Akcje Didi spadają o 44%, pozostawiając SoftBank i Uber ze słabymi zwrotami

Cheng Wei, prezes i dyrektor generalny Beijing Xiaoju Keji Didi Dache, przerwie na dorocznej konferencji Boao Forum for Asia w Boao w Chinach, w środę, 23 marca 2016 r. Na dorocznym wydarzeniu przywódcy biznesowi i polityczni spotykają się od 22 marca -25.

Kelay Shane | Bloomberg | Obrazy Getty

Czy ja Akcje spadły w piątek o 44 procent, co jest największym jednodniowym spadkiem od uruchomienia China Passenger Services Company Ogólny w Stanach Zjednoczonych w czerwcu.

Akcje są teraz o 87% poniżej ceny IPO, pozostawiając jej największego akcjonariusza – SoftBank A Uber W obliczu możliwości ogromnych strat.

Już w czasie gwałtownego spadku, w obliczu rozprawiania się chińskiego rządu z krajowymi spółkami notowanymi w USA, Didi powiedział w grudniu, że zostanie usunięty z nowojorskiej giełdy i zamiast tego będzie notowany w Hongkongu. w piątek, Wspomniany Bloomberg Didi nie spełniła wymogów bezpieczeństwa danych niezbędnych do zainicjowania sprzedaży udziałów w Hongkongu.

SoftBank posiada około 20% Didi. Udział japońskiego konglomeratu jest obecnie wart około 1,8 miliarda dolarów, w porównaniu z prawie 14 miliardami dolarów w Czas subskrypcji. Około 12% udziału Ubera spadło z ponad 8 miliardów dolarów w czerwcu do nieco ponad 1 miliarda dzisiaj.

Uber nabył udziały w 2016 r. po sprzedaży działalności w Chinach firmie Didi. Uber powiedział na końcu Roczny raport że w 2021 roku zdała sobie sprawę z niezrealizowanej straty w wysokości 3 miliardów dolarów na swojej inwestycji w Didi.

Przepaść pogłębia się i odzwierciedla szersze przeciwności dla sektora technologicznego, który jest nękany na rynku ogólnym.

Przeczytaj więcej o samochodach elektrycznych od CNBC Pro

Na początku tego tygodnia producent oprogramowania do baz danych Inspiracja powiedział, że jego inwestycje W Oxfordzie Nanobore Obliczanie amperów niski zysk W trzecim kwartale fiskalnym około 5 centów za akcję. producent samochodów elektrycznych Riviankto się liczy Amazonka Jako główny inwestor spadł w piątek o 8% po Rozczarowujące przewidywania W tym roku spadła o 63%.

READ  Co wiesz w tym tygodniu

Dla SoftBanku Didi była jedną z 83 firm, które wspierała poprzez swój pierwotny Vision Fund. CNBC podało w zeszłym roku, że SoftBank Sprzedawała część swojej pozycji w Uberze, aby pokryć straty Didi.

„Odkąd zainwestowaliśmy w Didi, zaobserwowaliśmy ogromną utratę wartości” – powiedział dyrektor generalny SoftBanku Masayoshi Son podczas lutowej rozmowy telefonicznej, aby omówić wyniki za dziewięć miesięcy kończących się 31 grudnia.

Akcje SoftBanku spadły na zamknięciu o 6,6%, a akcje Ubera wzrosły o 1,2%.

Didi nie była jedyną chińską akcją technologiczną, która spadła w piątek, chociaż jej spadek był największy. witryny e-commerce Grupa Alibaba A JD.com Podobnie jak producent samochodów elektrycznych Nowy Wszystko upadło Obawy powróciły Dotyczy spółek z podwójną listą w Stanach Zjednoczonych i Hongkongu.

Zegarek: Gary Dvorczak z Blueshirt Group omawia spadek akcji Didi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *