Akcje azjatyckie walczą, ceny ropy spadają, a obawy Ukrainy utrzymują się Przez Reuters

2/2

© Reutera. ZDJĘCIE PLIKU: Model beczki olejowej wydrukowany w 3D jest widoczny przed wykresem giełdowym pokazanym poniżej na tej ilustracji wykonanej 1 grudnia 2021 r. REUTERS / Dado Ruvic / Ilustracja

2/2

Napisane przez Stellę Keough i Elona Johna

PEKIN (Reuters) – Akcje azjatyckie były w czwartek niestabilne, a ceny ropy spadły po ostatnich wydarzeniach wojny na Ukrainie i bardziej jastrzębich wypowiedziach urzędników Rezerwy Federalnej USA, które wywołały nerwowość inwestorów.

Najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią odrobił część swoich wcześniejszych strat, spadając w ciągu dnia o 0,34%, przy czym chińskie akcje prowadziły spadki.

Hongkong spadł o 0,3%, podczas gdy indeks blue chipów na kontynencie spadł o 0,6%.

Odwrócił jednak straty, zyskując 0,25% i zakończył sesję na najwyższym poziomie od dziewięciu tygodni, wspierany przez cofnięcia i kupowanie do końca japońskiego roku podatkowego w tym miesiącu. [L2N2VR0D6]

„Rynek pozostaje stosunkowo niestabilny, co wskazuje, że do tych gwałtownych ruchów na akcjach należy podchodzić ostrożnie” – powiedział Kyle Rhoda, analityk w IG Markets.

Rynki europejskie są gotowe do silniejszego otwarcia, czego dowodem są wczesne transakcje futures. Region ogółem wzrósł o 0,29%, Niemcy o 0,25%, a kontrakty terminowe o 0,2%.

Kontrakty terminowe na e-mini wzrosły o 0,4%.

Prowadząc do pewnej zmienności, decydenci federalni zasygnalizowali w środę, że są gotowi podjąć bardziej agresywne działania w celu obniżenia niekontrolowanej inflacji, w tym możliwość podwyżki stóp procentowych o pół punktu procentowego na następnym posiedzeniu w maju.

W ciągu nocy trzy główne indeksy giełdowe w USA spadły o 1%. [.N]

Analitycy powiedzieli w Barclays (LON 🙂 W notatce w czwartek.

Geopolityka jest również bardzo interesująca, a prezydent USA Joe Biden ma wziąć udział w nadzwyczajnym szczycie NATO jeszcze tego samego dnia. Biden spotka się z przywódcami G7 i zwróci się do liderów Unii Europejskiej, ponieważ rynki czekają na eskalację sankcji wobec Rosji.

READ  Puste zamówienia e-mail Burger Kinga wprowadzają w błąd tysiące klientów

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę, że Moskwa, która swoje działania na Ukrainie nazywa „operacją specjalną”, będzie starała się płacić rublami za gaz sprzedawany „nieprzyjaznym” krajom, zaburzając rynki energetyczne.

Jednak w czwartek ceny ropy naftowej zrezygnowały z wcześniejszych wzrostów na niestabilnym handlu, ponieważ inwestorzy rozważali możliwość świeżej podaży na wąskich rynkach w obliczu nowej umowy z Iranem. [OR/]

Oczekuje się również, że przywódcy Unii Europejskiej na dwudniowym szczycie rozpoczynającym się w czwartek uzgodnią wspólne zakupy gazu, ponieważ dążą do zmniejszenia zależności od rosyjskiego paliwa i stworzenia bufora przed wstrząsami podażowymi, ale jest mało prawdopodobne, aby blok ukarał rosyjską ropę i gaz.

Kontrakty futures spadły o 58 centów, czyli 0,48%, do 121,02 USD za baryłkę, a kontrakty terminowe US ​​West Texas Intermediate spadły o 96 centów, czyli 0,84%, do 113,97 USD za baryłkę przy 0502 GMT. Kontrakty we wczesnej fazie handlu wzrosły odpowiednio o 2 i 1 USD.

W międzyczasie rynek obligacji zatrzymał się na ostatnim zwrocie indeksu benchmarkowego wynoszącym 2,3444% w handlu azjatyckim, po wycofaniu się z prawie trzyletniego szczytu wynoszącego 2,4170% w nocy.

Dwuletnia rentowność, która jest bardziej wrażliwa na oczekiwania traderów co do stopy funduszy federalnych, ustabilizowała się na poziomie 2,1366%, w porównaniu z trzyletnim maksimum 2,2020% osiągniętym we wtorek.

Na rynkach walutowych dolar amerykański znalazł pewne wsparcie, ponieważ waluty towarowe odetchnęły od gwałtownego wzrostu napędzanego wyższymi cenami eksportowymi, chociaż stabilny rynek obligacji w USA nie dawał pocieszenia dla słabnącego jena. [FRX/]

Jen osiągnął w środę najniższy od sześciu lat poziom 121,41, ponieważ rosnące rentowności w USA i pogarszający się bilans handlowy wyssały gotówkę z Japonii.

Złoto było nieco niższe, notując cenę 1 942,9 USD za uncję. [GOL/]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *