Koronacja króla Karola III w maju 2023 r.


Londyn
CNN

The koronacja Z Król Karol III Pałac Buckingham ogłosił we wtorek, że odbędzie się 6 maja przyszłego roku w Opactwie Westminsterskim w Londynie.

Usługa będzie bardziej nowoczesna niż Poprzednia koronacja królewska „Będą patrzeć w przyszłość” – powiedział pałac w oświadczeniu. Dodała, że ​​okazja pozostanie „zakorzeniona w wieloletnich tradycjach i rywalizacji”.

Arcybiskup Canterbury Justin Welby poprowadzi ceremonię koronacji Karola wraz z jego żoną Camillą, królową małżonką.

Podczas tego wydarzenia król zostanie „namaszczony, pobłogosławiony i konsekrowany” przez arcybiskupa Canterbury – zgodnie z oświadczeniem, rola ta pełniła większość królewskich koronacji od 1066 roku.

„Ceremonia zachowała podobną strukturę od ponad tysiąca lat, a przyszłoroczna koronacja ma zawierać te same istotne elementy, jednocześnie uznając ducha naszych czasów” – dodał pałac.

73-letni Karol został królem Wielkiej Brytanii w zeszłym miesiącu po śmierci swojej matki, królowej Elżbiety II.

Kilka dni po jej śmierci, Charles Oficjalnie potwierdzone Jako nowy król Wielkiej Brytanii podczas ceremonii w Pałacu św. Jakuba.

Jednak jego koronacja została zaplanowana na przyszły rok, aby zapewnić odpowiedni czas na opłakiwanie byłego króla i zaplanowanie uroczystości.

Pałac nie ujawnił konkretnych szczegółów dotyczących koronacji, ale niektórzy kwestionowali zamiar koronacji króla bardziej wszechstronny Odzwierciedlając swoją wizję monarchii w przyszłości.

Charles powiedział wcześniej, że postrzega Wielką Brytanię jako „wspólnotę społeczeństw”, a to zrozumienie uświadomiło mu, że ma „dodatkowy obowiązek” „ochrony różnorodności naszego kraju”.

Jeszcze w tym roku ma podpisać proklamację ogłaszającą datę koronacji na posiedzeniu Tajnej Rady, zespołu doradców królewskich.

Aby otrzymywać aktualizacje dotyczące brytyjskiej rodziny królewskiej wysyłane na Twoją skrzynkę odbiorczą, zarejestruj się Królewski Biuletyn CNN.

READ  Aktualizacja śmierci Marka Sheehana: Script składa hołd gitarzyście, który zmarł w wieku 46 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *