Najnowszy powód Elona Muska do rezygnacji z umowy na Twitterze

Elon Musk wdaje się w zaciekłą batalię prawną z Twitterem (plik)

Nowy Jork:

Elon Musk w piątek dodał odprawę na Twitterze dla informatora do listy powodów, dla których czuje się uprawniony do odstąpienia od swojej 44 miliardowej umowy zakupu platformy mediów społecznościowych.

Zgodnie z transkrypcją raportu, pismo z wypowiedzeniem wysłane do Twittera oskarżało firmę o niepoinformowanie jej o wypłacie milionów dolarów odszkodowania w czerwcu odchodzącemu szefowi ochrony Peterowi Zatko, który złożył skargę informatora, krytykującą praktyki bezpieczeństwa Twittera. Pismo do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Prawnicy Muska argumentowali, że nieuzyskanie przez niego zgody przed zapłaceniem Zatko stanowiło kolejną podstawę prawną do zerwania umowy o fuzji z Twitterem, którą podpisał w kwietniu.

Twitter jest inny.

„Mój przyjaciel wydaje się argumentować, że Twitter powinien niesłusznie poinformować Muska o istnieniu niezadowolonego byłego pracownika, który wysunął różne zarzuty, które zostały zbadane i uznane za bezpodstawne” – powiedział na początku tego tygodnia prawnik Twittera William Savitt.

„To nie ma sensu.”

Twitter nie odpowiedział w piątek na prośbę o komentarz.

Musk, najbogatszy człowiek na świecie, powiedział w swoim pierwotnym liście o rozwiązaniu umowy, że odwołał umowę, ponieważ Twitter wprowadził go w błąd co do liczby kont botów na swojej platformie, zarzuty, które firma odrzuciła.

W mieszanym orzeczeniu wydanym na początku tego tygodnia, Kathleen McCormick, prawniczka sądu w Delaware, która nadzoruje sprawę, powiedziała, że ​​Musk może dodać do oświadczeń od Zatko, które pojawiły się w sierpniu.

Odrzuciła jednak jego prośbę o opóźnienie procesu, mówiąc, że przedłużenie pozwu „ryzykowałoby więcej szkody dla Twittera, niż mogłoby to uzasadnić”.

Musk toczył zaciekłą batalię prawną z Twitterem, odkąd w lipcu ogłosił, że wstrzymuje przejęcie firmy po skomplikowanych i niestabilnych zalotach, które trwały miesiącami.

Pięciodniowy proces ma się rozpocząć 17 października w sądzie w Delaware.

READ  Uber doliczy tymczasowe dopłaty za przejazdy i dostawy jedzenia ze względu na wyższe koszty gazu

(Ta historia nie była edytowana przez załogę NDTV i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *