Akcje azjatyckie przedłużają swoją globalną porażkę, jen rośnie po śladach interwencji

Elektroniczna tablica cen akcji jest wyświetlana w sali konferencyjnej w Tokio w Japonii 1 listopada 2021 r. REUTERS / Issei Kato

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • https://tmsnrt.rs/2zpUAr4
  • Nikkei stracił 2,3%, kontrakty terminowe na S&P 500 płaskie
  • Dolar spadł o 0,6% w stosunku do jena po wiadomości o kontroli stóp procentowych z Banku Japonii
  • 2-letni wskaźnik rentowności w USA jest nowym rekordem od 15 lat i wynosi 3,8040%.
  • Krzywa dochodowości w USA pozostaje głęboko odwrócona

SYDNEY (Reuters) – Akcje azjatyckie spadły w środę, ponieważ dane z USA rozwiały nadzieje na natychmiastowy szczyt inflacji, chociaż dolar zatrzymał silny wzrost wobec japońskiego jena, ponieważ Japonia dała najsilniejszy sygnał, ale była niezadowolona z ostrych spadków waluty. .

Dane we wtorek pokazały, że bazowy indeks cen towarów i usług konsumenckich w USA wzrósł o 0,1% miesiąc do miesiąca, wobec oczekiwań na spadek o 0,1%. W szczególności inflacja bazowa, po wyłączeniu zmiennych cen żywności i energii, podwoiła się do 0,6%. Czytaj więcej

Wall Street odnotowała największy spadek od dwóch lat, bezpieczny dolar odnotował największy skok od początku 2020 r., a rentowność dwuletnich obligacji skarbowych, która wzrosła, gdy inwestorzy spodziewali się wzrostu stóp funduszy Fed, skoczyła do 15-letniego maksimum. .

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Trajektoria akcji ma trafić na rynki europejskie, a regionalne kontrakty terminowe na Euro Stoxx 50, niemieckie kontrakty terminowe na DAX i kontrakty terminowe na FTSE spadły o ponad 0,7%.

W Azji najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią (MIAPJ0000PUS.) W środę spadła o 2,2%, obniżona o 2,4% w bogatej w zasoby Australii (.AXJO)2,5% spadek w indeksie Hang Seng w Hongkongu (.HSI) I 1,5% spadek na chińskich wykresach (.CSI300).

Japoński indeks Nikkei (.N225) Zmniejszył się o 2,6%.

READ  Wpływ Rosji i Ukrainy na łańcuchy dostaw: artykułów spożywczych, minerałów i towarów

Po ogromnej wyprzedaży akcji z dnia na dzień, zarówno kontrakty terminowe S&P 500, jak i Nasdaq wzrosły o 0,2%.

„Rynki gwałtownie zareagowały na to, co uważam za skromną porażkę w amerykańskim CPI”, powiedział Scott Rundell, dyrektor ds. inwestycji w Mutual Limited.

„Przyszłość jest stabilna, więc dziś wieczorem możemy zobaczyć, jak martwy kot podskakuje”.

Rynki finansowe wyceniły teraz całą podwyżkę stóp na co najmniej 75 punktów bazowych na zakończenie przyszłotygodniowego posiedzenia w sprawie polityki Fed, z 38% prawdopodobieństwem znacznego wzrostu i pełnym punktem procentowym zrewidowanego celu funduszy Fed, według FedWatch z CME Narzędzie.

Dzień wcześniej prawdopodobieństwo wzrostu o 100 punktów bazowych wyniosło zero.

„Stawki w dolarach amerykańskich są teraz wyceniane według stopy funduszy federalnych na poziomie 4,25% do końca 2022 r. (75 punktów bazowych, 75 punktów bazowych, 25 punktów bazowych na pozostałe trzy spotkania)”, powiedział Eugene Liu, dyrektor generalny, strateg ds. w Deutsche Banku.

„Podczas gdy odporny wzrost i spowalniająca inflacja mogą prowadzić do lepszego środowiska ryzyka, gospodarka amerykańska wygląda teraz bardzo gorąco. Bez widocznych oznak spowolnienia rynku pracy i inflacji nadal będącej problemem, wygląda na to, że Fed ponownie się opóźnić.”

Siła dolara amerykańskiego wywarła presję na wrażliwego na stopy procentowe japońskiego jena w pobliżu 24-letniego minimum wynoszącego 149,96 jena, po czym zrezygnował z pewnych zysków po wiadomościach, że Bank Japonii przeprowadził kontrolę stóp procentowych, wyraźnie przygotowując się do interwencji walutowej. Czytaj więcej

Rzadko angażuje się w kupowanie jena. Ostatni raz Japonia interweniowała w celu wzmocnienia swojej waluty w 1998 roku, kiedy azjatycki kryzys finansowy spowodował wyprzedaż jena i gwałtowny napływ kapitału.

Dziś wcześniej japoński minister finansów Shunichi Suzuki powiedział, że interwencja walutowa jest jedną z opcji, które rząd rozważy. Czytaj więcej

READ  Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły, ponieważ inwestorzy patrzą poza rozczarowujące zyski z technologii, akcje Meta potykają się

Dolar waha się teraz na poziomie 143,7 jena, co oznacza spadek o 0,6% w ciągu dnia.

Wielu traderów pozostawało sceptycznych, że interwencja jest nieuchronna, ale skok jena sygnalizował rosnące napięcie. Moment ruchu BOJ sugeruje również, że 145 za dolara będzie ważnym poziomem dla rynków i władz.

Rentowność dwuletnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła do nowego 15-letniego maksimum 3,8040% w piątek, po czym spadła do 3,7629%, a luka krzywych względem rentowności 10-letnich obligacji benchmarkowych wzrosła do około 34 punktów bazowych, w porównaniu z zaledwie 16 bazowymi zwrotnica. Od tygodnia.

Odwrócenie krzywej dochodowości jest zwykle traktowane jako ostrzeżenie o recesji.

Rentowność 10-letniej obligacji skarbowej wyniosła 3,4178%.

Ceny ropy spadły w piątek. Cena ropy w USA spadła o 0,6 proc. do 86,82 USD za baryłkę, a ropa Brent spadła o podobną marżę do 92,65 USD.

Złoto było trochę wyższe. Spot złoto sprzedawano po 1,703,02 USD za uncję.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Zgłoszone przez Stellę Keogh; Montaż przez Stephena Coatesa i Annę Nicholasa Da Costę i Sama Holmesa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *