Covid-19 i wiadomości o szczepionkach: aktualizacje na żywo

kredyt…Karsten Moran dla The New York Times

Ponieważ mandaty na podróże i maski lotniskowe mają zostać zniesione w Stanach Zjednoczonych w przyszłym miesiącu, związek stewardów naciska na administrację Bidena, aby przedłużyła ten wymóg do czasu, aż więcej osób zostanie zaszczepionych.

W oświadczeniu stowarzyszenie Flight Attendants Association-CWA powiedziało, że plan Administracji Bezpieczeństwa Transportu, aby podnieść wymagania dotyczące masek w dniu 18 marca, naraziłby na ryzyko medycznie wrażliwych podróżnych i pasażerów w wieku poniżej 5 lat, którzy nie zostali upoważnieni przez federalne władze zdrowotne do uzyskania szczepionka.

„Wielowarstwowe podejście do bezpieczeństwa obejmuje maski” – powiedział związek w oświadczeniu we wtorek.

Jeśli mandat na maskę zostanie uchylony w przyszłym miesiącu zgodnie z planem, nadejdą tygodnie po tym, jak władze lokalne i stanowe zniosły mandat na maskowanie w całym kraju, ponieważ przypadki spadku nowego koronawirusa. Rząd federalny reguluje podróże lotnicze, jednak wymogi dotyczące masek w samolotach pozostają w mocy.

Administracja Bidena rok temu wprowadziła zasadę maski na loty Podczas brutalnego wzrostu liczby przypadków w całym kraju, zanim szczepionki były powszechnie dostępne. Ci, którzy nie zastosowali się, byli grzywny. Urzędnicy dwukrotnie przedłużali mandat Śmiertelne fale wirusa wciąż ogarniają naród.

Rzeczniczka TSA Patricia Mancha powiedziała we wtorek wieczorem, że ważność masek wygasa 18 marca, pomimo wcześniejszych przedłużeń. „Jeśli nastąpi zmiana polegająca na zatrzymaniu lub rozszerzeniu wymogu maski, ogłosimy ogłoszenie” – powiedziała w e-mailu. „Jak dotąd nie ma nic nowego do udostępnienia”.

Wiele załóg lotniczych z niepokojem zmagało się z tym zbliżającym się terminem.

Nieporozumienia dotyczące masek i odmowa ich noszenia przez niektórych pasażerów doprowadziły do ​​powtarzających się krzyków, bójek i innych problemów z niesfornymi pasażerami podczas pandemii. Od 1 stycznia do 15 lutego FAA otrzymała około 400 raportów pasażerów z problemami, w tym 255 doniesień o pasażerach odmawiających przestrzegania federalnego nakazu noszenia masek w samolotach.

READ  Rynek mieszkaniowy potknął się: kupujący są chętni, ale sprzedających jest mało

W zeszłym miesiącu mężczyzna wsiadł na pokład linii Delta Airlines z Dublina do Nowego Jorku kto odmówił noszenia maski Ściągnął spodnie, odsłaniając pośladki. Prawie dwa tygodnie później lot American Airlines do Londynu z Miami W swojej podróży zawrócił około godziny Ponieważ pasażer odmówił noszenia maski.

Takie przypadki są powodem menedżerowie linii lotniczych i Stowarzyszenie Zawodowych Stewardów Władze federalne wezwały do ​​stworzenia federalnej listy zakazu lotów dla destrukcyjnych podróżnych.

Jednak wiele stewardes popiera utrzymanie wymagań dotyczących masek. „Ważne jest również, abyśmy zachowali zaufanie pasażerów do bezpieczeństwa podróży lotniczych” – stwierdziło w swoim oświadczeniu stowarzyszenie, które reprezentuje 50 000 stewardes w 20 liniach lotniczych.

W zeszłym tygodniu Republikański Prokurator Generalny Teksasu Złóż pozew przeciwko autoryzacji maski W transporcie publicznym, w tym w samolotach i na lotniskach.

Niektórzy dyrektorzy linii lotniczych kwestionowali skuteczność masek w samolotach. w Sesja Senatu w grudniu„Sprawa jest zbyt mocna, aby maski mogły dodać wiele, jeśli w ogóle, do aerodynamicznego środowiska kabiny” – powiedział dyrektor generalny Southwest Airlines, Gary Kelly.

Kilka dni później dr Anthony S. Fauci, największy w kraju ekspert ds. chorób zakaźnych, Podróżni zachęcani do noszenia masek na twarz Na lotniskach i podczas lotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *