Dolly Parton otrzymuje 100 milionów dolarów nagrody od Jeffa Bezosa

Ze scenariuszem Richa McKaya

(Reuters) – Gwiazda muzyki country i filantrop Dolly Parton otrzymała 100 milionów dolarów „Bezos Courage & Civility Award” od założyciela miliardera Amazon.com, Jeffa Bezosa, zaszczyt, który honoruje liderów, którzy „szukają rozwiązań z odwagą i taktem”, powiedział za pośrednictwem Internet.

Bezos, który jest również właścicielem firmy zajmującej się rakietami kosmicznymi Blue Origin, ogłosił w piątek nagrodę wraz ze swoją wieloletnią partnerką, prezenterką wiadomości Lauren Sanchez.

Sanchez powiedział na Instagramie, że Barton to „kobieta, która daje sercem i prowadzi z miłością i współczuciem w każdym aspekcie swojej pracy”.

„Nie możemy się doczekać, aż zobaczymy, ile dobrego zrobisz dzięki tej nagrodzie w wysokości 100 milionów dolarów” – powiedziała.

„Wow! Czy powiedziałeś 100 milionów dolarów?”, powiedział Barton w nagraniu wideo z ceremonii zamieszczonym w Internecie.

„Myślę, że ludzie, którzy są w stanie pomóc, powinni umieścić swoje pieniądze tam, gdzie jest ich serce”, powiedziała. „Zrobię co w mojej mocy, aby robić dobre rzeczy za te pieniądze”.

76-letni Barton jest piosenkarzem pop i gospel, autorem tekstów i piosenkarzem, którego piosenki obejmują „I Will Always Love You”, „Jolene” i wiele innych przebojów na przestrzeni dziesięcioleci.

Przekazał 1 milion dolarów Centrum Medycznemu Uniwersytetu Vanderbilt, aby pomóc w opracowaniu szczepionki podczas pandemii COVID-19.

Barton, który w tym miesiącu został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame, założył wiele organizacji charytatywnych, w tym Fundację Dollywood, która koncentruje się na edukacji, a także łagodzeniu ubóstwa.

Nagroda Bezosa rozpoczęła się w 2001 roku, od nagród przyznanych po raz pierwszy działaczowi Van Jonesowi, który pełnił funkcję założycielskiego dyrektora generalnego sojuszu REFORM i Dream Corps, oraz szefowi kuchni i organizacji humanitarnej Jose Andresowi, który założył World Central Kitchen, która dostarcza żywność w bezpośrednim następstwie. katastrof.

READ  „Głęboko przepraszam” dyrektor generalny Alaski: trwają odwołania lotów

Raportowanie Richa McKaya w Atlancie; Edytowanie przez Billa Bercrota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *