Akcje First Horizon spadły o 50% po upadku fuzji TD Bank

Nowy Jork (CNN) Jest właścicielem First Horizon i TD Bank odwołany Transakcja o wartości 13 miliardów dolarów, która uczyniłaby szóstym co do wielkości bankiem w Ameryce, zwiększając zamieszanie, które ogarnia regionalnych pożyczkodawców w kraju.

tkwi w najgorszym kryzysie bankowym od 2008 roku, pierwszy horyzont (FHN) Cena akcji spadła o około 40% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, spadając poniżej 25 USD za akcję TD oferowanych, gdy ogłoszono przejęcie w lutym 2022 r.

Akcje zamknęły się w środę po cenie 15,05 USD za akcję i spadły o kolejne 50% w obrocie przedsesyjnym w czwartek po tym, jak banki zrezygnowały z transakcji.

First Horizon jest regionalnym pożyczkodawcą w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych i pomaga kanadyjskiemu TD w ekspansji na południe od granicy. Ale banki regionalne straciły zaufanie inwestorów i klientów od czasu upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank w marcu.

W poniedziałek trzeci bank regionalny, Pierwsza Republika, to nie powiodło się A JPMorgan kupił większość jego aktywów. Po czwarte, PacWest Bank potwierdził w czwartek, że szuka finansowej deski ratunku.

First Horizon powiedział, że pozostaje stabilny, płynny i zdywersyfikowany.

„Chociaż dzisiejsze ogłoszenie jest niefortunne i nieoczekiwane, First Horizon będzie kontynuować swoją podróż wzrostu z pozycji silnej i stabilnej” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny First Horizon, Brian Jordan.

TD powiedział w oświadczeniu, że firmy odwołały fuzję z powodu nieoczekiwanie długiego procesu zatwierdzania przez organy regulacyjne. Bez harmonogramu zatwierdzenia firmy zaczynają się zastanawiać, czy transakcja kiedykolwiek uzyska błogosławieństwo regulatora. TD powiedział, że problem regulacyjny wynikał z „powodów niezwiązanych z First Horizon”.

Chociaż TD nie wymienił bezpośrednio kryzysu bankowego ani spadającej wartości rynkowej First Horizon jako powodu rezygnacji z zakupu, dyrektor generalny Bharat Masrani powiedział w oświadczeniu, że decyzja zapewniła „jasność” klientom i akcjonariuszom.

TD zapłaci First Horizon opłatę za zerwanie w wysokości 200 milionów dolarów plus 25 milionów dolarów opłaty za spłatę.

READ  Dyrektor generalny Boeinga, Dave Calhoun, odchodzi z firmy ze względu na kryzys bezpieczeństwa

Akcje innych banków regionalnych spadły w ostatnich dniach po upadku I RP. Inwestorzy czekają na spadek kolejnego buta. Już w czwartek z siedzibą w Kalifornii PacWest Bank powiedział, że bada „wszystkie opcje strategiczne” Po tym, jak cena akcji spadła o połowę w handlu po godzinach po a Bloomberg Zgłoś, że rozważa sprzedaż.

zapytanie wsteczne (PACW) Akcje spadły o prawie połowę w obrocie przedsesyjnym, podczas gdy Banku Zachodniego Sojuszu (WAL)innego regionalnego konkurenta, wzrosła o ponad 20%.

Gdy Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe w celu walki z inflacją, wartość pożyczek i obligacji regionalnych pożyczkodawców spadła. Klienci przenoszą swoje pieniądze do większych banków, pozostawiając niektóre banki regionalne bez płynności, której potrzebują, aby zapłacić za wypłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *