Akcje, S&P 500, Bear Market News: Aktualizacje na żywo

Akcje amerykańskie spadły w poniedziałek na rynek bessy, spadając o 20 procent w porównaniu ze styczniowym szczytem, ​​co jest oznaką rosnącego pesymizmu co do perspektyw gospodarki.

Rynki na całym świecie załamały się, ponieważ wyższa niż oczekiwano inflacja i niższy niż oczekiwano wzrost gospodarczy podniosły oczekiwania dotyczące stóp procentowych i zysków przedsiębiorstw. Akcje w Azji i Europie spadły, inwestorzy porzucili obligacje rządowe, ceny ropy spadły, a kryptowaluty załamały się.

Indeks S&P 500 spadł o 3 procent w handlu popołudniowym, ponieważ trwała wyprzedaż. S&P 500 na krótko wpadł w okres bessy W zeszłym miesiącu, przed odzyskaniem, aby zamknąć się nieco powyżej niego. Rynki od tego czasu są nerwowe, a indeks S&P 500 w zeszłym tygodniu odnotował najgorszą tygodniową stratę od stycznia.

Analitycy z ING napisali w poniedziałkowej notce dla inwestorów, że benchmarkowy indeks giełdowy USA znajduje się teraz „w złym jednodniowym ruchu na rynku bessy, a kontrakty terminowe na akcje sugerują, że nie widzieliśmy dotychczas wszystkich negatywnych nastrojów. ” Indeks S&P 500 spadł w ciągu dziewięciu z ostatnich 10 tygodni.

Pokaż raport z piątku a Wysokie wskaźniki inflacji W Stanach Zjednoczonych, co zaniepokoiło rynki, ponieważ inwestorzy obawiali się, że Rezerwa Federalna może być zmuszona do podniesienia stóp procentowych wyżej i szybciej niż oczekiwano, aby ograniczyć wyższe ceny, co może zaszkodzić amerykańskiej gospodarce.

Globalni inwestorzy sprzedali akcje, obligacje i inne aktywa, przy wzroście inflacji w wielu krajach, wstrzymaniu łańcuchów dostaw i obniżeniu oczekiwań na wzrost gospodarczy.

Giełdy w Azji zamknęły się głęboko na minusie, przy czym japoński indeks Nikkei 225 spadł o 3 procent, a południowokoreański Kospi o 3,5 procent. W Hongkongu akcje spadły o 3,4 proc., podczas gdy indeks największych chińskich spółek notowanych w Hongkongu spadł o 3,6 proc. Jen japoński spadł do 24-letniego minimum w stosunku do dolara amerykańskiego.

READ  Kashkari z Fed twierdzi, że czerwcowa pauza stóp procentowych nie oznacza końca cyklu podwyżek

Obawy w regionie nasiliły się w poniedziałek po tym, jak urzędnicy w Pekinie i Szanghaju ponownie nałożyli środki dystansowania społecznego po kolejnej rundzie masowych testów w weekend. Wzrost gospodarczy Chin został uderzony przez krajową politykę „zero-Covid” epidemii, która pozostawiła większość kraju pod pewną formą blokady na kilka miesięcy na początku tego roku.

W Europie indeks Stoxx 600 spadł o 2,4 procent, osiągając najniższy poziom od początku 2021 roku. Brytyjski indeks FTSE 100 spadł o 1,5 procent po wiadomości, że gospodarka tego kraju Niespodziewanie się skurczył w kwietniu, o 0,3 procent mniej niż w marcu. Ekonomiści spodziewali się lekkiego wzrostu wzrostu.

Ceny europejskich obligacji gwałtownie spadły, ponieważ inwestorzy wyceniają serię podwyżek stóp procentowych Europejski Bank Centralny Ponieważ reaguje na rosnącą inflację w strefie euro. Rentowności niemieckich i włoskich obligacji rządowych, które zmieniają się odwrotnie do cen, osiągnęły wieloletnie maksima, co wskazuje na gwałtowny wzrost kosztów finansowania zewnętrznego.

Więcej o dzisiejszych zawirowaniach na rynku:

  • Rynek kryptowalut ponownie się roztopił, a cena Bitcoina spadła do najniższego poziomu od 2020 roku, wymazując lata inwestycji. Bitcoin spadł do około 23 000 USD, najniższej wartości od grudnia 2020 r. Czytaj więcej →

  • Inwestorzy szykują się na skutki gospodarcze, gdy banki centralne, w tym Rezerwa Federalna, próbują powstrzymać szybką inflację. Fed wskazał, że prawdopodobnie podniesie stopy procentowe o pół punktu procentowego, kiedy spotka się w tym tygodniu, io kolejne pół punktu procentowego w lipcu. Ale inwestorzy zaczynają teraz wytyczać większy krok przed wrześniowym spotkaniem. Czytaj więcej →

  • Ostatnia bessa miała miejsce na początku 2020 r., kiedy koronawirus rozprzestrzenił się i doprowadził do powszechnych globalnych przestojów. Był też najkrótszy ze wszystkich. Akcje straciły jedną trzecią swojej wartości w 33 dni tego roku. Ale ożywienie było stosunkowo szybkie, ponieważ rynki odrobiły straty w ciągu sześciu miesięcy. Czytaj więcej →

READ  Agencja Standard & Poor's obniża rating Rosji do poziomu śmieciowego, a agencja Moody's wydaje ostrzeżenie o spamie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *