Urzędnicy wyborowi twierdzą, że nowa ustawa o głosowaniu odrzuciła jeden z pięciu głosowań pocztowych w rejonie Houston.

W piątek urzędnicy wyborczy hrabstwa Harris ogłosili, że w sumie 6888 lub 19% z 36 878 głosów oddanych na prawybory 1 marca zostanie odrzuconych jako „bezpośredni wynik ustawy Senackiej nr 1”.

Zgodnie z prawem wyborcy muszą dodać Texas ID lub częściowy numer ubezpieczenia społecznego podczas wycofywania swoich kart do głosowania. Jednak użyty numer identyfikacyjny musi być zgodny z jednym z numerów w rejestrze wyborców. Urzędnicy stwierdzili, że karty do głosowania pocztowe zostały oznaczone do odrzucenia „szczególnie z powodu problemów z tożsamością”.

Wskaźnik odrzucenia jest znaczącym wzrostem w porównaniu z poprzednimi latami. W 2018 r. hrabstwo Harris odrzuciło tylko 135 z 48 473 otrzymanych głosów pocztowych, poinformowali urzędnicy w komunikacie prasowym.

Dla porównania, mniej niż 1% głosowań pocztowych w Teksasie w wyborach w 2020 r. – czyli około 8300 głosów w całym stanie – zostało odrzuconych. Amerykańska Komisja Pomocy Wyborczej.
Biuro Wyborcze hrabstwa Harris zostało również zalane telefonami od wyborców Zamieszanie i frustracja Wokół nowych wymagań dotyczących identyfikatorów. Od stycznia urzędnicy twierdzą, że call center otrzymało 8 000 telefonów od osób proszących o pomoc w prowadzeniu procesu głosowania – więcej niż miesięczna liczba telefonów przed wyborami w listopadzie 2020 r. i listopadzie 2021 r.

Urzędnicy powiedzieli, że biuro wyborcze podwoiło swój personel, aby pomóc w wysłaniu wyborcom nowych zasad, w tym w przesłaniu listu, w jaki sposób wyborcy mogą dostosować swój głos.

„Prawie 20% głosów oddanych pocztą nie zostało policzonych w wyniku SB1, co oznacza, że ​​6888 zarejestrowanych wyborców zachowało milczenie. Te ograniczone przepisy dotyczące głosowania nadal podważają nasze wysiłki na rzecz rozszerzenia dostępu wyborców i mają wiele reperkusji”. Powiedziała Isabel Longoria, administrator ds. wyborów w okręgu Harris.

Na początku tego tygodnia ogłosił go Longoria, który nadzoruje wybory okręgowe od 2020 roku. Rezygnacja Wśród kontrowersji dotyczących liczenia głosów korespondencyjnych w wynikach wieczoru wyborczego. Powiedział, że jego rezygnacja wejdzie w życie 1 lipca.

Tymczasem w hrabstwie Travis, rodzinnym stanie Austin, wskaźnik odrzuceń wyniósł 8%, czyli 948 głosów na 10 656 głosów, powiedziała rzeczniczka Biura Wyborczego Victoria Hinojosa. Hinojosa wcześniej powiedział CNN, że wskaźnik odrzucenia w hrabstwie w 2018 r. wyniósł około 2%.

READ  Szefowie handlują dla Giants WR Katarious Toney, mówi źródło

Rzecznik Sam Taylor powiedział, że ze względu na wskaźniki odrzuceń biuro sekretarza stanu Johna Scotta zapowiedziało, że skupi się na wysiłkach związanych z edukacją wyborców w zakresie wymogów głosowania nowej poczty.

„Podczas gdy w ostatnich latach koncentrowaliśmy nasze wysiłki w zakresie edukacji wyborców na potrzebach identyfikacji osobistej, w tym roku podnosimy znaczną część naszej kampanii edukacyjnej wyborców, aby zwiększyć świadomość na temat nowych wymagań dotyczących identyfikatorów kart do głosowania nadawanych pocztą” – powiedział Taylor. „Mamy nadzieję, że dysponujemy danymi i badaniami niezbędnymi do zastosowania wniosków wyciągniętych z pierwszych dni bardziej zdecydowanej kampanii edukacyjnej wyborców prowadzącej do listopadowych wyborów powszechnych”.

Po doniesieniach o wyższych wskaźnikach odrzuceń zwolennicy praw wyborczych wezwali do uchylenia federalnej ustawy o prawach wyborczych.

„Federalne prawo wyborcze musi zostać przywrócone, aby zapewnić każdemu wyborcy w Teksasie równy dostęp do głosowania i ochronę przed niesprawiedliwymi prawami i praktykami” – powiedziała prezydent Grace Simeone. Liga Kobiet Wyborców Teksasu w oświadczeniu dla CNN.

„To tragedia dla naszej demokracji, że przywódcy państw popierają program dyskryminacyjny zamiast elektoratu podczas pisania stanowego ustawodawstwa wyborczego, co skutkuje masowym odrzuceniem głosów pocztowych w głosowaniu” – dodał Chimene.

Historia została zaktualizowana w piątek o więcej szczegółów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *