Akcje rosną, gdy wzrost PKB przewyższa tempo wzrostu, Tesla spada

Akcje Paramount Global (PARA) wzrosły w czwartek aż o 8% w następstwie większej liczby raportów o fuzjach i przejęciach – tym razem w związku z wiadomością, że studio produkcyjne Skydance Media chce przejąć wszystkie akcje Paramount jako prywatne.

Giełdy ustabilizowały się po południu, gdy inwestorzy przetrawili wiadomości.

według CNBCSkydance oraz finansiści Redbird Capital i KKR pracują nad transakcją nabycia National Amusements, spółki holdingowej, która obejmuje Paramount i kontroluje giganta medialnego poprzez jego akcje klasy A.

Shari Redstone pełni obecnie funkcję prezesa niewykonawczego Paramount Global i prezesa National Amusements (NAI).

Należy zauważyć, że NAI jest właścicielem około 10% wartości kapitału Paramount i zachowuje 77% akcji z prawem głosu – o wartości około 1 miliarda dolarów, chociaż nie stanowi to „znaczącej premii za kontrolę” – napisał analityk Wells Fargo Steve Cahall w ostatnia notatka dla klientów.

Z raportu wynika, że ​​transakcja, która jest wciąż na wczesnym etapie rozmów, byłaby uzależniona od fuzji Skydance z Paramount, co prawdopodobnie oznaczałoby prywatność firmy medialnej. Oczywiście rozmowy mogą zakończyć się fiaskiem.

Poza Skydance krążą także pogłoski o premierze nowego filmu Warner Bros. Discovery (WBD) jako potencjalny nabywca. Dyrektor generalny WBD David Zaslav i dyrektor generalny Paramount Bob Bakish spotkali się w grudniu, aby omówić potencjalną fuzję. Osie Zgłoszone po raz pierwszy.

Obie firmy odmówiły komentarza na temat spotkania, chociaż Paramount z pewnością stał się w branży pierwszym wyborem w przypadku wydzielenia lub fuzji ze względu na swój niewielki rozmiar w porównaniu z konkurentami – co oznacza również, że jest pomijany przez część konsumentów, którzy chcą po prostu zapłacić za To. Mnóstwo znaków.

Firma może pochwalić się obecną kapitalizacją rynkową wynoszącą zaledwie około 9 miliardów dolarów, w porównaniu do Disneya (DIS) na poziomie 171 miliardów dolarów i Netflix (NFLX) na poziomie około 240 miliardów dolarów.

READ  Chińskie dane gospodarcze wskazują na strategiczny zerowy koszt Covida

W następstwie rozmów w sprawie fuzji i przejęć Paramount ogłosił w czwartek w wewnętrznej notatce zwolnienia, powołując się na potrzebę „działania jako odchudzona firma i mniejszych wydatków”.

„Podobnie jak miało to miejsce w ciągu ostatnich kilku lat, oznacza to, że będziemy w dalszym ciągu ograniczać naszą siłę roboczą na całym świecie. Te decyzje nigdy nie są łatwe, ale są konieczne na naszej drodze do wzrostu zysków” – czytamy w notatce. Nie podano żadnych konkretnych liczb ani harmonogramu.

Z notatki otrzymanej przez Yahoo Finance wynika również, że firma będzie pracować nad zwiększeniem rentowności transmisji strumieniowej i maksymalizacją treści „z największym skutkiem” w 2024 r. Oznacza to produkcję mniejszej liczby treści międzynarodowych.

Przeczytaj więcej tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *