Akcje Nvidii odbijają się po 3-dniowym spadku

Akcje Nvidii (NVDA) wzrosły w środę o ponad 2% w notowaniach przed otwarciem sesji, po tym jak zyski z poprzedniego dnia odwróciły trzydniowy spadek, który zniweczył kapitalizację rynkową producenta chipów AI o około 430 miliardów dolarów.

Akcje wzrosły o ponad 6%, zamykając się we wtorek na poziomie 126,09 USD, po spadku o prawie 13% w poprzednich trzech sesjach, gdy inwestorzy wycofywali się z najgorętszej gry roku opartej na sztucznej inteligencji.

Nvidia na krótko wyprzedziła Microsoft (MSFT) i tydzień temu stała się najcenniejszą firmą na świecie. Chip wagi ciężkiej oddał ten tytuł zaraz po rozpoczęciu trzydniowej wyprzedaży.

„Uważam, że to za dużo. Nie sądzę, że ludzie powinni się denerwować tym, co dzieje się z Nvidią” – powiedział we wtorek Yahoo Finance Kenny Polgari, partner zarządzający w Case Capital Advisors.

„Wykorzystam tę słabość jako szansę” – powiedział, odnosząc się do momentu załamania.

„Zbliżamy się do końca kwartału, więc jest to okres, który wyznacza kwartał. Mamy wielu dużych zarządzających aktywami, którzy próbują się dostosować i zrestrukturyzować” – powiedział.

Bolgari powiedział, że nie byłby zaskoczony, gdyby akcje spadły „o kolejne 5% lub 8%”.

We wtorek kapitalizacja rynkowa Nvidii wzrosła z powrotem do poziomu około 3 bilionów dolarów, choć była niższa od wyceny Microsoftu i Apple (AAPL).

Nvidia odegrała kluczową rolę w tym, że indeksy S&P 500 (^GSPC) i Nasdaq (^IXIC) osiągnęły powtarzające się maksima w 2024 r.

PLIK – 2 czerwca 2024 r. – Prezes i dyrektor generalny Nvidia Corporation Jensen Huang przemawia podczas wystawy Computex 2024 w Tajpej na Tajwanie, 2 czerwca.  Odbicie Nvidii we wtorek, 25 czerwca 2024 r., pomogło utrzymać amerykańskie indeksy blisko wtorkowych rekordów.  (AP Photo/Xiang Ying-ying)

Dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huang, przemawia podczas wystawy Computex 2024 w Tajpej na Tajwanie, 2 czerwca 2024 r. (AP Photo/Xiang Ying-ying) (powiązana prasa)

10 czerwca spółka z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii przeprowadziła podział akcji w stosunku 10 do 1.

Ines Ferre jest starszą reporterką biznesową w Yahoo Finance. Śledź ją na X @ines_ferre.

Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółową analizę, w tym najnowsze wiadomości giełdowe i wydarzenia związane ze zmianami akcji

READ  Brittney Griner została skazana na 9 lat w rosyjskiej kolonii karnej

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *