Wiadomości z giełdy na żywo: Akcje niestabilne w miarę wzrostu ostrzeżeń o recesji, Uber i Lyft reagują na propozycję czynnika koncertowego, Amazon Prime Day

Kod Cena £ oni się zmieniają % zmiana
Ja: DJI $2202.88 -93,91 -0,32
SP500 3612,39 USD -27,27 -0,75
I: COMP 10542,10$ -, 110,30 -1,04

Akcje amerykańskie spadły we wtorek we wtorek Rano inwestorzy wyrazili obawy o zaostrzenie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną i utrudnienie zaciągania pożyczek.

Akcje spadły w poniedziałek, nadal ulegając wahaniom w związku z obawami o zaostrzenie polityki Fed, eskalacją wojny na Ukrainie i wahaniami chińskiej polityki handlowej na rynkach.

Indeks S&P 500 spadł po otwarciu z niewielkimi wzrostami, tracąc 27,27 punktu, czyli 0,7%, zamykając się na poziomie 3 612,39. Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 93,91 punktu, czyli 0,3 procent, do 29 202,88, podczas gdy indeks Nasdaq Composite spadł o 110,30 punktu, czyli 1 procent, do 10 542,10. Jest to najniższa wartość zamknięcia dla zaawansowanego technologicznie Nasdaq od lipca 2020 r., według danych rynkowych Dow Jones.

Akcje producentów chipów poniosły straty wynikające z nowych ograniczeń rządu Bidena dotyczących eksportu półprzewodników, które mają sparaliżować chińską armię.

Sektor półprzewodników PHLX spadł w poniedziałek o 3,5% do najniższego poziomu zamknięcia od listopada 2020 r. Straty te pomogły również obniżyć udziały firm korzystających z głównych chipów.

„Nowe ograniczenia sprzedaży półprzewodników do Chin są ważnym powodem, dla którego obserwujemy trend spadkowy na tych akcjach”, powiedział Randy Frederick, dyrektor zarządzający ds. handlu i instrumentów pochodnych w Schwab Center for Financial Research.

Frederick zauważył, że akcje spółek technologicznych stanowią około jednej czwartej indeksu S&P 500. Producent chipów Qualcomm stracił w poniedziałek 6,31 USD, czyli 5,2%, do 114,60 USD, podczas gdy Broadcom spadł w poniedziałek o 22,78 USD, czyli 5%, do 437,70 USD. Technologia wypadła najgorzej spośród 11 sektorów indeksu S&P 500, co oznacza spadek o 1,6%.

READ  Akcje GameStop rosną o ponad 70%, wstrzymane ze względu na zmienność po opublikowaniu „Roaring Kitty”

Głównym czynnikiem napędzającym niedawną zmienność giełdową były zmieniające się oczekiwania co do dalszych podwyżek stóp procentowych ze strony Rezerwy Federalnej.

Piątkowy raport o zatrudnieniu pokazał, że rynek pracy pozostał napięty, ponieważ stopa bezrobocia spadła do najniższego poziomu od pół wieku, pogłębiając obawy, że Rezerwa Federalna może bardziej agresywnie zaostrzać warunki finansowe.

Nadzieje na „Fed Pivot” – w którym bank centralny wstrzymuje podwyżki stóp procentowych i wzrost akcji – zostały w dużej mierze rozwiane.

Traderzy oczekują obecnie, że referencyjna stopa funduszy federalnych osiągnie 4,7% do drugiego kwartału 2023 r., zgodnie z danymi FactSet dotyczącymi instrumentów pochodnych, które są bardziej solidne niż przewidywał sam Fed.

„Inflacja utrzymuje się na wysokim poziomie, a rynek pracy jest bardzo gorący – nic nie wskazuje na to, by Fed był gołębi lub kluczowy przez co najmniej kilka miesięcy”, powiedział Michael Antonelli, strateg rynkowy w Baird. Inwestorzy czekają na nadchodzące w czwartek dane o inflacji w USA, które będą kolejnym ważnym wskaźnikiem kierunku, w którym może zmierzać polityka pieniężna.

„Na rynkach wciąż są kace. Amerykański rynek pracy jest nadal niesamowicie silny, a Fed ma teraz jeden mandat: inflację” – powiedział Fahad Kamal, dyrektor ds. inwestycji w Kleinwort Hambros. „Najważniejszą liczbą na świecie w tej chwili”, powiedział, jest kolejna liczba inflacji.

Tymczasem większość akcji azjatyckich spadła we wtorek, ponieważ straty w akcjach związanych z technologią ważyły ​​na globalnych benchmarkach.

Tajwan spadł o 4,4% po ponownym otwarciu z wakacji w pierwszej sesji handlowej, ponieważ Stany Zjednoczone nałożyły nowe ograniczenia na eksport półprzewodników i sprzętu do produkcji chipów do Chin. Akcje TMSC, największego producenta chipów na świecie, spadły o 8,3%.

Japoński Nikkei 225 spadł o 2,6% do 26401,25. Koreański indeks Kospi stracił 1,8 proc. do 2192,07 pkt. Oba rynki ponownie otworzyły się również po poniedziałkowym święcie. Hang Seng z Hongkongu spadł o 2,2% do 16 830,73. Shanghai Composite Index wzrósł o 0,2% do 2 979,79, podczas gdy australijski S&P/ASX 200 stracił 0,3% do 6645,00.

READ  Majątek Trumpa wzrósł do 6,4 miliarda dolarów i dołącza do listy 500 najbogatszych ludzi na świecie

„Japonia i Korea Południowa gonią za wcześniejszymi stratami na globalnym rynku, a sektor technologiczny jest narażony w większym stopniu niż wyprzedaż, co odzwierciedla się na Wall Street”, powiedział w raporcie Yip Jun Rong, analityk rynku w IG w Singapurze.

W odrobinie zachęcających wiadomości Japonia ponownie otworzyła swoje drzwi do nieograniczonej turystyki w ogóle we wtorek po ponad dwóch latach ograniczeń związanych z COVID-19. Wydatki na spóźnione wydatki na podróże mogą pomóc podnieść trzecią co do wielkości gospodarkę na świecie, borykającą się ze spowolnieniem globalnego wzrostu i inflacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *