Akcje rosną, obligacje wycofują się ze wzrostu

Akcje amerykańskie zwyżkowały we wtorek, po odreagowaniu wcześniejszych spadków, ponieważ rentowności obligacji wycofały się z porannych wzrostów, rozszerzając niedawne wahania kursów.

S&P 500 (^ GSPC) zyskał 0,6%, równoważąc stratę 1% i na krótko sprowadzając ją do dwuletniego minimum, podczas gdy indeks Dow Jones Industrial Average (^ DJI) zgromadził 350 punktów, czyli 0,7%. Kompozyt Nasdaq (^IXIC) wzrósł o 0,4% po indeksie tech-heavy Uderzył w najniższy poziom od lipca 2020 r. Na początek tygodnia. Tymczasem 10-letni Skarb Państwa cofnął się po przetestowaniu kluczowego poziomu 4%.

Inwestorzy Prowadzi do ciemnego tygodnia Dane o inflacji producentów i konsumentów oraz zarobki za trzeci kwartał były pierwszymi raportami tego sezonu, w tym czterech największych banków w kraju pod względem aktywów.

Rynki są na krawędzi Rządowy indeks cen towarów i usług konsumenckich (CPI) ma zostać opublikowany w czwartek, prawdopodobnie pokaże, że inflacja pozostaje wysoka pomimo agresywnej interwencji Rezerwy Federalnej w celu spowolnienia gospodarki. Po premierze Sierpień Drukuj CBI wrz. 13, S&P 500 spadł o 4,3% w najgorszym jak dotąd dniu w roku.

Analitycy JP Morgan ostrzegali we wtorkowej notatce, że jeśli odczyt we wrześniu był wyższy niż 8,3% z poprzedniego miesiąca, S&P 500 może spaść nawet o 5%.

W rzadkim dodatku wiceprzewodnicząca Rezerwy Federalnej Lael Brainard Decydenci powinni być ostrożni, powiedział Podnosząc stopy w górę w warunkach globalnej niepewności makroekonomicznej, ponieważ wcześniejsze podwyżki wciąż przebijają się przez gospodarkę.

„Rozmyślne i oparte na danych posuwanie się naprzód pomoże nam dowiedzieć się, w jaki sposób aktywność gospodarcza, zatrudnienie i inflacja dostosowują się do ogólnego zaostrzenia, aby przedstawić nasze oceny ścieżki stopy procentowej” – powiedział w poniedziałek The National. Coroczne spotkanie Stowarzyszenia Ekonomii Biznesu, Fed Czwarty wydaje się być w tempie dla punktu 75-bazy Wzrost w listopadzie.

READ  Zeznania podatkowe Trumpa opublikowane w piątek: aktualizacje na żywo

W poniedziałek dyrektor naczelny JP Morgan Jamie Dimon powiedział CNBC Powiedział, że akcje mogą spaść „łatwo o 20%”. Ostrzegł również, że z obecnego poziomu gospodarka amerykańska może wejść w recesję do połowy 2023 r., w zależności od ekonomicznych konsekwencji działań banku centralnego.

WASZYNGTON, DC – 22 września: JPMorgan Chase & Co CEO Jamie Dimon zeznaje podczas przesłuchania Senackiej Komisji ds. Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich na Capitol Hill w dniu 22 września 2022 r. w Waszyngtonie. Panel przeprowadził coroczne badanie nadzorcze największych banków w kraju. (Zdjęcie: True Anchorer/Getty Images)

Po drugiej stronie Atlantyku Bank Anglii Jego poszerzenie Drugi awaryjny zakup obligacji w tym tygodniu Po wyprzedaży długoterminowych loszek w poniedziałek w celu ustabilizowania warunków finansowych.

„Zakłócenia na tym rynku i możliwość samonapędzającej się dynamiki „wyprzedaży błyskawicznej” stanowią istotne zagrożenie dla stabilności finansowej Wielkiej Brytanii” – ostrzegł bank w oświadczeniu.

Posunięcie Banku Anglii pomogło ponownie podnieść ceny obligacji skarbowych, ale w niewielkim stopniu przyczyniło się do spadku wartości funta brytyjskiego, ponieważ siła dolara amerykańskiego nadal wywierała presję na inne waluty.

W USA dolar jest stabilny w wyniku działań monetarnych banku centralnego To było bolesne dla korporacyjnej Ameryki, zmniejszając dochody zagraniczne z towarów kupowanych za słabsze waluty oraz zmniejszając sprzedaż i zyski. Walory walutowe zadały cios firmom takim jak Nike.NKE) i FedEx (FDX) w ostatnich tygodniach i mogą być cytowane przez inne osoby zgłaszające wyniki finansowe.

„W nadchodzących tygodniach możemy usłyszeć więcej o presji, jaką wyjątkowo silny dolar może wywrzeć na amerykański eksport, a tym samym na zyski amerykańskich przedsiębiorstw, ale siła dolara może również odegrać rolę w „wycofywaniu się” przez Fed swojej polityki zaostrzania polityki pieniężnej”, Chris Larkin, Dyrektor zarządzający ds. handlu w Morgan Stanley’s E*TRADE., powiedział w komentarzu przesłanym pocztą elektroniczną: „Podczas gdy utrzymująca się siła dolara może ostatecznie przyczynić się do przejścia banku centralnego od podnoszenia stóp do ich cięcia, czas takiej podwyżki pozostaje niepewny i nie ulegnie zmianie spadkową trajektorię zysków przedsiębiorstw”.

READ  Typy futbolu uniwersyteckiego, harmonogram: Prognozy w stosunku do spreadu, szanse na pierwsze 25 meczów w tygodniu 10

Alexandra Semenova jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @alexandraandnyc

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze trendy giełdowe ze strony Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać dogłębną analizę, w tym najnowsze wiadomości giełdowe i wydarzenia związane z ruchami giełdowymi

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe od Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance Jabłko Lub Android

Obserwuj Yahoo Finance Świergot, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedInI Wskaźnik sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *