Ceny gazu w USA nadal rosną po inwazji Rosji na Ukrainę: jak daleko mogą iść w górę?

Konflikt na Ukrainie toczy się wokół dystrybutora gazu w Stanach Zjednoczonych.

MCCAIG

Ceny gazu w USA nadal rosły dzień po cenach gazu w Rosji Inwazja na Ukrainę. Średnia krajowa, w czwartek rano, wynosiła 3,54 dolara za galon, Według AAAW porównaniu do 2,65 USD rok temu.

W piątek po południu osiągnął 3,57 dolara.

Średnia krajowa może z łatwością przekroczyć 4 dolary za galon do połowy marca, Tom Kloza, analityk ds. energii w Oil Price Information Service, Powiedział CNN Czwartek.

w KaliforniiW piątek rano ceny już wynosiły średnio 4,79 dolara za galon, czyli o 2 centy więcej niż w czwartek. Przekroczyli granicę 4 dolarów w Oregonie i na Hawajach.

Wcześniej w czwartek ropa naftowa – która jest rafinowana w celu produkcji benzyny – osiągnęła najwyższy poziom 105,79 USD za baryłkę, po raz pierwszy od 2014 r. przekroczyła 105 USD. W piątek po południu ropa nieco ostygła do 90,86 USD za baryłkę. Ale Kloza powiedział, że gwałtowny wzrost hurtowych cen gazu prawdopodobnie dotknie konsumentów w ciągu kilku dni.

Oto, co musisz wiedzieć o tym, jak kryzys na Ukrainie wpłynął na ceny gazu, w tym możliwości zrekompensowania rosnących kosztów.

Aby dowiedzieć się więcej, dowiedz się, czym jest inwazja na Rosję Mam na myśli dla gospodarki USA Dowiedz się więcej na ten temat Cyberataki na Ukrainę i Zagrożenia dla innych krajów

Dokąd zmierzają ceny gazu?

Brian Milne, redaktor ds. energii w DTN Commodity and Technology Forecasting, MarketWatch powiedział To powiedziawszy, jeśli konflikt w Europie będzie trwał, a ropa naftowa nadal będzie przekraczać 100 USD za baryłkę, średnie ceny na dystrybutorze mogą łatwo wzrosnąć do 4 USD za galon w całym kraju w ciągu następnego tygodnia lub dwóch.

„W najgorszym scenariuszu, przy pełnych sankcjach na rosyjski gaz i ropę odciętych od globalnego rynku, ropa może wzrosnąć nawet do 130 USD za baryłkę, a nawet więcej”, powiedział CNET Troy Vincent, główny analityk rynku w DTN. .

pompa gazowa

Westend61 / Getty Images

w lipcu 2008Strajk brazylijskich pracowników naftowych i groźby dostaw ropy z Nigerii i Iranu spowodowały wzrost cen ropy do 147,27 USD, a średnie ceny na stacji benzynowej osiągnęły najwyższy poziom 4,10 USD.

Vincent powiedział, że jeśli cena ropy naftowej osiągnie 150 USD za baryłkę w 2022 roku, nie można wykluczyć 6,50 USD, a nawet 7 USD za galon.

„W tym momencie jednak doprowadziłoby to do globalnej recesji” – dodał. „Ludzie zaczną ograniczać swoje działania do podstaw”.

Czy Stany Zjednoczone otrzymują ropę z Rosji?

pola naftowe

Stany Zjednoczone importują więcej ropy naftowej niż produkują, a Rosja jest naszym trzecim największym eksporterem po Kanadzie i Meksyku.

Frederick J. Brown/AFP przez Getty Images

Rosja, jeden z największych światowych producentów ropy naftowej i gazu ziemnego, dostarcza 10% światowych dostaw i Prawie 40% dla Unii Europejskiej.

Podczas gdy Stany Zjednoczone są największym producentem ropy naftowej i gazu ziemnego Jesteśmy również największym konsumentemWytwarza ponad 18,6 miliona baryłek dziennie, zużywając ponad 20,5 miliona baryłek.

W ubiegłym roku, aby uzupełnić braki, Stany Zjednoczone importowały 8,5 miliona baryłek ropy dziennie. W listopadzieokoło 595 000 baryłek dziennie, czyli około 7%, pochodziło z Rosji, co czyni ją naszym trzecim największym eksporterem zewnętrznym po Kanadzie i Meksyku.

Sankcje wobec Moskwy mogą zmniejszyć dostępność rosyjskiej ropy w Stanach Zjednoczonych i doprowadzić do wzrostu cen benzyny i produktów naftowych.

Inne czynniki wpływające na ceny gazu

Chociaż kryzys na Ukrainie ma bezpośredni wpływ na ropę i gaz, Vincent powiedział, że nie jest to jedyny czynnik.

„Od jakiegoś czasu mamy nierównowagę podaży i popytu – i będzie ona nadal istnieć niezależnie od tego, czy ten konflikt się skończy”, powiedział.

Jak w każdej branży, pandemia spowodowała problemy kadrowe w rafineriach. I były przerwy – w tym pożar w tym tygodniu w A Maraton Fabryka Nafty w Luizjanie. Chłodniejsze zimy w Ameryce Północnej również spowodowały wzrost zapotrzebowania na olej opałowy.

„Popyt na olej napędowy od miesięcy znacznie przekracza poziomy sprzed Covid” – dodał Vincent. „Wysoka sprzedaż e-commerce w USA oznacza, że ​​wszystkie te przesyłki muszą zostać dostarczone do domów”.

Vincent odradza gromadzenie gazu lub inne ekstremalne środki, ale mówi, że konsumenci powinni zrozumieć, że wysokie ceny energii w znacznym stopniu przyczyniły się do inflacji i nie znikną natychmiast.

„Kiedy ceny ropy naftowej idą w górę, ceny na dystrybutorze mają tendencję do bardzo szybkiego odwracania”, powiedział. „Ale ceny gazu mają tendencję do wzrostu przez dłuższy czas, nawet gdy spada ropa naftowa”.

Co mogą zrobić Stany Zjednoczone, aby zrekompensować wzrost cen gazu?

Prezydent Joe Biden powiedział we wtorek, że opracowuje strategię „obniżenia cen gazu” w obliczu rosyjskiej inwazji.

Joe Biden

Prezydent Joe Biden uwalnia beczki ze Strategic Petroleum Reserve, aby zrównoważyć wyższe ceny gazu przy dystrybutorze.

Brendan Smyalofsky/AFP przez Getty Images

W telewizyjnym przemówieniu w czwartek prezydent powiedział, że wypuszcza beczki ze Strategic Petroleum Reserve, głębokiego podziemnego kompleksu magazynowego wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej, który zawiera Szacuje się na 600 milionów galonów z surowego.

„Wiem, że to trudne i Amerykanie naprawdę cierpią” – powiedział Biden. „Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zmniejszyć ból odczuwany przez Amerykanów podczas pompowania gazu”.

W czwartek Biden ogłosił również serię Surowe sankcje wobec Rosji W celu zakończenia najazdu, który pomógłby przywrócić ceny ropy i gazu do bardziej normalnego poziomu.

READ  Amazonia ekwadorska utraciła odkryte 1000-letnie miasta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *