Naukowcy odkryli tajemniczy ekosystem pod najsuchszą pustynią Ziemi

Według zespołu badaczy, który niedawno zbadał jej glebę, pustynia Atakama – jałowy, niezamieszkany region w północnym Chile, w którym znajdują się jedne z najbardziej czułych teleskopów naziemnych na Ziemi – w rzeczywistości tętni życiem pod ziemią.

tak jak Nauka na żywo Przypomina nam, że naukowcy odkryli już życie drobnoustrojów pod powierzchnią pustyni. To, czego jeszcze nie doceniliśmy, to różnorodność tego życia. Zespół odpowiedzialny za to najnowsze odkrycie pobrał próbki gleby z głębokości 4,2 metra w pustynnym regionie Yungai, obserwując różne społeczności drobnoustrojów na różnych głębokościach i typach gleby. To były badania zespołu opublikowany W tym tygodniu w PNAS Nexus.

Organizmy te obejmują ekstremofilne sinice i promieniowce, a także klasę bakterii wiążących azot zwaną Alphaproteobacteria. Według zespołu porowata natura kryształów gipsu tworzy mikroklimat, który chroni drobnoustroje przed promieniowaniem ultrafioletowym, ale przepuszcza wystarczającą ilość światła, aby mogły przejść fotosyntezę.

Członkowie zespołu badawczego Yungai.

„Wysokie stężenie soli prawdopodobnie zatrzymało kolonizację drobnoustrojów w dolnej części złóż playa” – napisał zespół, ale „w leżących pod spodem złożach wachlarzowych aluwialnych społeczności drobnoustrojów ponownie pojawiają się, być może dlatego, że gips stanowi alternatywne źródło wody”.

W Atacamie jest bardzo mało wody; A Studiuj przez 4 lata Przeprowadzono je podczas zjawiska El Niño, które sprowadziło ulewne deszcze do innych części środkowej Ameryki Południowej i spowodowało tylko jeden opad deszczu w dolinie, który wyniósł zaledwie 0,091 cala (2,3 mm). Zespół dodał, że podobne złoża gipsu na Marsie mogą stanowić źródło wody dla życia drobnoustrojów na Czerwonej Planecie, jeśli takie istnieją.

Chociaż NASA to zrobiła Próbowałem wiercić w powierzchni Marsa Przed i Łazik Perseverance zebrał dużą ilość interesujących próbek skał Żadna ekspedycja na tej planecie nie odwierciła nigdy tak głęboko, jak niedawno badacze na Atakamie. Pustynia chilijska jest bardzo wyludniona Naukowcy używają go jako analogu MarsaJeśli zatem życie może przetrwać pod jej powierzchnią, warto rozważyć możliwość wystąpienia tego zjawiska również na Czerwonej Planecie.

„Chociaż gips może nie być wszechobecny pod powierzchnią wszystkich pustyń, istnienie tej niszy pod powierzchnią może wskazywać, że globalna różnorodność biologiczna pustyń była dotychczas niedoceniana i że w pewnych warunkach społeczność podpowierzchniowa mogłaby to zrobić. w głębszych warstwach bardziej suchych obszarów napisali: „Miejsca na Ziemi”.

Najnowsze badania przeczą trendowi przyszłościowej nauki na Atakamie, ujawniając, że życie pragnie istnieć w swoim obcym, aczkolwiek ziemskim otoczeniu.

więcej: Najgłębszy wirus, jaki kiedykolwiek odkryto, został odkryty przez naukowców w Rowie Mariańskim

READ  Oczekuje się, że zorza polarna będzie widoczna w 17 stanach w czwartek – NBC5 Dallas-Fort Worth

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *