Akcje azjatyckie odbiły, ale rynki spoglądają na długoterminowe ryzyko między Rosją a Ukrainą

Kobieta w masce na twarz przechodzi przez ekran wyświetlający wskaźnik Hang Seng w Hongkongu, Chiny, 24 lutego 2022 r. REUTERS / Tyrone Siu

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Akcje azjatyckie wzrosły na Wall Street
  • Rosja awansuje na Ukrainę
  • Analitycy ostrzegają, że rajd może być krótki
  • Kraje zachodnie nakładają sankcje na rosyjskie banki i spółki państwowe

SINGAPUR (Reuters) – Rynki azjatyckie odbiły się w piątek po zaskakującym odwróceniu na Wall Street w nocy, gdy inwestorzy rozważyli długoterminowe skutki surowych zachodnich sankcji wobec Rosji.

Na Ukrainę wystrzelono wojska, czołgi i pociski.

Europejskie giełdy zdawały się podążać za Azją w górę, nawet gdy Rosja naciskała na swoje ataki i globalne potępienie rosło, przy czym kontrakty terminowe na FTSE wzrosły o 0,78%, europejskie o 2,2%, a niemieckie na DAX o 1,56%.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Jednak kontrakty terminowe na akcje amerykańskie spadły w handlu azjatyckim, przy czym kontrakty terminowe na e-mini S&P500 straciły 0,61%, a kontrakty terminowe Nasdaq spadły o 0,92%.

Niektórzy analitycy stwierdzili, że sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone, Europę i szereg innych krajów nie są tak silne, jak obawiały się rynki.

Podczas gdy kraje zachodnie podwoiły wysiłki, aby podważyć zdolność Rosji do prowadzenia interesów – zamrażanie aktywów bankowych i cięcie przedsiębiorstw państwowych – powstrzymały się przed oddzieleniem Rosji od międzynarodowego systemu bankowego SWIFT lub ukierunkowaniem na eksport ropy i gazu, niektórzy analitycy powiedział. Powiedział, że pomogło to rynkom odzyskać siły. Czytaj więcej

„Granice bólu gospodarczego, który „Zachód” był gotów znieść, aby wesprzeć Ukrainę i ukarać Rosję, zostały ujawnione w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia rosyjskiej ofensywy” – powiedział w notatce Jeffrey Haley, główny analityk rynku w OANDA.

READ  Amazon bije amerykańskich sprzedawców 5% paliwem i dopłatami za inflację

„Rosyjski atak miał miejsce w czasie i tak już wysokiej inflacji i globalnego niedoboru surowców, a Zachód natychmiast się wycofał. Rozpoczął się proces rzucania Ukrainy pod geopolityczny autobus. Jasne jest, że rynki odczuły to samo, że to jest najgorsze.. Aby… wtedy siła kupowania i zanurzania okazała się nie do odparcia.”

Najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią (MIAPJ0000PUS.) Do południa wzrósł o 0,57%, według Shanghai Composite Index (.SSEC) Wzrósł o 0,57%, a japoński Nikkei (.N225) Wzrósł o 1,27%. Koreański benchmark Kospi dodał 1,01%, odrabiając straty po czwartkowym spadku.

Akcje Hongkongu Hang Seng i Australii nieznacznie spadły, odpowiednio 0,44% i 0,03%, po solidnym początku.

Inwestorzy ponownie odkryli swój apetyt na ryzyko w nocy po kilku ostrych początkowych stratach, przy czym główne indeksy w USA odnotowały wzrosty, na czele z akcjami spółek technologicznych.

Ale niektórzy analitycy obawiają się, że jakiekolwiek wiece są ulotne.

„Sankcje Bidena i niechęć do wysłania wojsk zapewniają pewną pociechę. Ale ten konflikt będzie problemem przedłużającym się i zwiększy globalną presję inflacyjną, która utrzyma banki centralne na właściwej ścieżce zacieśniania”, powiedział Kyle Rhoda, analityk z IG. Rynki w Indianie. Melbourne.

„W tej chwili wszystko jest w porządku, ale rynek w dłuższej perspektywie będzie podążał za trendem spadkowym” – powiedział.

Ceny ropy ponownie wzrosły w związku z obawami o zakłócenia w dostawach, przy czym ropa Brent wzrosła o 2% do 101,80 USD za baryłkę, podczas gdy w USA West Texas Intermediate (WTI) również wzrosły o 2,71% do 95,53 USD, chociaż oba wskaźniki były daleko w górę od najwyższego poziomu.

Bezpieczne złoto wzrosło o 0,57% do 1913 USD za uncję po wycofaniu się z wielomiesięcznych maksimów na poziomie 1 973,96 USD osiągniętych w czwartek.

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wyniosła 1,95% po początkowym spadku do 1,84% w czwartek, największym dziennym spadku od końca listopada.

READ  Inwestorów giełdowych czekają kolejne brzydkie wybory. Czy historia zapewnia komfort?

Indeks dolara amerykańskiego, który mierzy walutę amerykańską względem koszyka głównych walut, spadł o 0,23% do 96,87, po wzroście w czwartek do poziomów ostatnio obserwowanych podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa. Rosyjski rubel ponownie wzrósł i osiągnął 85,52 wobec dolara, cofając się z rekordowo niskiego poziomu 89,986.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział pod koniec czwartku, że nad Europą opada nowa żelazna kurtyna.

Żołnierze ukraińscy starli się z siłami rosyjskimi, gdy napływali z trzech stron, podczas gdy według Organizacji Narodów Zjednoczonych około 100 000 ludzi uciekło ze swoich domów, z których wielu ukryło się w piwnicach i stacjach metra, aby uniknąć bombardowania. Ukraińskie władze poinformowały, że w pierwszym dniu walk zginęło 137 osób. Czytaj więcej

W czwartek Dow Jones Industrial Average (.DJI) Zamknął 92,07 punktu, czyli 0,28%, na poziomie 3 3223,83, podczas gdy Standard & Poor’s 500 (.SPX) Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 63,2 punktu, czyli 1,50%, do 4 288,7 punktu (dziewiętnasty) Dodaje 436,10 punktów, czyli 3,34%, do 13 473,59 punktów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raport Kanubrii Kapoor) Montaż przez Richarda Boleyna i Kim Coogill

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *