Akcje japońskie wzrosły do ​​najwyższych poziomów od 1990 roku, kiedy odbyło się spotkanie G7

godzinę temu

Zełenski osobiście uczestniczy w szczycie G-7: Financial Times

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ma osobiście uczestniczyć w spotkaniach G7 w niedzielę, donosi Financial Times wspomnianyPowołując się na osoby, które widziały przygotowania w piątek.

Niespodziewana wizyta ma miejsce po tym, jak prezydent miał wirtualnie uczestniczyć w spotkaniach.

W raporcie Financial Times stwierdzono, że podróż Zełenskiego do Hiroszimy „ma na celu wzmocnienie determinacji Zachodu do wspierania Ukrainy i pozyskania obecności na szczycie innych członków spoza G7, w tym Indii i Brazylii”.

– Jihe Lee

godzinę temu

Alibaba prowadzi do strat w Hang Seng po tym, jak kwartalne przychody przekroczyły oczekiwania

Akcje chińskiego giganta technologicznego Alibaba spadły w Hongkongu o prawie 5%, ciągnąc straty na indeksie Hang Seng po tym, jak kwartalne zyski firmy przekroczyły oczekiwania pod koniec czwartku.

Alibaba odnotował przychody w wysokości 208,20 miliardów juanów (30,12 miliardów dolarów) za trzy miesiące kończące się w marcu, w porównaniu do szacunków Refinitiv na poziomie 210,3 miliardów juanów.

Tymczasem firma opublikowała powrót za cały rok 868,69 miliardów juanów, co oznacza wzrost o 2% rok do roku, ale było to najwolniejsze tempo wzrostu, odkąd firma weszła na giełdę w 2014 roku.

Dochód netto wyniósł 22 miliardy juanów w kwartale, cofając ubiegłoroczną stratę w wysokości 18,36 miliarda juanów.

3 godziny temu

Deficyt handlowy Nowej Zelandii w kwietniu zmniejsza się do 427 mln NZD

Nadwyżka handlowa Nowej Zelandii w kwietniu zmniejszyła się do 427 mln NZ $ (266,46 mln $), w porównaniu z 470 mln NZ $ rok wcześniej.

Departament Statystyki Stanu Powiedział, że eksport wzrósł o 10% rok do roku do 6,8 mld NZ $, podczas gdy import wzrósł o 12% do 6,4 mld NZ $.

Mówi się, że eksport mleka, masła i sera wzrósł najbardziej w kwietniu w porównaniu z ubiegłym rokiem, zwiększając się o 26% rok do roku do 2 miliardów dolarów nowozelandzkich.

READ  Dyrektor generalny Facebooka chce Twitter Cage Match - Różne

Tymczasem ropa naftowa i produkty ropopochodne prowadziły do ​​importu, który wzrósł o 312% do 974 mln NZ.

– Lim Hwi Ji

4 godziny temu

Inflacja bazowa w Japonii wzrosła w kwietniu o 3,4%.

Stopa inflacji bazowej w Japonii wzrosła w kwietniu o 3,4% rok do roku, zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów ankietowanych przez Reuters.

Odczyt był wyższy niż stopa inflacji z poprzedniego miesiąca, który wyniósł 3,1% i był powyżej celu banku centralnego, który wynosi 2%.

Inflacja zasadnicza również wzrosła z 3,2% w marcu do 3,5% w kwietniu.

Jen japoński wzrósł o 0,2% do 138,42 w stosunku do dolara po tym, jak indeks dolara amerykańskiego przekroczył w nocy 103,5, osiągając najwyższy poziom od prawie dwóch miesięcy.

5 godzin temu

Stany Zjednoczone i Tajwan osiągają pierwsze porozumienie w ramach inicjatywy handlowej

Stany Zjednoczone i Tajwan osiągnęły porozumienie w sprawie szeregu warunków handlowych, wyznaczając porozumienie w sprawie pierwszej części dwustronnej inicjatywy „Handel XXI wieku”.

Przedstawiciel handlowy USA powiedział w oświadczeniu, że pierwsze porozumienie w ramach inicjatywy obejmuje: administrację celną i ułatwienia w handlu, dobre praktyki regulacyjne, krajowe regulacje usług, przeciwdziałanie korupcji oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.

„To osiągnięcie stanowi ważny krok naprzód we wzmacnianiu stosunków gospodarczych między Stanami Zjednoczonymi a Tajwanem” — powiedziała o porozumieniu przedstawicielka ds. handlu USA Catherine Tay.

Umowa pojawia się w obliczu rosnącej presji ze strony Chin, ostrzegających przed pogłębieniem stosunków bilateralnych między Stanami Zjednoczonymi a Tajwanem.

– Jihe Lee

5 godzin temu

CNBC Pro: spowolnienie, stagnacja czy boom? Bank of America ujawnia światowe akcje, aby wykorzystać każdą możliwość

Bank of America wymienił szereg europejskich akcji, które mają dobrze sobie radzić w trzech fazach gospodarczych.

„Nasz model cyklu stylów… wciąż znajduje się w fazie spowolnienia, ale jest blisko linii przecięcia następnej fazy” – napisała Polina Strelińska, strateg ilościowy Bank of America, w notatce dla klientów z 17 maja.

READ  „To przegrana gra” – mówi Wedbush o GameStop Stock.

„Historycznie faza„ recesji ”była typowym następcą fazy„ spowolnienia ”, ale faza „boomu” również następowała po „spowolnieniu” w przeszłości”.

Bank inwestycyjny przeanalizował te akcje w oparciu o ich zdolność do wytrzymania zmienności w każdej ewentualności.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej o swoich ofertach akcji tutaj.

– Ganesh Rao

5 godzin temu

CNBC Pro: Fund Manager osiąga lepsze wyniki niż te akcje związane z cyberbezpieczeństwem, wskazując na więcej miejsca na wzrost

Według menedżera portfela, Philipa Reibmanna z Storebrand Asset Management, jednym z obszarów, który obecnie stanowi szansę dla inwestorów, jest cyberbezpieczeństwo.

Reibmann, który zarządza funduszem zrównoważonego rozwoju Storebrand Global Solutions o wartości 1 miliarda dolarów, jest optymistycznie nastawiony do kilku firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem.

Wyjaśnia również, dlaczego nie przewozi w swoim bagażniku typowych nazwisk wielkich technologii.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan

14 godzin temu

McCarthy mówi, że jego optymistyczni negocjatorzy mogą osiągnąć porozumienie w sprawie pułapu zadłużenia przed głosowaniem w przyszłym tygodniu.

14 godzin temu

Wielcy producenci technologii i chipów pomagają podnieść Nasdaq Composite

15 godzin temu

Przewodniczący Dallas Fed: Dane ekonomiczne nie uzasadniają jeszcze przerwy w podwyżkach stóp

Prezes Rezerwy Federalnej z Dallas, Lori Logan, powiedziała w czwartek, że dotychczasowe dane gospodarcze nie uzasadniają pominięcia podwyżki stóp procentowych na następnym posiedzeniu banku centralnego w czerwcu.

„Po podniesieniu docelowego przedziału stopy funduszy federalnych na każdym z ostatnich 10 posiedzeń FOMC poczyniliśmy pewne postępy” – powiedziała w uwagach przygotowanych do przemówienia do bankierów w San Antonio. „Dane z nadchodzących tygodni mogą pokazać, że należy pominąć spotkanie. Jednak nawet dzisiaj jeszcze nie jesteśmy na miejscu”.

Kontrakty terminowe spadły po jej komentarzu.

– Jeffa Coxa

16 godzin temu

liczba nowych bezrobotnych spada nieoczekiwanie; Uprzemysłowienie poprawiło się w Filadelfii

Liczba nowych bezrobotnych nieoczekiwanie spadła w zeszłym tygodniu, co wskazuje, że rynek pracy nadal odczuwa pewne złe samopoczucie.

READ  Elon Musk został pozwany za swoją inwestycję na Twitterze

Całkowita liczba wniosków złożonych po raz pierwszy w tygodniu kończącym się 13 maja wyniosła 242 000, o 22 000 mniej niż w poprzednim tygodniu i poniżej szacunków Dow Jones na poziomie 250 000, — poinformowało Ministerstwo Pracy. Ciągłe roszczenia spadły do ​​​​1,799 mln, w porównaniu z szacunkami FactSet na poziomie 1,829 mln.

W innych wiadomościach ekonomicznych, Produkcja w Filadelfii Fed Indeks regionu wzrósł do -10,4, co oznacza wzrost o 29 punktów procentowych i lepszy niż szacunek -20.

Jednak indeks, który mierzy odsetek firm wykazujących ekspansję w stosunku do tych, które doświadczają recesji, nadal pokazuje spadek sektora w stosunku do regionu.

– Jeffa Coxa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *