Mężczyzna został aresztowany po wejściu na pokład samolotu Delta, korzystając ze zdjęcia biletu innego pasażera

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​mieszkaniec Teksasu został aresztowany po wejściu na pokład samolotu Delta Air Lines w Salt Lake City w niedzielę bez biletu, wykorzystując zdjęcie, które zrobił z karty pokładowej innego pasażera, gdy ten nie patrzył.

Jak wynika ze skargi złożonej w poniedziałek do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych w stanie Utah, 26-letniemu Wycliffe’owi Yvesowi Florizardowi postawiono zarzut ukrywania się na statku lub samolocie.

Ze skargi wynika, że ​​przed wejściem na pokład samolotu na międzynarodowym lotnisku w Salt Lake City nagranie z monitoringu pokazało, jak Florizard robi zdjęcia telefonom kilku pasażerów i kartom pokładowym, gdy nie patrzą, a następnie za pomocą własnego telefonu wchodzi na pokład samolotu lecącego do Austin w Teksasie. .

Po wejściu na pokład Florizard udał się do toalety znajdującej się w przedniej części samolotu i spędził tam „znaczną ilość czasu”, podczas gdy inni pasażerowie wchodzili na pokład – jak podano w skardze.

„Po zakończeniu wejścia na pokład i tuż przed zabezpieczeniem drzwi samolotu Florizard opuścił przednią toaletę, udał się na tył samolotu i wszedł do toalety na rufie” – czytamy w skardze.

Kiedy wyszedł z łazienki, steward zauważył, że nie ma wolnych miejsc i zwrócił się do Florizarda, aby mu pomóc. Ze skargi wynika, że ​​samolot wycofał się już z bramki i zaczął kołować po pasie startowym.

Florizard powiedział stewardowi, że jego miejsce znajduje się na 21 piętrze, ale członek załogi potwierdził, że osoba, która kupiła bilet na to miejsce, rzeczywiście na nim siedziała – wynika ze skargi.

Gdy stewardessy uzyskały prawdziwe nazwisko Florizarda i ustaliły, że nie ma on biletu ani rezerwacji, samolot wrócił do bramki i powitały go organy ścigania – czytamy w skardze.

Florizard powiedział policji, że był w Park City w stanie Utah na wycieczce na snowboardzie i „musiał wrócić do domu, aby spotkać się z rodziną” – czytamy w dokumencie. Ze skargi wynika, że ​​w niedzielę miał zarezerwowany lot liniami Southwest Airlines, jednak okazało się, że jest on przepełniony i został przełożony na późniejszy lot.

READ  S&P 500 spada, gdy obawy przed recesją zajmują centralne miejsce

„Florisard przyznał, że popełnił błąd i po prostu próbował wrócić do domu” – czytamy w skardze.

Policja powiedziała CNN, że przebywa on w więzieniu federalnym w hrabstwie Salt Lake.

CNN nie było w stanie ustalić, czy Fleurizard ma adwokata.

Rzecznik Delta Air Lines, Morgan Durant, powiedział, że linia lotnicza współpracuje w dochodzeniu.

„Delta współpracuje z organami ścigania i odpowiednimi agencjami federalnymi w związku z dochodzeniem w sprawie eskortowania osoby nieposiadającej biletu z samolotu w Salt Lake City przed planowanym odlotem. Wszelkie dodatkowe pytania przekazujemy organom ścigania” – stwierdził Durant w oświadczeniu.

Amanda Jackson i Jamelle Lynch z CNN przyczyniły się do powstania tego raportu.

Aby uzyskać więcej wiadomości i biuletynów CNN, utwórz konto na stronie CNN.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *