Urzędnicy wyborowi twierdzą, że nowa ustawa o głosowaniu odrzuciła jeden z pięciu głosowań pocztowych w rejonie Houston.

W piątek urzędnicy wyborczy hrabstwa Harris ogłosili, że w sumie 6888 lub 19% z 36 878 głosów oddanych na prawybory 1 marca zostanie odrzuconych jako „bezpośredni wynik ustawy Senackiej nr 1”.

Zgodnie z prawem wyborcy muszą dodać Texas ID lub częściowy numer ubezpieczenia społecznego podczas wycofywania swoich kart do głosowania. Jednak użyty numer identyfikacyjny musi być zgodny z jednym z numerów w rejestrze wyborców. Urzędnicy stwierdzili, że karty do głosowania pocztowe zostały oznaczone do odrzucenia „szczególnie z powodu problemów z tożsamością”.

Wskaźnik odrzucenia jest znaczącym wzrostem w porównaniu z poprzednimi latami. W 2018 r. hrabstwo Harris odrzuciło tylko 135 z 48 473 otrzymanych głosów pocztowych, poinformowali urzędnicy w komunikacie prasowym.

Dla porównania, mniej niż 1% głosowań pocztowych w Teksasie w wyborach w 2020 r. – czyli około 8300 głosów w całym stanie – zostało odrzuconych. Amerykańska Komisja Pomocy Wyborczej.
Biuro Wyborcze hrabstwa Harris zostało również zalane telefonami od wyborców Zamieszanie i frustracja Wokół nowych wymagań dotyczących identyfikatorów. Od stycznia urzędnicy twierdzą, że call center otrzymało 8 000 telefonów od osób proszących o pomoc w prowadzeniu procesu głosowania – więcej niż miesięczna liczba telefonów przed wyborami w listopadzie 2020 r. i listopadzie 2021 r.

Urzędnicy powiedzieli, że biuro wyborcze podwoiło swój personel, aby pomóc w wysłaniu wyborcom nowych zasad, w tym w przesłaniu listu, w jaki sposób wyborcy mogą dostosować swój głos.

„Prawie 20% głosów oddanych pocztą nie zostało policzonych w wyniku SB1, co oznacza, że ​​6888 zarejestrowanych wyborców zachowało milczenie. Te ograniczone przepisy dotyczące głosowania nadal podważają nasze wysiłki na rzecz rozszerzenia dostępu wyborców i mają wiele reperkusji”. Powiedziała Isabel Longoria, administrator ds. wyborów w okręgu Harris.

Na początku tego tygodnia ogłosił go Longoria, który nadzoruje wybory okręgowe od 2020 roku. Rezygnacja Wśród kontrowersji dotyczących liczenia głosów korespondencyjnych w wynikach wieczoru wyborczego. Powiedział, że jego rezygnacja wejdzie w życie 1 lipca.

Tymczasem w hrabstwie Travis, rodzinnym stanie Austin, wskaźnik odrzuceń wyniósł 8%, czyli 948 głosów na 10 656 głosów, powiedziała rzeczniczka Biura Wyborczego Victoria Hinojosa. Hinojosa wcześniej powiedział CNN, że wskaźnik odrzucenia w hrabstwie w 2018 r. wyniósł około 2%.

READ  Netflix nie będzie transmitować kolekcji Hollywood Bowl Dave'a Chappell'a — korespondent Hollywood

Rzecznik Sam Taylor powiedział, że ze względu na wskaźniki odrzuceń biuro sekretarza stanu Johna Scotta zapowiedziało, że skupi się na wysiłkach związanych z edukacją wyborców w zakresie wymogów głosowania nowej poczty.

„Podczas gdy w ostatnich latach koncentrowaliśmy nasze wysiłki w zakresie edukacji wyborców na potrzebach identyfikacji osobistej, w tym roku podnosimy znaczną część naszej kampanii edukacyjnej wyborców, aby zwiększyć świadomość na temat nowych wymagań dotyczących identyfikatorów kart do głosowania nadawanych pocztą” – powiedział Taylor. „Mamy nadzieję, że dysponujemy danymi i badaniami niezbędnymi do zastosowania wniosków wyciągniętych z pierwszych dni bardziej zdecydowanej kampanii edukacyjnej wyborców prowadzącej do listopadowych wyborów powszechnych”.

Po doniesieniach o wyższych wskaźnikach odrzuceń zwolennicy praw wyborczych wezwali do uchylenia federalnej ustawy o prawach wyborczych.

„Federalne prawo wyborcze musi zostać przywrócone, aby zapewnić każdemu wyborcy w Teksasie równy dostęp do głosowania i ochronę przed niesprawiedliwymi prawami i praktykami” – powiedziała prezydent Grace Simeone. Liga Kobiet Wyborców Teksasu w oświadczeniu dla CNN.

„To tragedia dla naszej demokracji, że przywódcy państw popierają program dyskryminacyjny zamiast elektoratu podczas pisania stanowego ustawodawstwa wyborczego, co skutkuje masowym odrzuceniem głosów pocztowych w głosowaniu” – dodał Chimene.

Historia została zaktualizowana w piątek o więcej szczegółów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *