Manchin naciska na odroczenie ulg podatkowych dla samochodów elektrycznych

Waszyngton (AFP) Nasilająca się krytyka senatora Demokratów Joe Manchina, w środę przeniósł się do opóźnienia nowych ulg podatkowych dla samochodów elektrycznych.co jest kluczowym elementem prawa klimatycznego prezydenta Joe Bidena.

Manchin powiedział, że wytyczne Departamentu Skarbu pozwalają producentom w Europie i innych krajach na obejście wymagań dotyczących produkcji dużych ilości akumulatorów do pojazdów elektrycznych w Ameryce Północnej.

Ustawa klimatyczna, formalnie znana jako ustawa o ograniczaniu inflacji„Jest to przede wszystkim rachunek za bezpieczeństwo energetyczne” – powiedział Manchin, dodając, że ulgi podatkowe na pojazdy elektryczne miały „rozwijać krajową produkcję i zmniejszać naszą zależność od zagranicznych łańcuchów dostaw w zakresie krytycznych minerałów potrzebnych do produkcji akumulatorów pojazdów elektrycznych”.

Próba Manchina opóźnienia ulg podatkowych wyszła na jaw, gdy sekretarz ds. energii Jennifer Granholm i doradca klimatyczny Białego Domu Ali Zaidi odwiedzili w środę auto show w Waszyngtonie, aby podkreślić wysiłki administracji mające na celu zwiększenie pojazdów elektrycznych i powiązanej infrastruktury.

Granholm powiedział, że sprzedaż pojazdów elektrycznych potroiła się, odkąd Biden, Demokrata, objął urząd dwa lata temu. Powiedziała, że ​​obecnie na amerykańskich drogach jeździ ponad 2 miliony pojazdów elektrycznych i 100 000 ładowarek, a zainwestowano lub zadeklarowano ponad 100 miliardów dolarów na pojazdy elektryczne i ich łańcuchy dostaw, w tym akumulatory.

Podczas gdy baterie i komponenty są od dawna produkowane w Chinach, „zamierzamy sprowadzić tę produkcję z powrotem do domu” – powiedział dziennikarzom Granholm.

„Damy Amerykanom szansę jazdy amerykańskimi samochodami wyprodukowanymi przez amerykańskich robotników – a to się tylko pogorszy, gdy Amerykanie zaczną jeździć tymi pojazdami i zdadzą sobie sprawę, jakie są niesamowite” – powiedziała. „Popyt gwałtownie wzrośnie. Przewidujemy, że do 2030 roku połowa samochodów sprzedawanych w USA będzie elektryczna.”

Granholm i Biały Dom odmówili komentarza w sprawie ustawy Manchina, ale jest mało prawdopodobne, aby działania prawodawcy z Zachodniej Wirginii zyskały popularność w Senacie, gdzie Demokraci mają niewielką większość i nie wykazali chęci ponownego otwarcia ustawy, którą właśnie przekazali partii. Linia głosowania. Podczas kampanii w połowie kadencji Republikanie krytykowali Bidena i innych Demokratów Na poparcie pojazdów elektrycznych, powołując się na stosunkowo wysokie koszty i akumulatory wyprodukowane w Chinach.

READ  Akcje odbiły, gdy czwarty Fed podniósł 0,75%

Ulgi podatkowe Do 7500 USD na pojazd w celu stymulowania sprzedaży pojazdów elektrycznych i lokalnej produkcji pojazdów i akumulatorów przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych powodujących globalne ocieplenie. Europejscy i azjatyccy sojusznicy, w tym prezydent Francji Emmanuel Macron, skrytykowali przepisy jako niesprawiedliwe dla zagranicznych producentów.

I choć Macron chwalił wysiłki Bidena na rzecz ograniczenia zmian klimatycznych, to podczas wizyty w Waszyngtonie powiedział, że dotacje w nowym prawie mogą być ogromnym problemem dla europejskich firm.

Biden przyznał, że w przepisach są „dziury”. Ale powiedział, że „są korekty, które możemy wprowadzić”, aby zadowolić sojuszników.

Rachunek Manchina wynika z decyzji Departamentu Skarbu o opóźnieniu przepisów dotyczących baterii i zawartości metali do marca, jednocześnie umożliwiając wejście w życie reszty programu 1 stycznia. t spełniać wymagania dotyczące baterii.

„Stany Zjednoczone to miejsce narodzin Henry’ego Forda, który zrewolucjonizował przemysł motoryzacyjny” – powiedział Manchin, nazywając to „wstydem, że jesteśmy tak zależni od zagranicznych dostawców, zwłaszcza Chin, w zakresie akumulatorów zasilających nasze samochody elektryczne”.

Manchin, przewodniczący Senackiej Komisji ds. Energii i Zasobów Naturalnych, miał decydujący głos w uchwaleniu prawa klimatycznego, które zostało przyjęte bez poparcia jakichkolwiek Republikanów w Izbie Reprezentantów i Senacie. Powiedział, że zwolnienia zatwierdzone przez Departament Skarbu – w tym te, które pozwalają na ulgi podatkowe dla pojazdów elektrycznych zakupionych do użytku komercyjnego, takich jak wynajem lub wspólne przejazdy, nawet jeśli są wyprodukowane za granicą – podważają intencję prawa, aby zmniejszyć zależność USA od zagranicznych krajów, w tym przeciwników, oraz tworzenia miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych.

Na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii w zeszłym tygodniu Manchin powiedział, że nie zdawał sobie sprawy, że Unia Europejska nie ma umowy o wolnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi, kiedy Demokraci uchwalili ograniczenia dotyczące samochodów elektrycznych. Powiedział dziennikarzom na Kapitolu w tym tygodniu, że kraje europejskie powinny ponownie rozważyć własną politykę promowania czystej energii, a Stany Zjednoczone mogą pracować nad umową handlową.

READ  Wall Street zamknął się wyżej, wspierany przez wzrosty akcji spółek technologicznych dzięki optymistycznym zyskom

„Niezależnie od tego, czy zdają sobie z tego sprawę, czy nie, muszą to zebrać i zawrzeć umowę o wolnym handlu” – powiedział Manchin.

Ron Wyden, przewodniczący Senackiej Komisji Finansów, powiedział, że nie jest zainteresowany ponownym otwarciem prawa klimatycznego, które zostało uchwalone po ponad półtora roku, czasami spornych negocjacji.

John Bozzella, prezes Alliance for Automotive Innovation, branżowej grupy handlowej, powiedział, że ustawa Manchina tylko zwiększy zamieszanie w już złożonej ulgi podatkowej dla pojazdów elektrycznych, której wielu kierowców – a nawet niektórzy dealerzy samochodowi – nie do końca rozumie.

„Chcemy mieć pewność, że nie wprowadzamy zamieszania wśród klientów, którzy mogą już być zdezorientowani co do tego, co kwalifikuje się do ulgi podatkowej, więc nie jestem do końca pewien wartości nowych przepisów” – powiedział Bozella.

___

Śledź relacje AP dotyczące pojazdów elektrycznych na https://apnews.com/hub/electric-vehicles.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.