Zwyżki na giełdzie załamują się, gdy Fed Powell sugeruje wolniejsze wzrosty, ale szczytowa podwyżka stóp

W nocy kontrakty terminowe Dow były nieco wyższe, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe Nasdaq. Rajd na giełdzie przyniósł w środę spore straty po posiedzeniu Rezerwy Federalnej.
XGłówne indeksy odbiły po tym, jak Fed ponownie agresywnie podniósł stopy, ale to zasygnalizował Może zacząć spowalniać tempo wzrostu cen. Jednak prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, zasugerował, że ceny osiągną szczyt na wyższym poziomie niż wcześniej oczekiwano.

Inwestorzy powinni być ostrożni, ponieważ zwyżka na giełdzie zaczyna spadać. Ale to jeszcze nie koniec.

Albemarle (ALBA), CF . Branże (CF), Qualcomm (QCOM), Zabiegi Sarepta (SRPT), fortinet (FTNT), Rynki Robinhood (Kaptur), światowa rozrywka wrestlingowa (WWE) A piękna elfka (krasnolud) zgłoszone po zamknięciu. Było wielu przegranych z akcjami ELF i obaj Robinhood są zwycięzcami dywidendy.

przed otwarciem w czwartek, Energia Cheniere (skroplony naturalny gaz) A Usługi ilościowe (PWR) Raport. Zarówno akcje Cheniere, jak i PWR notowane są w pobliżu płytkich punktów skupu kubek z uchwytem zasady.

Trwają zapasy LNG Tabela liderów IBD, podczas gdy akcje ALB, Sarepta Therapeutics i CF Industries znajdują się w rankingu zegarków. Akcje CF i SRPT są w sprzedaży wada 50.

Fed koncentruje się na wolniejszym podnoszeniu stóp

Zgodnie z oczekiwaniami Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 75 punktów bazowych na czwarte posiedzenie z rzędu, do przedziału 3,75%-4%.

Fed zasugerował wolniejsze tempo podwyżek stóp, powołując się na opóźniony efekt „skumulowanego” zaostrzenia w tym roku.

„Przy określaniu tempa przyszłych podwyżek w docelowym zakresie komisja weźmie pod uwagę skumulowane zaostrzenie polityki pieniężnej, opóźnienia, z jakimi polityka pieniężna wpływa na aktywność gospodarczą i inflację, a także rozwój sytuacji gospodarczej i finansowej” – według Rezerwy Federalnej publikacja. Oświadczenie ze spotkania.

Powell widzi wzrost szczytowych stawek

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, przemawiając krótko po ogłoszeniu posiedzenia Fed, zgodził się, że decydenci mogą spowolnić podnoszenie stóp procentowych już w grudniu. Powiedział, że „szybkość” podwyżek stóp procentowych jest teraz mniej ważna, niż się stanie.

Jednak Powell wskazał, że stopa funduszy federalnych może być wyższa niż wrześniowa prognoza Fed na poziomie 4,6%. Oznacza to, że stopa funduszy federalnych wynosi 4,75%-5%.

Rynki przewidują teraz 57% szans na grudniową podwyżkę stóp o 50 punktów bazowych, nieco w górę z nieco ponad 50% we wtorek. To zepchnie stopę funduszy federalnych do 4,25%-4,5%. Prognozy preferują obecnie co najmniej 50 punktów bazowych na lutowym posiedzeniu, do 4,75%-5%.

Piątkowy raport o zatrudnieniu będzie ważny dla określenia oczekiwań podwyżek stóp procentowych. Listopadowy raport o zatrudnieniu, a także dwa raporty o CPI zostaną również opublikowane przed kolejną decyzją o podwyżce stóp 14 grudnia.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow wzrosły o 0,1% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty na S&P 500 wzrosły o 0,15%, a kontrakty na Nasdaq 100 o 0,2%.

READ  Większość obligacji Adani idzie w górę po sprzedaży akcji grupy za 2,5 miliarda dolarów

Kontrakty terminowe na ropę naftową spadły o 1%.

Caixin Services PMI dla sektora prywatnego spadł w październiku o 0,9 punktu do 48,4 punktu, spadając dalej poniżej progu rentowności 50. Raporty o chińskim przemyśle i innych usługach również wskazywały na spadek w zeszłym miesiącu.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Rynek akcji początkowo rósł w wyniku podwyżki stóp Fed i gołębiego oświadczenia dotyczącego polityki, a następnie gwałtownie spadł, gdy Powell zasygnalizował wyższy punkt końcowy dla stopy funduszy federalnych.

Dow Jones Industrial Average spadł w środę o 1,55% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 2,5%. Nasdaq Composite 0ff sprzedał się na poziomie 3,4%. Mała skala Russell 2000 spadła o 3,3%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o jeden punkt bazowy do 4,06%, odbiwszy się od śróddziennego minimum 3,98% tuż po posiedzeniu Fed. Dolar amerykański również odbił się wyżej.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 1,8 procent do 90 dolarów za baryłkę. Kontrakty terminowe na gaz ziemny wzrosły o 9,7%, kontynuując w tym tygodniu trend ogromnych codziennych ruchów.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o 2,1%, podczas gdy innowator ETF IBD Breakout Opportunitiespasować) zrezygnować z 2%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 4,6%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadły o 2,9%, a akcje QCOM należały do ​​znanego SMH.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME(Spadek o 6,1% i amerykański Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X)kolebka) 3,1%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) spadła o 2,9%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 3,8%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) spadła o 2,4%, a fundusz Financial Select SPDR ETF (XLF) straciła 1,3%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) spadła o 1,7%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadła o 4,9%, a fundusz ARK Genomics ETF (ARKG) spadła o 3,4%.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


zyski

Zarobki Albemarle były wysokie i łatwo je pobiły, ale dochody dynamicznie rozwijającego się giganta litowego spadły.

Akcje ALB spadły o 4% w obrotach overnight. Akcje spadły o 4,5% do 266,52 w środę, z powrotem poniżej linii 50-dniowej. Akcje Albemarle’a po tym częściowo zatonęły Lewent (LTHMNieodebrane sprzedaże pod koniec wtorku. Kolba ALB zawiera 308,34 kup punktDla mnie Analiza MarketSmith. Jednak ruch powyżej czwartkowego maksimum na poziomie 287,88 może zapewnić wczesne wejście.

Utrata zysków i dochodów CF. Gigant nawozowy ogłosił, że wykupił 3 miliardy dolarów, ale akcje CF po godzinach spadły o 5%. Akcje giganta nawozowego spadły w środę o 4,3 procent do 103,17, przekraczając granicę 50 dni. Akcje CF to w zasadzie 119,70 punktów kupna.

READ  Chińskie blokady Covid do 2022 r. Ryzyko inflacji jest większe niż w 2020 r.

Najlepsze widoki zarobków Fortinet Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem odnotowała niewielki wzrost w czwartym kwartale. Jednak rozliczenia za trzeci kwartał były zgodne, podczas gdy wytyczne dotyczące rozliczeń były niewielkie. Akcje FTNT spadły o 11% w długim ruchu, co wskazuje na test dna bessy. Akcje faktycznie spadły o 5,65% do 53,23 w środę, po tym jak we wtorek ponownie napotkały opór na linii 200.

Sarepta odnotowała większą stratę niż oczekiwano, jednocześnie nie sprzedając. Akcje SERP spadły w ciągu nocy o 3,5 proc. Akcje spadły w środę o 0,6% do 113,42, utrzymując się powyżej 50 dni. Zapas Sarepty zawiera 120,33 płaska podstawa zakup punktowy.

Zarobki Qualcomm Było to zgodne, podczas gdy przychody nie osiągnęły wyników z czwartego kwartału fiskalnego. Ale gigant bezprzewodowych chipów gwałtownie spadł w bieżącym pierwszym kwartale, ponieważ dostrzegł więcej słabości telefonu. Akcje QCOM spadły o około 8% w handlu rozszerzonym. Akcje spadły w środę o 4,1 proc. do 112,50. Akcje Qualcomma spadły z październikowego dołka z bessy, ale poniżej 50-dniowej passy spadkowej.

Zarobki Elfa z łatwością przebijają liczbę wyświetleń, a jednocześnie przewyższają sprzedaż. Akcje ELF po godzinach wzrosły o 11% i powróciły do ​​rekordowych poziomów. Akcje niedrogiej firmy kosmetycznej spadły w środę o 4,7% do 41,66.

Nieznacznie przegapił zarobki WWE, jednocześnie przewyższając przychody. WWE poinformowało, że zakończyło dochodzenie w sprawie rzekomego niewłaściwego postępowania założyciela i byłego dyrektora generalnego Vince’a McMahona. Akcje nie były aktywne na późnym etapie działalności. Akcje WWE spadły o 1,5% do 77,54 w środę, wciąż w przedziale 75,33 kupując punkty od płytkich podstawa kubka.

Robinhood odnotował niższą niż oczekiwano stratę, podczas gdy przychody spadły. Wniosek o dodatni EBITDA został zrewidowany w trzecim kwartale i obniżył prognozy dotyczące całorocznych kosztów operacyjnych. Akcje HOOD wzrosły w ciągu nocy o 2,6% do 17,70, co wskazuje na powrót do około 11,73 punktów kupna z dolnej bazy. Akcje spadły w środę o 4,4% do 11,40, wyślizgując się poza strefę kupna.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Analiza wzrostu rynku

Zwyżka na giełdzie miała w środę zaskakujący efekt. Po wzroście do sesyjnych maksimów w wyniku gołębiego komunikatu z posiedzenia Fed, akcje spadły do ​​sesyjnych minimów dzięki jastrzębim komentarzom Powella.

Inwestorzy zakładali, że Fed mniej podniesie stopy, ale w domyśle spodziewali się szybkiego przejścia od wolniejszych podwyżek do całkowitej pauzy. Prezes Fed Powell wskazał, że ta ostatnia jest poza zasięgiem.

Można powiedzieć, że Powell i jego koledzy z Rezerwy Federalnej osiągnęli trzy cele: 1. Wskazać wolniejsze tempo podwyżek stóp procentowych. 2. Nadal wygląda ciężko na inflację. 3. Nie rozpędzaj się na rynku, co może podważyć ich walkę z inflacją.

READ  Podróżujący czwartego lipca stają w obliczu tysięcy opóźnień i odwołań lotów oraz rosnących cen paliwa w USA

Indeks Nasdaq Composite, który napotykał opór w pobliżu linii 50 dni, spadł poniżej linii 21 dni. Warto zauważyć, że Nasdaq zamknął się poniżej najniższego poziomu 21 października Dzień kontynuacji. To niedźwiedzi sygnał.

Inne kluczowe wskaźniki nie obniżyły swoich minimów FTD, ale mimo to odniosły cios.

Indeks S&P 500 spadł poniżej linii 50 dni i zamknął się poniżej linii 21 dni. Dow Jones spadł poniżej linii 200 dni. Mały pocisk Russell 2000, który zbliżał się do 200 dni, został prawie skrócony do 50 dni.

Na razie rajd na giełdzie został trafiony. Najsłabszy wydaje się być Nasdaq, który spóźnił się na wspinaczkę. Technologie Megacap i nazwy oprogramowania w chmurze mają trudności. Z drugiej strony można argumentować, że Dow był na skraju wycofania.

Teraz liczy się reakcja głównych indeksów i wiodących spółek.

Ruch na rynku może być kontynuowany w czwartek. Akcje i rentowności obligacji skarbowych często reagują w drugi dzień na posiedzenia Fed, często odwracając kurs od początkowego ruchu.

Następnie w piątek pojawia się duży raport o pracach.


Po co uprościć to narzędzie IBD spalonyklasa najlepsze zapasy


Co teraz robisz

Przed posiedzeniem Fed trzeba było zachować ostrożność i okazało się to uzasadnione. Inwestorzy mogli poręczyć za sprzedaż niektórych akcji, aby zmniejszyć ogólną ekspozycję lub po prostu osiągnąć zyski lub zmniejszyć straty w poszczególnych nazwach.

Nawet pomijając plany podwyżek stóp przez Fed i nadchodzący raport o zatrudnieniu, jest środek sezonu zarobkowego. Kilka akcji, które znajdowały się na obszarze skupu lub w jego pobliżu, wyprzedano w środę z powodu zarobków, w tym Energia Devon (DVN), Lewent (LTHM), ATI (ATI) A Oprogramowanie Paycom (PAYC).

Inwestorzy mogą chcieć przejrzeć swoje zasoby, aby sprawdzić, czy ze względu na środki techniczne, zbliżające się zyski lub ogólne zarządzanie portfelem należy zredukować kolejne transakcje.

Rynek akcji może pozostać niestabilny w związku z piątkowym raportem o zatrudnieniu.

Ale to wciąż jest zdecydowany plus na rynku. Wiele akcji pozostaje blisko obszaru skupu pomimo środowych strat. Przygotuj więc swoje listy obserwowanych i udostępniaj dalej.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *