Umiera Robert Brockman, programista, który walczył z IRS

Robert Brockman, który zarobił miliard dolarów jako przedsiębiorca i inwestor oprogramowania, zanim został oskarżony w przełomowej sprawie o uchylanie się od płacenia podatków, zmarł. Miał 81 lat.

Robert Brockman, który zarobił miliard dolarów jako przedsiębiorca i inwestor oprogramowania, zanim został oskarżony w przełomowej sprawie o uchylanie się od płacenia podatków, zmarł. Miał 81 lat.

Brockman, który cierpiał na demencję i uległ jej Strona główna Hospice Care, jego adwokat, Cathy Keneally, powiedziała, że ​​zmarła pod koniec piątku. Od 2020 roku walczy z zarzutami uchylania się od płacenia podatków, ale jego prawnicy twierdzą, że jego demencja oznacza, że ​​nie może stanąć przed sądem.

Sędzia orzekł w maju, że Brockmann jest kompetentny. Miesiąc później na rozprawie sędzia wstępnie wyznaczył datę rozprawy na 23 lutego 2023 r. Brockman pojawił się w łóżku za pośrednictwem wideo podczas tej rozprawy.

„Rząd marnował czas i środki oskarżając człowieka Światowa Organizacja Zdrowia Kenelli powiedział:

W młodości Brockman był znany jako niewyczerpany pracownik z fizycznym pragnieniem Zdatność, wędkarstwo muchowe w Kolorado i polowanie na gołębie w Argentynie. Forbes oszacował swoją wartość netto na 4,7 miliarda dolarów.

Pochodzący z Florydy skromny rodowód sprzedawał Brockman przetwarzanie danych Usługi dla dealerów samochodowych w imieniu International Business Machines Corp. Kiedy w 1970 roku założył firmę, która pomogła zrewolucjonizować jak przemysł Działający w Ameryce Północnej i Europa.

Brockmann, programista samouk, opracował system oprogramowania, który pomógł Zdania Kupcy zarządzają niemal każdym aspektem swojej działalności. Posiada ponad tuzin patentów i rozwinął swoją firmę programistyczną, Reynolds & Reynolds, w 5-tysięczną działalność wartą około 5 miliardów dolarów.

Kiedy Brockman przekształcił swoją firmę w przemysłową potęgę, bronił także kilku procesów, oskarżając go o jawne praktyki biznesowe. Sprzedawcy oskarżyli jego firmę o ograniczanie płatności; Dealerzy samochodowi powiedzieli, że oszukał ich w drogich wieloletnich kontraktach. Federalna Komisja Handlu zbadała, czy był zaangażowany w praktyki antykonkurencyjne.

READ  Akcje, wzrost funta szterlinga po obniżce podatków w Wielkiej Brytanii, która budzi pewne zaufanie

Brockman, były rezerwista piechoty morskiej, który otaczał się lojalnymi porucznikami, miał silne pragnienie prywatności, co przełożyło się na jego kontakty z Urzędem Skarbowym.

„Brockmann był Jeden Zasada: Nie Biznes Powiedział Robert Tyson, biznesmen, który wygrał proces przeciwko Brockmanowi o niezapłacone odszkodowanie za świadczone usługi. – Nie chciał, żeby federalni na cokolwiek patrzyli.

W październiku 2020 r. Stany Zjednoczone oskarżyły Brockmana w największej sprawie o uchylanie się od płacenia podatków przeciwko osobie fizycznej, a także o pranie brudnych pieniędzy.

palnik telefony

Brockman pomógł rozpocząć karierę w zakresie własności prywatnej Roberta F. Smitha, najbogatszego czarnoskórego obywatela amerykańskiego, dokonując początkowej inwestycji w swoją firmę, Vista Equity Partners. Prokuratorzy twierdzą, że Brockman wykorzystał sieć podmiotów zewnętrznych, kryptonimy i spalone telefony, aby ukryć dochód w wysokości 2 miliardów dolarów z IRS, z czego większość pochodziła z inwestycji w Vista.

Smith przyznał się do przestępstw podatkowych, ale uniknął ścigania, współpracując z skarżącymi przeciwko Brockmanowi.

Sprawa przeciwko Brockmanowi zależała od tego, czy miliardy dolarów w zewnętrznym funduszu charytatywnym były potajemnie kontrolowane, jak twierdzili powodowie, lub niezależnie zarządzane, jak twierdził. Prokuratorzy powiedzieli, że wykorzystał niepodlegające opodatkowaniu wpływy od podmiotów offshore na zakup domku rybackiego w Kolorado, prywatnego samolotu i 200-stopowego jachtu, czemu zaprzeczyli jego adwokaci.

„Nie widziałem tego schematu chciwości, ukrywania się i tuszowania w czasie mojej 25-letniej pracy jako prywatny agent” – powiedział James Lee, urzędnik IRS, kiedy wniesiono oskarżenie.

Brockman nie przyznał się do winy, ale jego adwokaci wkrótce zaczęli argumentować, że demencja uniemożliwiła mu pomoc w obronie.

Robert Theron Brockman urodził się w St. Petersburgu na Florydzie 28 maja 1941 roku. Jego ojciec, Alfred Eugene Brockmann, był właścicielem stacji benzynowej. Jego matka, Pearl, była fizjoterapeutką. Jego młodszy brat, David, powiedział: Dziennik Wall Street w 2021 roku.

READ  Prawie 200 banków mogło upaść w taki sam sposób jak SVB: badanie

widok siewu

Po ukończeniu z wyróżnieniem uniwersytetu na Florydzie w 1963 roku Brockman pracował jako stażysta marketingowy w twierdza Motor Corporation przed przeprowadzką do IBMgdzie stał się jednym z najlepiej sprzedających się w nim Waszyngton i Houston. W 1970 roku założył własną firmę Universal komputer systemów i zaczął dostarczać dealerom samochodowym cotygodniowe raporty o stanie zapasów, donosi Auto News.

Kiedy Brockman zbudował swoją firmę, poznał Smitha, a potem poszedł w górę Goldman Sachs Bankier inwestycyjny technologii. Brockman później współzałożył firmę Smitha, Vista, z co najmniej 1 miliardem dolarów na zakup firm zajmujących się oprogramowaniem dla przedsiębiorstw. Prokuratorzy twierdzą, że układ jest skonstruowany tak, aby utrzymać zyski za granicą.

W 2006 roku Brockman połączył swoje zainteresowania związane z oprogramowaniem i inwestycjami, aby zaprojektować przejęcie, które wyniosło UCS do głównych lig. Bliski właściciel Brockman kupił Reynolds & Reynolds, spółkę publiczną prawie dwukrotnie większą. Część finansowania kapitałowego pochodziła z pierwotnego funduszu Vista, a Brockmann był jedynym inwestorem zewnętrznym.

Połączona firma przyjęła nazwę Reynolds & Reynolds i była kontrolowana przez bermudzki fundusz charytatywny utworzony w imieniu ojca Brockmana. Wraz ze wzrostem majątku Brockmanna rosły zewnętrzne aktywa funduszu.

Oprócz majątku firmy o wartości 5 miliardów dolarów, obejmował on inwestycje o wartości 1,3 miliarda dolarów dokonane przez podmiot z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i 1,4 miliarda dolarów w szwajcarskim banku, powiedziała jego żona Dorothy w oświadczeniu złożonym w sądzie bermudzkim. .

wsparcie dla opera

Fundusz Bermudzki i Brockmanowie również stali się aktywnymi filantropami. Ich dary obejmowały dziesiątki milionów dolarów dla Baylor College of Medicine, gdzie Brockman był powiernikiem, oraz Brockman Opera Hall na Rice University w Houston. Wsparli też stypendiami kilkudziesięciu studentów.

Jednak w 2018 roku amerykańskie organy podatkowe dokonały nalotu na prawników Brockmana w Houston i Bermudach. Odkryli skrytkę zaszyfrowanych dokumentów i wiadomości, które prokuratorzy wykorzystali do zbudowania swojej sprawy karnej przeciwko Brockmanowi.

READ  Warren Buffett przyznaje, że czasy „zdumiewających” sukcesów Berkshire dobiegły końca

W ubiegłym roku IRS wycenił Brockmana na 1,4 miliarda dolarów w związku z podatkami, które według niego był należny od 2004 do 2018 roku. W styczniu pozwał my Aby zatrzymać natychmiastową ocenę tego podatku przez agencję. Kilka dni później złożył osobny pozew do sądu podatkowego. Podczas gdy jego sprawa karna dobiegnie końca, walka IRS z jego majątkiem może trwać latami.

„To, czy Bob Brockman rzeczywiście jest winien więcej podatków, z czym się nie zgadzamy, może poczekać na decyzję sądu podatkowego” – powiedział Keneally.

I uszedł z ręki swego brata Dawida. jego 53-letnia żona Dorota; syn, Robert Brockman II; Żona syna, wnuk i wnuczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *