Akcje azjatyckie walczą, ceny ropy spadają, a obawy Ukrainy utrzymują się Przez Reuters

2/2

© Reutera. ZDJĘCIE PLIKU: Model beczki olejowej wydrukowany w 3D jest widoczny przed wykresem giełdowym pokazanym poniżej na tej ilustracji wykonanej 1 grudnia 2021 r. REUTERS / Dado Ruvic / Ilustracja

2/2

Napisane przez Stellę Keough i Elona Johna

PEKIN (Reuters) – Akcje azjatyckie były w czwartek niestabilne, a ceny ropy spadły po ostatnich wydarzeniach wojny na Ukrainie i bardziej jastrzębich wypowiedziach urzędników Rezerwy Federalnej USA, które wywołały nerwowość inwestorów.

Najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią odrobił część swoich wcześniejszych strat, spadając w ciągu dnia o 0,34%, przy czym chińskie akcje prowadziły spadki.

Hongkong spadł o 0,3%, podczas gdy indeks blue chipów na kontynencie spadł o 0,6%.

Odwrócił jednak straty, zyskując 0,25% i zakończył sesję na najwyższym poziomie od dziewięciu tygodni, wspierany przez cofnięcia i kupowanie do końca japońskiego roku podatkowego w tym miesiącu. [L2N2VR0D6]

„Rynek pozostaje stosunkowo niestabilny, co wskazuje, że do tych gwałtownych ruchów na akcjach należy podchodzić ostrożnie” – powiedział Kyle Rhoda, analityk w IG Markets.

Rynki europejskie są gotowe do silniejszego otwarcia, czego dowodem są wczesne transakcje futures. Region ogółem wzrósł o 0,29%, Niemcy o 0,25%, a kontrakty terminowe o 0,2%.

Kontrakty terminowe na e-mini wzrosły o 0,4%.

Prowadząc do pewnej zmienności, decydenci federalni zasygnalizowali w środę, że są gotowi podjąć bardziej agresywne działania w celu obniżenia niekontrolowanej inflacji, w tym możliwość podwyżki stóp procentowych o pół punktu procentowego na następnym posiedzeniu w maju.

W ciągu nocy trzy główne indeksy giełdowe w USA spadły o 1%. [.N]

Analitycy powiedzieli w Barclays (LON 🙂 W notatce w czwartek.

Geopolityka jest również bardzo interesująca, a prezydent USA Joe Biden ma wziąć udział w nadzwyczajnym szczycie NATO jeszcze tego samego dnia. Biden spotka się z przywódcami G7 i zwróci się do liderów Unii Europejskiej, ponieważ rynki czekają na eskalację sankcji wobec Rosji.

READ  Akcje PYPL rosną dzięki lepszym wskazówkom niż strach, akcje PayPal zostały odkupione

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę, że Moskwa, która swoje działania na Ukrainie nazywa „operacją specjalną”, będzie starała się płacić rublami za gaz sprzedawany „nieprzyjaznym” krajom, zaburzając rynki energetyczne.

Jednak w czwartek ceny ropy naftowej zrezygnowały z wcześniejszych wzrostów na niestabilnym handlu, ponieważ inwestorzy rozważali możliwość świeżej podaży na wąskich rynkach w obliczu nowej umowy z Iranem. [OR/]

Oczekuje się również, że przywódcy Unii Europejskiej na dwudniowym szczycie rozpoczynającym się w czwartek uzgodnią wspólne zakupy gazu, ponieważ dążą do zmniejszenia zależności od rosyjskiego paliwa i stworzenia bufora przed wstrząsami podażowymi, ale jest mało prawdopodobne, aby blok ukarał rosyjską ropę i gaz.

Kontrakty futures spadły o 58 centów, czyli 0,48%, do 121,02 USD za baryłkę, a kontrakty terminowe US ​​West Texas Intermediate spadły o 96 centów, czyli 0,84%, do 113,97 USD za baryłkę przy 0502 GMT. Kontrakty we wczesnej fazie handlu wzrosły odpowiednio o 2 i 1 USD.

W międzyczasie rynek obligacji zatrzymał się na ostatnim zwrocie indeksu benchmarkowego wynoszącym 2,3444% w handlu azjatyckim, po wycofaniu się z prawie trzyletniego szczytu wynoszącego 2,4170% w nocy.

Dwuletnia rentowność, która jest bardziej wrażliwa na oczekiwania traderów co do stopy funduszy federalnych, ustabilizowała się na poziomie 2,1366%, w porównaniu z trzyletnim maksimum 2,2020% osiągniętym we wtorek.

Na rynkach walutowych dolar amerykański znalazł pewne wsparcie, ponieważ waluty towarowe odetchnęły od gwałtownego wzrostu napędzanego wyższymi cenami eksportowymi, chociaż stabilny rynek obligacji w USA nie dawał pocieszenia dla słabnącego jena. [FRX/]

Jen osiągnął w środę najniższy od sześciu lat poziom 121,41, ponieważ rosnące rentowności w USA i pogarszający się bilans handlowy wyssały gotówkę z Japonii.

Złoto było nieco niższe, notując cenę 1 942,9 USD za uncję. [GOL/]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *