Agenci twierdzą, że Seattle Seahawks pozyskają linebackera Jerome’a Bakera

Seattle Seahawks podpiszą z byłym obrońcą Miami Dolphins, Jeromem Bakerem, roczny kontrakt o wartości 7 milionów dolarów, agenci Bakera, Drew i Jason Rosenhausowie, powiedzieli w sobotę Adamowi Schefterowi z ESPN.

Porozumienie następuje dzień po spotkaniu Bakera z Seattle po kolejnej wizycie wolnego agenta w drużynie Tennessee Titans. Jego dodanie oznacza, że ​​Seahawks zajęli oba miejsca startowe jako środkowy obrońca po odejściu Bobby'ego Wagnera i Jordyn Brooks. Na początku tego tygodnia podpisali roczny kontrakt z byłym weteranem Buffalo Bills, Terrellem Dodsonem. Brooks zgodził się na kontrakt z Dolphins, podczas gdy Wagner podpisał kontrakt z Washington Chiefs.

The Dolphins wypuścili Bakera 5 marca. Odkąd Miami wypuściło Bakera, nie będzie on wliczany do formuły Seahawks na wybory kompensacyjne.

Baker (27 l.), który w styczniu przeszedł operację nadgarstka i został zwolniony z powodu niepowodzenia fizycznego, został wybrany przez zespół w trzeciej rundzie draftu w 2018 roku i rozegrał 82 mecze w swoich sześciu sezonach w NFL. Początkowy obrońca wchodził w ostatni rok trzyletniego kontraktu o wartości 37,5 miliona dolarów, który podpisał w 2021 roku.

W zeszłym sezonie rozegrał 13 meczów (12 startów) i zanotował 78 odbiorów, 2 przechwyty i 1,5 worka. W grudniu został przeniesiony do rezerwy kontuzjowanych po kontuzji MCL podczas zwycięstwa nad Liderami 3 grudnia. Wrócił na finał sezonu zasadniczego przeciwko Buffalo Bills, ale w tym meczu doznał kontuzji nadgarstka, która wymagała operacji i wykluczyła go z gry. Od porażki Miami w trybie „każdy z każdym” do Kansas City Chiefs.

Zanotował w trzech sezonach co najmniej 100 odbiorów i 587 w 94 meczach w karierze. W swojej karierze zanotował także 22,5 worków, 5 przechwytów i 6 wymuszonych fumble.

Brooks (26 lat), który otrzymał trzyletni kontrakt o wartości 30 milionów dolarów z agentem Dolphins Erikiem Burkhardtem, powiedział w poniedziałek Schefterowi, że dokonał niezwykłego powrotu w pierwszym meczu poprzedniego sezonu po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w 17. tygodniu sezonu 2022. Zagrał w 16. tygodniu meczach z Seattle, opuścił jeden mecz w grudniu z powodu kontuzji kostki, która spowolniła go przez ostatnie sześć tygodni sezonu.

READ  Draymond Green uważa, że ​​„nie udało mu się” Steph Curry zagrać w pierwszej grze

Poprawił się jako rozgrywający, choć zakończył grę z 50 odbiorami mniej niż w 2022 r. – ze 161 do 111. Zanotował 4,5 worka, po zdobyciu w sumie zaledwie dwóch w pierwszych trzech sezonach i oddał swój pierwszy przechwyt w karierze, zdobywając przyłożenie.

W powstanie tego raportu wnieśli swój wkład autorzy ESPN, Marcel Louis-Jacques i Brady Henderson.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *