Akcje CCL odbijają po pobiciu zysków; Kiedy Giant Cruise spodziewa się zysku?

Rejsowy gigant karnawał (CCL) ogłosiła swoje wyniki za drugi kwartał fiskalny wcześnie w poniedziałek, ponieważ przemysł i popyt na podróże utrzymywały się na wysokim poziomie w miarę zbliżania się letniego sezonu wakacyjnego. Akcje CCL odbiły się we wtorek po tym, jak akcje spadły w poniedziałek po wynikach.
XSkorygowana strata Carnival poprawiła się do 31 centów na akcję, w porównaniu ze stratą 1,65 USD na akcję w zeszłym roku. Przychody podwoiły się do 4,91 miliarda dolarów w drugim kwartale z 2,4 miliarda dolarów w zeszłym roku. Depozyty klientów wyniosły rekordową kwotę 7,2 miliarda dolarów na koniec kwartału 31 maja. To pobiło poprzedni rekord 6 miliardów dolarów z 31 maja 2019 roku.

Analitycy giełdowi CCL ankietowani przez FactSet spodziewali się, że Carnival odnotuje stratę w wysokości 34 centów na akcję przy 4,79 miliarda dolarów sprzedaży.

Carnival spodziewa się, że zysk w trzecim kwartale przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji i amortyzacji, czyli EBITDA, wyniesie od 2,05 do 2,15 miliarda dolarów. Oczekiwany skorygowany dochód netto waha się od 950 mln USD do 1,05 mld USD. W roku podatkowym 2023 Carnival wyprowadził skorygowaną EBITDA między 4,1 a 4,25 miliarda USD przy obłożeniu co najmniej 100%. FactSet przewiduje, że EBITDA za cały rok wyniesie 4,06 miliarda dolarów.

Dyrektor finansowy David Bernstein zauważył w oświadczeniu, że firma spodziewa się powrotu do rentowności w drugiej połowie roku podatkowego 2023, podczas gdy pracuje nad spłatą zadłużenia.

Firma wycieczkowa odnotowała kwartalną stratę od drugiego kwartału 2020 r., ponieważ pandemia koronawirusa zalała popyt na podróże. Jednak straty stale się poprawiają od końca 2021 r., podczas gdy przychody wracają do poziomu zbliżonego do poziomu sprzed pandemii.

Akcje CCL: wysoka cena

Deutsche Bank podniósł swoją cenę docelową dla akcji CCL w piątek do 15 z 10. Utrzymał rekomendację trzymaj dla akcji przed raportem za drugi kwartał.

READ  AT&T zamyka swoją sieć 3G. Oto, jak może to na Ciebie wpłynąć

Aktualizacja nastąpiła po wzroście ceny Barclays w środę do 18 z 13 za akcję. Barclays utrzymał zawyżoną ocenę akcji. Firma zauważyła, że ​​branża rejsów wycieczkowych „wypełnia lukę” między cenami a wakacjami na lądzie. Tymczasem Carnival zmniejsza lukę operacyjną w stosunku do swoich morskich odpowiedników, powiedział Barclays.

Bank of America podniósł 12 czerwca swoje ceny docelowe dla floty statków wycieczkowych i podwyższył rekomendację kupuj dla akcji Carnival. BofA zauważył, że popyt w branży pozostaje płaski, a środowiska cenowe zachowują się dobrze. Co więcej, BofA zauważyła po spotkaniu z przedstawicielami branży, że trendy rezerwacji są zgodne z oczekiwaniami firmy.

Bank podniósł również cenę docelową dla Królewskie Karaiby (RCL) I Norweska Linia Rejsowa (NCLH) odpowiednio do 95 i 19. Bank of America podniósł cenę docelową akcji Carnival do 20 z 11.

Akcje spadają po przedrynkowym rajdzie

Akcje CCL odbiły się o około 4,7% na początku wtorku po stracie 7,66% w poniedziałek. Spadek nastąpił pomimo wzrostu zapasów o ponad 2% przed publikacją raportu w poniedziałek. Nie było od razu jasne, dlaczego akcje spadły.

Akcje CCL wzrosły o 25% po wyjściu z bazy pucharowej 6 czerwca i są notowane na terytorium przynoszącym zyski.

Akcje Carnival spadły w tym roku o 88%.

Możesz śledzić Harrisona Millera, aby uzyskać więcej wiadomości giełdowych i aktualizacji na Twitterze @pracownik

Może Ci się spodobać:

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania: Zobacz aktualizacje notowań akcji IBD

Szukasz kolejnych wielkich zwycięzców giełdowych? Zacznij od tych trzech kroków

Dowiedz się, jak dostosować czas do rynku ze strategią rynkową ETF IBD

Transakcje krótkoterminowe mogą przynieść znaczne zyski. SwingTrader firmy IBD pokazuje, jak to zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *