Marriott pozywa gościa za „niechciane opłaty” w hotelach w Los Angeles

Nikt nie lubi tych przypadkowych dopłat o różnych nazwach – opłaty uzdrowiskowe, opłaty za miejsca docelowe, opłaty za udogodnienia lub opłaty miejskie, żeby wymienić tylko kilka tytułów – które są dołączane do nocnych stawek za pokój hotelowy.

Niektórym nie podoba się to tak bardzo, że są gotowi pozwać największą firmę hotelarską na świecie.

W środę goście hotelowi pozwali Marriott International do sądu okręgowego hrabstwa Los Angeles za rzekome dopłaty za noc do cen pokoi, które naruszały przepisy dotyczące ochrony konsumentów i nieuczciwej konkurencji w Kalifornii. Opłata ta jest określana jako „dodatkowa opłata zgodnie z ustawą o ochronie pracowników hotelowych” na rachunkach gości i wynosi od 10 do 14 USD za noc, w zależności od hotelu.

Oskarżenia pojawiły się po raz pierwszy w odpowiedzi na zarządzenie podpisane w zeszłym roku przez ówczesnego burmistrza Los Angeles, Erica Garcettiego. Ta akcja wymaga od hoteli w Los Angeles zapewnienia pracownikom urządzeń zabezpieczających, takich jak przycisk napadowy, aby lepiej chronić się przed potencjalną napaścią na tle seksualnym. Środek wymagał również, aby większe hotele zapewniały wyższe zarobki gospodyniom domowym, które sprzątałyby powyżej pewnego progu podczas zmiany.

Ale pozew twierdzi, że dodatkowy koszt – rozliczany jako pokrycie kosztów związanych ze środkiem ochrony pracowników – znacznie przekracza rzeczywisty koszt dla właściciela hotelu.

„Na przykład Los Angeles Airport Marriott to hotel z 1004 pokojami i średnim obłożeniem powyżej 80%. Nawet przy obłożeniu wynoszącym zaledwie 80% (803 zajęte pokoje na noc) hotel zarabia ponad 10 000 USD za noc”. przez ładowanie [Hotel Worker Protection Ordinance] Opłaty – firma zarabia ponad 3 600 000 dolarów rocznie w tym jednym hotelu” – czytamy w pozwie. „Opłaty HWPO to nic innego jak „niezamówione opłaty” pod pozorem „ochrony pracowników”, przynoszące bezpośrednie korzyści Marriott kosztem ich gości.

READ  Akcje przedrynkowe: Fed może załamać rynek mieszkaniowy

Przedstawiciele Marriott odmówili komentarza, gdy skontaktował się z nimi TPG.

W pozwie wyróżniono kilka nieruchomości Marriott: Los Angeles Airport Marriott Hotel, Courtyard by Marriott Los Angeles LAX/Century Blvd, Residence Inn by Marriott Los Angeles LAX/Century Blvd oraz Four Points by Sheraton Los Angeles International Airport .

Podczas gdy większość hoteli oskarżonych o pobieranie opłaty znajdowała się w pobliżu międzynarodowego lotniska w Los Angeles (LAX), pozew odnosi się również do Beverly Hills Marriott.

Opłata za zmęczenie

Pozew pojawia się w związku z rosnącym zapałem przeciwko opłatom w sektorze turystycznym. Nawet prezydent USA Joe Biden na początku tego roku w swoim orędziu o stanie Unii skierował uwagę na opłaty za korzystanie z udogodnień w ramach kampanii mającej na celu wyeliminowanie ukrytych opłat, które są tak wszechobecne w branży turystycznej, w ramach ustawy o przeciwdziałaniu niechcianym opłatom.

„Zakażemy niespodziewanych opłat za korzystanie z udogodnień, które hotele trzymają na rachunku” – powiedział Biden w przemówieniu. „Opłaty te mogą kosztować do 90 USD za noc w hotelach, które nie są nawet kurortami”.

Marriott zawarł ugodę z prokuratorem generalnym Pensylwanii w sprawie pozwu dotyczącego opłat za korzystanie z udogodnień, a firma twierdzi teraz, że hotele uwzględniają tę opłatę jako część pierwotnie reklamowanej stawki za noc.

Na początku tego roku w Teksasie wszczęto odrębne procesy sądowe przeciwko Hyatt i Hilton w związku z ich praktykami w zakresie opłat za korzystanie z udogodnień.

Podczas gdy Marriott po raz kolejny znajduje się w legalnej sytuacji w związku z dopłatami dodawanymi do cen pokoi, na początku tego roku dyrektor generalny firmy, Anthony Capuano, zachwalał wiodącą rolę marki hotelowej w gromadzeniu opłat za korzystanie z udogodnień w stawkach za noc.

Opłaty nie znikną, ale lepsza przejrzystość może być końcem dla szerszej branży.

„To nie jest tak, że były one w jakiś sposób zamaskowane. Po prostu wyrażamy i wzmacniamy tę przejrzystość. Zostawiam to państwu” – powiedział Capuano podczas wezwania firmy do zarobków za pierwszy kwartał. [attorneys general] w całym kraju do reszty branży. Ale cieszę się, że będziemy liderem branży pod względem przejrzystości w ujawnianiu informacji naszym gościom.”

READ  Federalna Komisja Handlu rozważa wprowadzenie nowych przepisów dotyczących „nadzoru handlu” i dużych zbiorów danych

Powiązana lektura:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *