Akcje GOOGL rosną, gdy zarobki są niedoszacowane, ale biznes reklamowy się trzyma

Ojciec Google Alfabet (Google) we wtorek ogłosiła swoje zarobki i przychody w czerwcu, które przekroczyły cele Wall Street, ponieważ YouTube i jego dział przetwarzania w chmurze nie spełniły oczekiwań. Jednak akcje GOOGL wzrosły, ponieważ wzrost przychodów w jego podstawowej działalności związanej z reklamą cyfrową przewyższył liczbę wyświetleń.
XPo zamknięciu rynku Alphabet podał, że zyski za drugi kwartał spadły o 11% do 1,21 USD na akcję. Firma raportuje zyski zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami rachunkowości, znanymi również jako GAAP.

Całkowite przychody również wzrosły o 16% do 69,7 mld USD. Analitycy spodziewali się, że Google zarobi 1,27 USD na akcję przy przychodach w wysokości 69,62 mld USD. Rok temu Google odnotował zarobki w wysokości 1,36 USD na akcję przy przychodach w wysokości 61,9 mld USD.

Akcje GOOGL wzrosły o 2,7% do blisko 108 w handlu rozszerzonym giełda dzisiaj.

Tymczasem przychody z reklam wzrosły o 11% do 56,29 mld USD, przekraczając szacunki na poziomie 55,97 mld USD.

Akcje Google: TikTok, konkurs YouTube robi się coraz gorący

Jednak przychody YouTube wzrosły tylko o 5% do 7,3 miliarda dolarów. Analitycy oszacowali przychody z reklam w YouTube na 7,52 mld USD, co oznacza wzrost o 7%. Wzrost sprzedaży w YouTube zwolnił z 14% w pierwszym kwartale.

Rozkwitł wzrost reklam firmy mediów społecznościowych TikTok za pośrednictwem krótkich filmów. Analitycy twierdzą, że TikTok jest przeszkodą dla rozwoju YouTube.

Google powiedział, że przychody z przetwarzania w chmurze wzrosły o 36% do 6,28 miliarda dolarów, pomijając szacunki na poziomie 6,41 miliarda dolarów. Strata operacyjna jednostki przetwarzania w chmurze wzrosła do 858 milionów dolarów z 591 milionów dolarów w tym samym okresie ubiegłego roku.

Alphabet odkupił 12,8 miliarda dolarów swoich akcji w drugim kwartale. W pierwszym kwartale firma odkupiła akcje Google za 13,3 miliarda dolarów.

READ  Subway bada sprzedaż sieci kanapek

Przechodząc do raportu o zarobkach Google, duży zapas technologii Spadł o 25% w 2022 r. z powodu zmienności na Nasdaq. Sprzedaż akcji Google po 22 lipca Eksploduj, Eksploduj (Eksploduj, Eksploduj) zgłaszali rozczarowujące zarobki z niskiej jakości reklam.

trzyma strzałkę google Znamionowa siła względna z 35 z 99 możliwych najlepszych, według Kontrola zapasów IBD.

Obserwuj Reinhardta Krause’a na Twitterze Umieść tweeta Aktualizacje dotyczące sieci bezprzewodowych 5G, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa i przetwarzania w chmurze.

Może Ci się spodobać

Wiadomości z rynku niedźwiedzia i jak radzić sobie z korektą rynkową

Najlepsze wzrostowe akcje do kupowania i oglądania: zobacz aktualizacje notowań giełdowych IBD

Jak używać 10-tygodniowej średniej ruchomej do kupowania i sprzedawania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *