Akcje odbiły się po dwudniowym spadku, gdy handlowcy zlekceważyli napięcia między USA a Chinami

Akcje w USA wzrosły w środę, gdy inwestorzy próbowali odzyskać równowagę po powtarzających się sesjach strat.

Średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła o 149,87 punktu, czyli 0,46%. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,55%, a Nasdaq Composite dodał 0,85%, dzięki wzrostowi akcji spółek technologicznych. Akcje Amazona, Tesli, Apple i PayPala otworzyły się wyżej.

Sezon wyników trwał nadal, dając inwestorom nadzieję na odbudowę rynku. Zarówno Moderna, jak i CVS Health wzrosły po zgłoszeniu pobicia zarobków.

Komentarze prezesa Rezerwy Federalnej w St. Louis, Jamesa Bullarda, również wzmocniły nastroje. Powiedział CNBC w środę rano, że nie sądzi, aby Stany Zjednoczone są obecnie w recesji i że podwyżki stóp będą nadal kontrolować wysoką inflację.

„Musimy zobaczyć solidne dowody na całym świecie, nagłówki i inne miary inflacji bazowej, z których wszystkie zostaną wiarygodnie obniżone, abyśmy mogli czuć, że wykonujemy swoją pracę” – powiedział Bullard podczas transmisji na żywo.Skrzynka z skrzekiem„Wywiad.

Było to podobne do wcześniejszych komentarzy Bullarda i innych szefów Fed. Bullard wyraził we wtorek przekonanie, że gospodarka amerykańska może nadrobić zaległości.Miękkie lądowanieTymczasem prezes Fed z San Francisco Mary Daly powiedziała, że ​​praca banku centralnego nad kontrolowaniem inflacji „nie dobiegła końca”, podczas gdy Charles Evans z Chicago Fed powiedział, że istnieje szansa na niewielką podwyżkę stóp procentowych na następnym posiedzeniu w sprawie polityki pieniężnej.

Handlowcy powtórzyli obawy przewodniczącej Izby, Nancy Pelosi Odwiedź Tajwan Może to jeszcze bardziej nadwyrężyć i tak już napięte stosunki amerykańsko-chińskie. Chiny od tygodni ostrzegały przed podróżą. Rynki dalej spadały po trzech prezesach Rezerwy Federalnej Zwrócił też uwagę, że podwyżka taryfy jest konieczna Przeciw wysokiej inflacji.

„Podczas gdy znaczna część dzisiejszej uwagi nadal skupia się na Rezerwie Federalnej i jej ciągłej walce o opanowanie inflacji, wiele polityk gospodarczych już weszło w nowy cykl luzowania”, powiedział Jim Paulsen z The Luthold Group. „Perspektywa niższej inflacji nie tylko pomaga stworzyć nowy cykl luzowania, ale może również pobudzić ożywienie zaufania sektora prywatnego do niewykorzystanego potencjału”.

READ  Rosyjskie akcje są praktycznie nieskuteczne z powodu sankcji nałożonych przez Ukrainę

Wybór akcji i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

Handlowcy spodziewają się kolejnej partii zarobków za drugi kwartał. Lucid Group i Spirit Aerosystems zgłaszają się po godzinach.

W danych ekonomicznych w tym tygodniu inwestorzy czekają na środowe dane PMI. Przyjrzą się także lipcowemu raportowi o zatrudnieniu poza rolnictwem, który ma się odbyć w piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *