Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński jest celem nr 1 Rosji, a za nim jego rodzina

Powiedział, że jego rodzina jest celem nr 2, ale na Ukrainie. „Moja rodzina to nie zdrajcy, to obywatele Ukrainy. Ale nie mam prawa mówić, gdzie są teraz ”- powiedział Żeleński.

Ukraiński przywódca powiedział kilka godzin po tym, jak administracja Bidena powiedziała amerykańskim prawodawcom, że Kijów może wkrótce upaść, pozostaje ze „wszystkimi potrzebnymi do pracy rządu centralnego”.

Siły rosyjskie zbliżyły się do miasta w piątek i rozpoczęły ofensywę na pełną skalę, a zachodni urzędnicy powiedzieli, że próbują obalić ukraiński rząd. Wybuchy wstrząsnęły miastem, gdzie rozległy się naloty, a ludzie schronili się w głębokich stacjach metra. Ministerstwo Obrony poinformowało, że „sabotażyści” byli daleko od centrum Kijowa.

Na wideokonferencji w piątek Zełenski zaprosił prezydenta Rosji Władimira Putina, aby usiadł do rozmów. „Chciałbym jeszcze raz zwrócić się do Prezydenta Federacji Rosyjskiej” – powiedział. „Na całej Ukrainie toczą się wojny. Zasiądziemy do stołu negocjacyjnego, aby powstrzymać ofiary”.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że Moskwa jest gotowa wysłać swoich ministrów spraw zagranicznych i obrony do stolicy Białorusi, Mińska, ale dał jasno do zrozumienia, że ​​Rosja nadal oczekuje, że Ukraina zostanie „zmilitaryzowana i zniszczona”.

Przed atakiem czołgów i wojsk na granicy Putin zażądał, aby Ukraina zrezygnowała z wstąpienia do NATO, zrezygnowała z wszelkiej broni i uznała Krym, który anektuje Moskwę jako część Rosji.

W swoim przemówieniu Żeleński powiedział, że NATO i Europa zostawiły swój kraj sam w obronie, a sankcje ze strony zachodnich sojuszników nie wystarczą. Wezwał europejskie rządy do zrobienia wszystkiego, od wycofania ambasadorów po zakazy naftowe i zamknięcia powietrza.

„Wszyscy, jestem pewien, że widzicie to w całej Europie. Ale nie wiem, co zamierzacie z tym zrobić. Jak macie się bronić, kiedy jest za późno, by pomóc nam na Ukrainie?” On zapytał.

READ  Twitter usuwa tweeta Kanye Westa za naruszenie zasad Twittera

Żeleński powiedział wcześniej, że Ukraina „nie bała się mówić o neutralności”. „Nie jesteśmy teraz w NATO. Ale jaką mamy gwarancję bezpieczeństwa? Które kraje nam je dadzą?”

Paul Son i David L. Stern przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *