Prokurator generalny Nowego Jorku twierdzi, że sąd apelacyjny powinien zignorować twierdzenie Trumpa, że ​​uzyskanie kaucji jest niemożliweCNN

Biuro prokurator generalnej Nowego Jorku Letitii James odrzuciło twierdzenia Donalda Trumpa, że ​​nie mógł znaleźć firmy ubezpieczeniowej, która zabezpieczyłaby jego kaucję na kwotę 464 mln dolarów w sprawie o oszustwo cywilne.

„Oskarżeni w niniejszej sprawie nie muszą czekać na odpowiedź, aby podnieść swoje zarzuty i argumenty dotyczące trudności w uzyskaniu kaucji, ponieważ ich wysiłki w celu uzyskania kaucji rozpoczęły się przed złożeniem wniosku o wydanie nakazu sądowego, a w istocie przed wydaniem wyroku”. Napisali prawnicy stanowi.

Po odrzuceniu propozycji przez 30 firm ubezpieczeniowych prawnicy Trumpa oświadczyli w poniedziałek, że uzyskanie obligacji Trumpa jest prawie niemożliwe. Powiedzieli sądowi apelacyjnemu, że ubezpieczyciele chcą jako zabezpieczenia kwoty około pół miliarda dolarów w gotówce lub akcjach i że nie chcą przyjmować nieruchomości jako zabezpieczenia.

Trump ma czas do poniedziałku na wniesienie kaucji, chyba że sąd apelacyjny zgodzi się uwzględnić jego wniosek o opóźnienie uwolnienia pieniędzy do czasu jego rozpatrzenia.

Biuro prokuratora generalnego stwierdziło, że Trump powinien spróbować nakłonić firmy ubezpieczeniowe do złożenia kaucji lub lepszego wyjaśnienia błędów w negocjacjach.

„Oskarżeni nie przedstawili jednak dokumentów potwierdzających, jakie nieruchomości zostały przekazane poręczycielom, na jakich warunkach lub dlaczego poręczyciele nie chcieli ich przyjąć” – napisano w Biurze Prokuratora Generalnego.

„Z tego, co wywnioskował sąd, poręczyciele mogli odmówić przyjęcia określonych nieruchomości pozwanych jako zabezpieczenia, ponieważ korzystanie z nieruchomości przez pana Trumpa zwykle wymagałoby „wyceny nieruchomości”… a jego nieruchomości nie są tak wartościowe jak nieruchomości oskarżonych prawo.” Dodał Prokurator Generalny.

Biuro prokuratora generalnego skrytykowało oświadczenia złożone pod przysięgą przez brokera ubezpieczeniowego Trumpa Gary’ego Giuliettiego i czołowego prawnika Organizacji Trumpa Alana Gordona jako niewiarygodne.

Twierdzą, że Giulietti, wieloletni przyjaciel Trumpa, zeznawał w procesie o oszustwo cywilne i że Trump powinien był ujawnić, że nie był wiarygodny przez sędziego. Argumentowali, że Gordonowi nie można ufać, ponieważ miał udział w wyniku.

READ  Jamie Foxx macha do fanów na łodzi, pierwszy rzut oka od czasu hospitalizacji

Dali też sugestię – przekazać majątek sędziemu.

„Jeżeli pozwani w rzeczywistości nie mogą złożyć zastawu, powinni przynajmniej zgodzić się na zatrzymanie ich udziałów w nieruchomości przez Sąd Najwyższy w celu wykonania wyroku lub zabezpieczyć udziały w nieruchomości o wartości wystarczającej do zapłaty całego wyroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *