Akcje SQ rosną w miarę najlepszych szacunków zysków w związku z akwizycją post-push

Udziały w kwadracie macierzystym przeszkoda na drodze (Mennica) podskoczył w piątek po tym, jak firma podała wyniki kwartalne za grudzień, przychody netto i całkowitą wielkość płatności, które przekroczyły szacunki analityków. Akcje SQ wzrosły pomimo spowolnienia wzrostu w usługach konsumenckich w zakresie aplikacji gotówkowych i ograniczonych prognoz dotyczących przejęcia Afterpay.
xAkcje Square wzrosły o 16,1% do 110,31 w porannym handlu w dniu giełda dzisiaj. Block z siedzibą w San Francisco poinformował o zyskach za czwarty kwartał pod koniec czwartku.

Firma poinformowała, że ​​pod koniec grudnia aplikacja Cash miała 44 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie, w porównaniu z 40 milionami w czerwcu. Wzrost aplikacji gotówkowych spowolnił mniej niż oczekiwano w czwartym kwartale.

„Pomimo wewnętrznej paniki, łączny przychód Cash App w wysokości 518 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 37% rok do roku, był o 2% wyższy niż w przypadku Street”, powiedział w notatce dla klientów analityk Jefferies, Trevor Williams.

SQ Stock: Cash Outlook App

W Susquehanna Financial analityk James Friedman powiedział w swojej notatce dla klientów: „Patrząc na pierwszy kwartał 2022 r., dane dotyczące gotówki wyglądają lepiej niż oczekiwano”.

Dodał: „Wydaje się, że nasiliły się obawy, że użytkownicy aplikacji Cash nie wytrzymają kontroli bodźców, ponieważ wskaźniki użytkowników i zaangażowania wydają się solidne. Zysk brutto na aktywność miesięcznie wzrósł o 13% rok do roku do 47 USD w IV kwartale”.

Zarobki Square wyniosły 27 centów na akcję skorygowaną, co oznacza spadek o 15% z 32 centów w tym samym okresie ubiegłego roku. Analitycy oczekiwali zysku na poziomie 23 centów na akcję.

Firma podała, że ​​zysk brutto wzrósł o 47% do 1,18 miliarda dolarów, w porównaniu z szacunkami 1,16 miliarda dolarów.

Square powiedział, że przychody netto wzrosły o 62% do 4,42 miliarda dolarów, wzmocnione przez transakcje gotówkowe aplikacji na kryptowalutę Bitcoin. Analitycy spodziewali się, że przychody wyniosą 4,04 mld USD.

READ  Gdzie Walmart, Amazon i Target wydają miliardy w spowalniającej gospodarce

Zapasy kwadratowe: całkowita wielkość płatności odpowiada liczbie wyświetleń

Skorygowane przychody wzrosły o 54% do 1,4 miliarda USD, przekraczając szacunki na poziomie 1,34 miliarda USD. Całkowity wolumen płatności od klientów handlowych wzrósł o 92% do 46,3 mld USD, zgodnie z szacunkami. Oczekuje się jednak, że ogólny wzrost wolumenu płatności spowolni w kwartale marcowym.

Square powiedział, że zarobki przed odliczeniem odsetek, podatków, deprecjacji i amortyzacji, znane również jako EBITDA, wyniosły 184 miliony dolarów w porównaniu z szacunkami 143 miliony dolarów.

Square 31 stycznia sfinalizował przejęcie australijskiego startupu udzielającego pożyczek konsumenckich Afterpay. Transakcja została ogłoszona 1 sierpnia i została pierwotnie wyceniona na 29 miliardów dolarów. Jednak znaczny spadek akcji SQ obniżył tę wartość do mniej niż 15 miliardów dolarów na zamknięciu.

Afterpay konkuruje na wschodzącym rynku „kup teraz, zapłać później”, który wkracza w sieci kart kredytowych.

Znajdź instrukcje abonamentowe

„Kierownictwo podało pewne szczegóły dotyczące Afterpay, ale pozostawiło wiele szczegółów w toku na majowy Dzień Inwestora” – powiedział w notatce analityk RBC Capital, Daniel Perlman. „Kierownictwo zauważyło znaczenie Afterpay dla swojej strategii wielokanałowej, umożliwiając Square obsługiwanie klientów z dużymi globalnymi sprzedawcami”.

Na Keybanc Capital Markets, analityk SQ Equity, Josh Beck, skomentował: „Synergie Afterpay były głównym celem atrakcyjności zarobków, z wczesnymi dostawami, w tym integracją sprzedawcy internetowego/BNPL pierwszego dnia i 100 000 aplikacji gotówkowych, wiodącymi handlowcami Afterpay z przekonującą wizją zjednoczenia konsumentów/sprzedawców w różnych kanałach i krajach”.

Wchodząc do raportu o zarobkach Square, akcje mają względną ocenę zaledwie 5 z 99 najlepszych możliwych, według Kontrola zapasów IBD.

Akcje SQ spadły o 58% w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Obserwuj Reinhardta Krause’a na Twitterze Umieść tweeta Aktualizacje dotyczące sieci bezprzewodowych 5G, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa i przetwarzania w chmurze.

Najlepszy wzrost do kupowania i oglądania: zobacz aktualizacje notowań giełdowych IBD

READ  Preferowana przez Fed miara inflacji bazowej wydaje się ochładzać

Jak używać 10-tygodniowej średniej ruchomej do kupowania i sprzedawania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *