w ankiecie Reutera.

Jednak ogólny handel spadł, a eksport tego kraju w czerwcu spadł o 20,61 mld USD, co oznacza spadek o 21,18% rok do roku.

Import w czerwcu wyniósł 17,15 mld USD, co oznacza spadek o 18,35% w porównaniu z czerwcem ubiegłego roku.

– Lim Hwi Ji

4 godziny temu

JLL powiedział, że inwestycje w hotele w regionie Azji i Pacyfiku spadły w pierwszej połowie 2023 r

JLL powiedział, że inwestycje w hotele w regionie Azji i Pacyfiku odnotowały znaczny spadek w pierwszej połowie roku z powodu niestabilności na amerykańskich i europejskich rynkach długu.

Dane z firmy zajmującej się nieruchomościami wykazały, że w porównaniu z poprzednim rokiem inwestycje spadły o 52%, do 3,1 miliarda dolarów.

„Wielu kupujących stoi obecnie w obliczu cykli cenowych, niepewności inflacji i wyzwań makroekonomicznych” – powiedział Calvin Lee, szef działu doradztwa transakcyjnego JLL, w rozmowie z „Squawk Box Asia” CNBC.

W rezultacie, dodał, chcą „trzymać swój kapitał na uboczu”, dopóki nie nadejdzie właściwy czas na ponowne zainwestowanie.

Lee spodziewa się jednak, że inwestycje w regionie odbiją się w drugiej połowie roku, gdy rynek długu się ustabilizuje, i prognozuje 8,7 mld USD inwestycji hotelowych w 2023 r.

„Wraz ze zbliżaniem się cykli cenowych do stabilizacji… i spadkiem inflacji na większości rynków rozwiniętych, uważamy, że inwestorzy będą bardziej narażeni na ryzyko [and] Powiedział mi, że „chętny do wykonania ruchu”.

Charmine Jacob

4 godziny temu

Jest mało prawdopodobne, aby Chiny wstrzyknęły „masowy bodziec”, aby pobudzić gospodarkę, mówi strateg

Według Arthura Croppera, współzałożyciela i szefa badań w Gavekal Dragonomics, firmie zajmującej się badaniami gospodarczymi w Chinach, chińscy decydenci raczej nie wstrzykną „masowego bodźca”, aby pobudzić chorą gospodarkę.

„Myślę, że rząd był bardzo jasny, że nie zamierza tak bardzo zachęcać” – powiedział w poniedziałek „Squawk Box Asia” CNBC.

„Zasadniczo powiedzieli, że chcą dokonać pewnych dostrojeń, zamierzają dokonać pewnych dostrojeń na krawędziach. Ale duży, ogromny bodziec, do którego byliśmy przyzwyczajeni w Chinach przez ostatnie 15 lat za każdym razem spowalnia — nie sądzę, abyśmy kiedykolwiek to powtórzyli”.

Cropper zauważył, że rząd zdaje sobie sprawę, że „w sektorze nieruchomości istnieje problem strukturalny, który należy rozwiązać”.

„Nie pomogą temu, wprowadzając wiele zachęt, aby ludzie kupowali domy, których tak naprawdę nie potrzebują” – dodał.

– Sumathi Bala

4 godziny temu

READ  Gigant naftowy Aramco ogłasza rekordowy kwartał, gdy ceny ropy rosną

Chiny utrzymują oprocentowanie kredytów średnioterminowych na niezmienionym poziomie 2,65%.

Bank centralny Chin utrzymał średni termin Oprocentowanie kredytów bez zmian na poziomie 2,65%, po tym jak Ludowy Bank Chin uruchomił 103 miliardy juanów (14,43 miliarda dolarów) jednorocznych średnioterminowych kredytów pożyczkowych o takim oprocentowaniu.

Bank centralny powiedział, że w pełni zaspokoi to wymagania monetarne instytucji finansowych i utrzyma „rozsądną i wystarczającą płynność w systemie bankowym”.

Ludowy Bank Chin (PBOC) również przeprowadził transakcje reverse repo na kwotę 33 miliardów juanów w ramach siedmiodniowego reverse repo ze stałą stopą procentową 1,9%.

– Lim Hwi Ji

5 godzin temu

PKB Chin w drugim kwartale rośnie o 6,3%, czyli wolniej niż oczekiwano

PKB Chin w drugim kwartale wzrósł o 6,3% rok do roku, poniżej oczekiwań analityków ankietowanych przez Reutera na poziomie 7,3%.

Odczyt PKB na poziomie 6,3% za drugi kwartał oznaczał wzrost o 0,8% w stosunku do pierwszego kwartału, wolniejszy niż 2,2% kw/kw odnotowane w pierwszych trzech miesiącach roku.

Osobno stopa bezrobocia wśród młodzieży w wieku 16-24 lat wyniosła w czerwcu 21,3%, co stanowi nowy rekord.

– Evelyn Cheng

5 godzin temu

Hongkong prawdopodobnie odwoła wszystkie poniedziałkowe sesje giełdowe

Rynki w Hongkongu prawdopodobnie będą zamknięte przez cały poniedziałek, po tym jak obserwatorium miejskie przewidziało, że ostrzeżenie przed tajfunem Talim będzie obowiązywało do godziny 16:00 HKST.

the Giełda w Hongkongu jest zwykle anulowana Poranne sesje handlowe, jeśli sygnał huraganu nr 8 lub wyższy nastąpi po godzinie 9:00, a wszystkie sesje giełdowe danego dnia zostaną anulowane, jeśli sygnał nr 8 lub wyższy utrzyma się do południa.

– Lim Hwi Ji

6 godzin temu

Singapurskie krajowe kontrakty eksportowe niezwiązane z ropą dziewiąty miesiąc z rzędu

Krajowy eksport Singapuru poza ropą naftową spadł w czerwcu o 15,5% rok do roku, co oznacza dziewiąty miesiąc z rzędu, w którym eksport ten pozostawał na terytorium kurczącym się.

Był to głębszy spadek niż 14,8% spadek odnotowany w maju, ale niewiele poniżej 15,8% spadku oczekiwanego przez ekonomistów ankietowanych przez Reuters.

Projekt Singapurski, Singapurska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości postawiłem sprawę jasno Spadek krajowego eksportu innych niż ropa wynikał ze słabego eksportu do Malezji, Indonezji i Korei Południowej, chociaż wzrósł eksport do Hongkongu i Chin.

– Lim Hwi Ji

7 godzin temu

CNBC Pro: „Bullish Red”: Akcje tego szybko rozwijającego się globalnego funduszu technologicznego mogą wzrosnąć o 180%, mówi Berenberg

Według Berenberga akcje funduszu venture capital skoncentrowanego na szybko rozwijającym się sektorze technologicznym mogą wzrosnąć o ponad 180%.

READ  W miarę zbliżania się głównych terminów świątecznych, oszustwa związane ze zwrotami detalicznymi stają się coraz częstsze

Analityk banku powiedział, że nawet gdyby portfel funduszu venture capital nie odnotował wzrostu i został wyceniony z 20-procentowym dyskontem w porównaniu z innymi funduszami, to i tak wskazywałby na wzrost o 54%.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

7 godzin temu

CNBC Pro: UBS zaktualizował swoją listę akcji „Highest Condemned” – i ma na celu pokonanie głównego indeksu

UBS uruchomił grupę amerykańskich i światowych akcji, które według niego mają przewyższyć główny indeks w 2023 r., który określił jako rok „punktów krytycznych”.

Wybrane akcje to nazwiska „najwyższego przekonania”, powiedział szwajcarski bank w nocie badawczej z 11 lipca, a lista ma na celu pobicie indeksu MSCI All Country World Index, dodając, że „nie wzbrania się przed zajmowaniem pewnych sprzecznych pozycji”.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Lucy Handley

Piątek, 14 lipca 2023 r., 15:48 czasu wschodniego

Wydaje się, że światowa inflacja zasadnicza osiągnęła szczyt, mówi Międzynarodowy Fundusz Walutowy

Wydaje się, że wśród krajów G20 inflacja zasadnicza osiągnęła szczyt, według Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Jednak w większości krajów G20, zwłaszcza w gospodarkach rozwiniętych, inflacja bazowa pozostaje znacznie powyżej celów banku centralnego.

„W walce z inflacją pojawiają się wczesne oznaki aktywizacji polityki pieniężnej, wraz z zaostrzeniem standardów udzielania kredytów bankowych w strefie euro i USA. Decydenci powinni jednak unikać „wczesnych uroczystości”: wnioski z poprzednich okresów inflacji pokazują, że Międzynarodowy Fundusz Monetarny Dyrektor zarządzająca funduszu Georgieva powiedziała w piątkowej notatce, że zbyt wczesne złagodzenie polityki może odwrócić postęp w zakresie inflacji.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje, że światowy wzrost gospodarczy spadnie w średnim okresie o około 3%, poniżej historycznej średniej wynoszącej 3,8% w okresie od 2000 do 2019 roku.

– Hakyung Kim

Piątek, 14 lipca 2023 r., 12:48 czasu wschodniego

Inwestorzy liczą na hossę na rynku w nadchodzącym tygodniu wraz ze spadkiem zysków

Akcje mogą nadal nabierać rozpędu w nadchodzącym tygodniu, ponieważ inwestorzy zwracają uwagę na wyniki finansowe po słabych informacjach o inflacji z zeszłego tygodnia.

Główne indeksy osiągnęły w piątek pozytywny tydzień po zachęcającej inflacji konsumenckiej i hurtowej w czerwcu, co zwiększyło prawdopodobieństwo, że Rezerwa Federalna zbliża się do końca kampanii podwyżek stóp procentowych. Handlowcy widzą 95% pewności, że Fed podniesie na posiedzeniu banku centralnego w lipcu, zgodnie z Narzędzie FedWatch firmy CME Group. Są w 81% pewni, że Fed będzie siedział spokojnie we wrześniu.

„Myślę, że Fed jest jakby zablokowany na kolejną podwyżkę”, powiedział Rob Williams z Sage Advisory. „Ale patrząc na te dane dotyczące inflacji, myślę, że to coś w rodzaju jednego i gotowe”.

READ  Depozyty bankowe wciąż odpływają. Dlaczego akcje są stabilne?

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać całą historię tutaj.

-Sara Maine

piątek, 14 lipca 2023 r., 13:51 czasu wschodniego

Ponad jedna trzecia z piątkowych 52-tygodniowych maksimów na S&P 500 to rekordy wszechczasów

Ponad jedna trzecia z 32 spółek, które w piątek osiągnęły 52-tygodniowe maksima na S&P 500, jest również notowana przez cały czas. Trzy z 32 (JPM, V, CRM) są również w indeksie Dow Jones Industrial Average. Trzy rekordy wszechczasów to budowniczowie domów. No i oczywiście Nvidia:

 • Netflix handluje na najwyższym poziomie od lutego 2022 roku
 • Booking Holdings, notowany na rekordowo wysokim poziomie od debiutu giełdowego w 1999 roku
 • Dr Horton, rekord wszechczasów w IPO w 1992 roku
 • Lennar, najwyższy poziom od początku handlu w 1971 roku
 • PulteGroup notowana na najwyższych obrotach od pierwszej oferty publicznej w 1972 roku
 • CBOE Holdings, rekord wszechczasów sięgający debiutu giełdowego w 2010 roku
 • Intercontinental Exchange, najwyższy poziom od kwietnia 2022 r
 • JPMorgan (JPM), najwyższy poziom od lutego 2022 r
 • Moody’s, najwyższy poziom od lutego 2022 r
 • S&P Global najwyższy od kwietnia 2022 r
 • Wiza jest najwyższa od sierpnia 2021 r
 • Align Technology, najwyższy poziom od kwietnia 2022 r
 • Cooper Comp, najwyższy od kwietnia 2022 r
 • DexCom, najwyższy od grudnia 2021 r
 • Współczynnik IDEXX najwyższy od kwietnia 2022 r
 • Chirurgia intuicyjna, najwyższa od stycznia 2022 r
 • Steris, najwyższy poziom od czerwca 2022 r
 • Copart, rekordowy debiut giełdowy w 1994 r
 • Masco, najwyższy poziom od lutego 2022 r
 • Rollins Inc., najwyższy poziom od 1968 roku, zaczął handlować
 • Adobe, najwyższy od lutego 2022 r
 • Ansys, najwyższy poziom od stycznia 2022 r
 • Cadence Design Systems, cały czas odkąd poprzednik ECAD wszedł na giełdę w 1987 roku
 • Salesforce.com, najwyższy od lutego 2022 r
 • Fortinet, rekord wszechczasów sięgający pierwszej oferty publicznej w 2009 roku
 • Gartner, najwyższy poziom od listopada 2021 r
 • ServiceNow, najwyższy poziom od marca 2022 r
 • NVIDIA, najwyższy poziom od debiutu giełdowego w 1999 roku
 • na półprzewodnikach, najwyższy poziom od debiutu giełdowego w 2000 roku
 • Teradyne, najwyższy poziom od kwietnia 2022 roku
 • Sherwin-Williams, najwyższy od czerwca 2022 r
 • Equinix, najwyższy poziom od stycznia 2022 r

Tymczasem tylko pięć spółek spadło w piątek do 52-tygodniowych minimów w S&P 500, z których żadna nie odnotowała wzrostu, chociaż AT&T dotknęło najniższego poziomu od 20 lat:

– Scotta Schneibera, Christophera Hayesa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *