Kontrakty terminowe na akcje wzrosły po tym, jak główne średnie miały najgorszy dzień od czerwca

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły we wtorek rano po tym, jak akcje zakończyły swój najgorszy dzień od czerwca, a letni wzrost na Wall Street wygasł w związku z rosnącymi obawami o podwyżkę stóp procentowych.

Kontrakty terminowe związane z Dow Jones Industrial Average wzrosły o 25 punktów, czyli 0,08%, podczas gdy kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 były nieznacznie wyższe, odpowiednio o 0,05% i 0,12%.

Zoom pogorszył się w przedłużonym handlu po obniżeniu całorocznej prognozy, podczas gdy Palo Alto Networks odnotował wzrost po ogłoszeniu dobrych wyników kwartalnych.

Podczas poniedziałkowej sesji giełdowej Dow Jones spadł o 643,13 punktu, czyli 1,91%, do 33 063,61, podczas gdy S&P spadł o 2,14% do 4137,99, najgorszego dnia dla obu indeksów od 16 czerwca. Dziś od 28 czerwca.

Poniedziałkowa wyprzedaż była szeroka, a wszystkie 11 sektorów S&P 500 zamknęło się niżej, co było spowodowane spadkami akcji IT i akcji konsumenckich. Spadek cen akcji technologicznych mocno zaważył na ciężkim technologicznie Nasdaq.

„Historia globalnego wzrostu jest teraz w rozsypce” – powiedział Ed Moya, główny analityk rynku w firmie Oanda. „To naprawdę wywiera presję na apetyt na ryzyko, ponieważ nie można sprawić, by Stany Zjednoczone nadal były atrakcyjne, podczas gdy reszta świata się załamuje”.

Powiedział, że sentyment będzie nadal wywierał presję na duże firmy technologiczne i akcje uznaniowe konsumentów. Moya, wtórując innym inwestorom, spodziewa się kolejnej rundy jastrzębich spadków ze strony prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, gdy przemawia w piątek na dorocznym sympozjum ekonomicznym banku centralnego w Jackson Hole.

Sezon zarobków trwa we wtorek z wynikami Macy’s, Nordstrom i Dick’s Sporting Goods. Opublikowana zostanie również sprzedaż nowych domów za lipiec, wraz z sierpniowym PMI dla przemysłu i sierpniowym badaniem Richmond Fed.

READ  Kontrakty terminowe Dow: Zwyżka na rynku się załamuje, ale nie załamuje; Wielki Tydzień dla Tesli, rywala EV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *