Akcje spadają, akcje spółek technologicznych pozostają w tyle, gdy Fed koncentruje się

Akcje amerykańskie notowane były w piątek w cenach mieszanych, a inwestorzy wciąż rozważali kolejne ruchy w polityce Rezerwy Federalnej.

Zarówno S&P 500, jak i Dow wzrosły, niwelując wcześniejsze straty. Nasdaq Composite pozostał na minusie, ponieważ akcje spółek technologicznych osiągały gorsze wyniki. Od czwartkowego zamknięcia S&P 500 wciąż był na dobrej drodze do poniesienia tygodniowej straty, która zakończy trzytygodniową passę, jeśli poziomy utrzymają się do piątkowego zamknięcia.

W centrum uwagi pozostały nowe komentarze urzędników Rezerwy Federalnej, ponieważ inna grupa mówców przedstawiła mieszany zestaw komentarzy na temat ścieżki polityki posuwającej się naprzód dla banku centralnego. Prezes Rezerwy Federalnej w St. Louis, James Bullard, powiedział w czwartek Chciał, aby Fed osiągnął od 3% do 3,25% stopy funduszy federalnych w drugiej połowie tego roku, co oznaczałoby bardziej agresywne podwyżki stóp i przyspieszyłoby je w najbliższym czasie. Pollard był jedynym dysydentem na marcowym posiedzeniu Fed, wzywającym do podwyżki stóp o 50 punktów bazowych w porównaniu z podwyżką o 25 punktów bazowych, która ostatecznie nastąpiła.

Podczas gdy Pollard był teraz długoterminowym jastrzębiem szukającym większych działań ze strony Rezerwy Federalnej w celu ograniczenia inflacji, wcześniejsze komentarze w tym tygodniu sugerowały, że inni członkowie banku centralnego również byli otwarci na pomysł zaostrzenia polityki. Gubernator Fed Lyle Brainard powiedział, że FOMC był „Gotowy do podjęcia silniejszych działań” Odczyty inflacji powinny pozostać wysokie i uzasadniać takie ruchy. W opublikowanym w środę po południu protokole z posiedzenia Rezerwy Federalnej bank centralny ujawnił, że „wielu uczestników … wolałoby podwyżkę stóp o 50 punktów bazowych”, a także wskazał, że Fed przygotowuje się do ogłoszenia wkrótce startu bilansu -proces przepływu powierzchnia papieru.

Jednak inni urzędnicy Fed zaproponowali bardziej subtelną metodę podnoszenia stóp procentowych. W czwartkowym oświadczeniu Prezes Rezerwy Federalnej Atlanty, Rafael Bostic Powiedział, że „właściwe” byłoby przesunięcie referencyjnej stopy procentowej „bliżej pozycji neutralnej”, wskazując na nieco mniej pospieszne podwyżki stóp. Tymczasem prezes Fed z Chicago, Charles Evans, zasugerował, że Fed będzie w stanie „zbliżyć się do neutralności, rozejrzeć się i odkryć, że niekoniecznie jesteśmy daleko od miejsca, do którego musimy się udać”.

READ  Europejskie akcje otwierają się niżej pod koniec zwycięskiego tygodnia

Podsumowując, zbieżność komentarzy pomogła akcjom przynajmniej tymczasowo powstrzymać niedawny atak zmienności z początku tego tygodnia i utrzymywała rentowności obligacji skarbowych na stabilnym poziomie po gwałtownym zwyżce. 10-letnia benchmarkowa rentowność ustabilizowała się na poziomie 2,6%, co jest najwyższym poziomem od 2019 roku.

„Rynek faktycznie musiał wchłonąć wiele informacji – wiele jastrzębich informacji z Fed w ciągu ostatnich kilku dni. Byliśmy w pozycji sprzedaży. I myślę, że [Thursday] W końcu mieliśmy okazję zrobić sobie przerwę i zdać sobie sprawę, że szczególnie na giełdach dzieje się kilka naprawdę pozytywnych rzeczy” – powiedział Kevin Nicholson, dyrektor ds. inwestycji w instrumenty o stałym dochodzie w Riverfront Investment Group. Yahoo Finance na żywo w czwartek. „Nadal spodziewamy się, że sezon zarobków będzie lepszy niż oczekiwano… Wierzymy również, że masz wsparcie w postaci silnego rynku pracy”. Z tej perspektywy gospodarka jest w dobrej kondycji. „

„Oczekujemy odbicia na giełdach” – dodał. „I naprawdę nie możemy się doczekać, aż powrócą do swoich maksimów na poziomie 4800 w ciągu kilku miesięcy, zwłaszcza gdy uzyskają większą jasność od Rezerwy Federalnej. Jak wszyscy wiemy, rynki akcji nie lubią niepewności”.

14:13 ET: Tesla, Block, Blockstream podobno wydobywają bitcoiny przy użyciu energii słonecznej w Teksasie

Tesla, Block – firma znana wcześniej jako „Square” – i Blockstream donoszą o wspólnej pracy nad planem wydobycia bitcoinów w Teksasie przy użyciu energii słonecznej, Według CNBC w piątek.

Zgodnie z raportem, projekt energii odnawialnej będzie wykorzystywał wyłącznie energię słoneczną i magazynowanie energii od Tesli i będzie zawierał publicznie dostępne wskaźniki dotyczące produkcji energii i wydobywania bitcoinów.

12:32 ET: Marże „będą głównym wyróżnikiem akcji”

Sezon zysków spółek za pierwszy kwartał ma rozpocząć się na dobre w przyszłym tygodniu, a kilka głównych instytucji finansowych, w tym JPMorgan, Morgan Stanley i Goldman Sachs, przedstawi wyniki. Według wielu analityków, marże firm będą głównym czynnikiem, który należy obserwować dla inwestorów, którzy chcą wycenić firmy, które skutecznie radzą sobie w obliczu inflacji.

READ  Wyniki Apple wkrótce odbiją się szerokim echem. Oto, czego oczekuje Wall Street

„Myślę, że to naprawdę będzie kluczem do kontrolowania zysków przedsiębiorstw. Jak dotąd, w ujęciu rocznym, widzieliśmy, jak analitycy przeglądają znacząco w górę przez cały 2022 r. ” „Menedżer portfela Pimco, Erin Brown, powiedział Yahoo Finance Live w piątek. „Więc rynek nie jest jeszcze tak naprawdę skoncentrowany na spowolnieniu lub jakimkolwiek przełożeniu zmienności, którą widzimy w niektórych danych gospodarczych, w szczególności danych o inflacji, przekłada się na oczekiwania dotyczące zysków”.

„Myślę więc, że to będzie kluczowe dla obserwacji. A rynek naprawdę skupi się na marżach: w jaki sposób firmy mogą zarządzać rosnącą inflacją i inflacją kosztową, którą widzą” – dodał. . „I to będzie główny czynnik wyróżniający w magazynie”.

10:00 czasu wschodniego: Akcje Peloton tracą na wartości po tym, jak Morgan Stanley przewiduje, że liczba podłączonych abonentów fitness przekroczy 3 miliony

Akcje peletonu (PTON) wzrósł na krótko, aż o 2% w piątek rano, po tym, jak analitycy Morgan Stanley powiedzieli, że spodziewają się, że firma Connected Fitness przekroczy prognozy dotyczące wzrostu liczby abonentów na bieżący kwartał. Jednak akcje szybko straciły zyski, notując około 1% mniej w godzinach porannych.

Morgan Stanley spodziewa się, że liczba podłączonych abonentów fitness w trzecim kwartale fiskalnym firmy osiągnie 3 miliony. Na początku tego roku Peloton podawał, że spodziewa się zarejestrować 2,93 mln abonentów w trzecim kwartale, zanim liczba ta wzrośnie do 3 mln na koniec roku podatkowego. Analitycy banku przytoczyli do prognozy dane o aktywności serwisu, wskazując, że Peloton dodał więcej nowych użytkowników niż wcześniej oczekiwano.

Morgan Stanley ocenia Peloton jako równą wagę, z ceną docelową 32 USD za akcję.

9:31 ET: Akcje otwarte mieszane

Oto, gdzie rynki handlują w piątek rano:

READ  Amerykański sędzia mówi, że Musk lekkomyślnie napisał na Twitterze, że „zabezpieczone fundusze” na prywatne przejęcie Tesli

07:40 ET Piątek: Kontrakty terminowe na akcje rosną, dodając do czwartkowych wzrostów

Oto, gdzie rynki handlują w piątek rano:

  • Kontrakty terminowe S&P 500 (ES = F.): +14 punktów (+0,31%) do 4510,25

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +130 punktów (+0,38%) do 34620,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +44,25 pkt (+0,3%) do 14 580,25

  • surowy (CL = F.): + 0,03 USD (+0,03%) do 96,06 USD za baryłkę

  • złoto (GC = F.):- 3,30 USD (-0,17%) do 1934,50 USD za uncję

  • Skarb Państwa na 10 lat (^ degeneracja): +1,6 punktów bazowych do produkcji 2,67%

18:14 ET: czwartek: kontrakty terminowe na akcje dryfują na boki

Oto, gdzie w czwartek wieczorem na początku sesji wieczornej handlowano głównymi kontraktami terminowymi na indeksy:

  • Kontrakty terminowe S&P 500 (ES = F.): +2,25 pkt (+0,05%) do 4498,50 pkt

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +12 punktów (+0,03%) do 34502.00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +13 punktów (+0,09%) do 14 549,00

NEW YORK, NY – 01 kwietnia: Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy podczas popołudniowego handlu w dniu 1 kwietnia 2022 r. w Nowym Jorku. Akcje amerykańskie zamknęły się w górę pierwszego dnia notowań za drugi kwartał 2022 r. po tym, jak Departament Pracy opublikował raport o zatrudnieniu, który wykazał wzrost znacznie powyżej trendów sprzed pandemii. (Zdjęcie: Michael M. Santiago/Getty Images)

Emily McCormick jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na ŚwiergotA InstagramA youtubeA FacebookA FlipboardA LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *