Akcje technologiczne prowadzą do wzrostu akcji w USA

Prezes Rezerwy Federalnej USA, Jerome Powell, powtórzył wysiłki banku centralnego, aby powstrzymać inflację, gdy amerykańskie akcje wzrosły we wtorek po południu, a akcje spółek technologicznych odbiły.

Senatorowie Pan Akcje spadły dalej, gdy Powell został wyrzucony przez pytania Podczas jego przesłuchania potwierdzającego Fotel Fed po raz drugi. Kody zostały następnie odbite.

S&P 500 dodał 0,6% do pięciodniowej passy. Związek Nasdaq dodał 1,2%, powracając w poniedziałek po południu. Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,2%.

Podczas śledztwa powiedział, że bank centralny planuje działać na tyle agresywnie, aby obniżyć inflację. „Jeśli będziemy musieli z czasem podnosić stopy procentowe, to zrobimy” – powiedział prawodawcom.

Dodał, że bank nie podjął żadnej decyzji o zmniejszeniu swojego bilansu, dodając, że „to długa droga do normalizacji polityki pieniężnej”.

Akcje są niestabilne, ponieważ stopy procentowe prawdopodobnie wzrosną natychmiast i szybciej niż oczekiwano, co szokuje rynki finansowe w tym miesiącu. Pan. Powell odegrał kluczową rolę w kontrolowaniu inflacji we wtorek, jednocześnie powtarzając, że stopy procentowe będą na historycznie niskim poziomie.

Ma nadzieję, że zakłócenia w łańcuchu dostaw złagodzą w tym roku, aby obniżyć inflację.

„Historycznie, akcje radziły sobie dobrze w miesiącach poprzedzających pierwszą podwyżkę stóp procentowych” – powiedział we wtorek Mark Heffel, dyrektor ds. inwestycji w Global Wealth Management Grupy UBS. Od 1983 r. indeks S&P 500 wzrósł średnio o 5,3% w ciągu pierwszych trzech miesięcy przed pierwszą podwyżką stóp Fed io 5,3% w ciągu następnych sześciu miesięcy.

Jednak inwestorzy byli napięci, ponieważ indeksy giełdowe były niestabilne.

„Ryzyko jest wysokie, że podwyżki stóp zbiegną się ze spadkiem wzrostu, co jest wyraźnie złą mieszanką”, powiedział Altaf Qassam, szef strategii inwestycyjnej w firmie doradczej State Street Global w Europie.

READ  Brytyjski miliarder Jim Radcliffe licytuje 5,3 miliarda dolarów za Chelsea FC

Podczas śledztwa inwestorzy kupili spadające akcje technologiczne i inne wzrostowe akcje. Zarówno sektor technologii, jak i opcji konsumenckich na indeksie S&P 500 ostatnio wzrosły o 1%, po czerwonej sesji na poprzedniej sesji. Akcje Usług Komunikacyjnych wzrosły o 0,8%.

Amazon.com

2,3%.

Facebook

Rodzice

Meta platformy

i

jabłko

Dodano ponad 1%.

Akcje energetyczne dodały 3%, co jest zgodne z rosnącymi cenami ropy.

Uwzględniono inne akcje, które wykonują duże osobiste ruchy

Illumina,

Dodał 14% po odnotowaniu zarobków w poniedziałek, co przełamało oczekiwania analityków. Akcje

rivijska motoryzacja

Dodano 4,3%, odzyskując spadek o ponad 5% w poniedziałek Raport „Wall Street Journal” Że odszedł dyrektor generalny producenta elektrycznych ciężarówek.

Albertsonowie

Pomimo sieci sklepów spożywczych spadł o ponad 8% Wyższy kwartalny raport sprzedaży.

Spadły kolejne defensywne zakątki giełdy, w tym przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, podstawowe produkty konsumenckie i firmy z branży nieruchomości.

Rentowności obligacji rządowych zatrzymały się po 10-letniej dywidendzie skarbowej w wysokości 52 tygodni. Rentowności benchmarku spadły we wtorek do 1,750% z 1,779% w poniedziałek.

Inwestorzy przygotowują się do sezonu zysków w tym tygodniu.


Zdjęcie:

Courtney Crow / Associated Press

Inwestorzy przygotowują się również do rozpoczęcia sezonu wyników w tym tygodniu. Raporty te będą ważne dla firm technologicznych, które muszą odnotować silny wzrost, aby uzasadnić swoje oceny. – powiedział Kassam.

Powiedział, że decyzje o wsparciu akcji amerykańskich powinny być zasadniczo silne, co jest mniej atrakcyjne niż ich europejskie odpowiedniki. „Stany Zjednoczone muszą być silne w całym dochodach zarządu, aby utrzymać najlepszą pozycję na świecie”.

Raporty napływające w dalszej części tygodnia będą zdominowane przez instytucje finansowe

Czarna Skała,

Citigroup,

JPMorgan Chase

i

Wells Fargo

Zapowiedziany w piątek.

Za granicą Stoxx Europe 600 wzrósł o 0,8% dzięki wzrostowi w sektorze technologicznym.

Niemiecki bank

Spadł 1,5%

Commerzbank

Następnie spadła o prawie 5% Według Dziennika Cerberus Capital Management sprzedaje ponad 20 milionów akcji każdej firmy.

W Azji notowania giełdowe w większości spadają. Japoński Nikkei 225 spadł o 0,9%, podczas gdy indeks Hongkongu zrównał się. W Chinach kontynentalnych Shanghai Composite Index spadł o 0,7%.

W ubiegłym roku zanotowano największą aprecjację dolara amerykańskiego od 2015 roku. Jest to dobre dla wielu amerykańskich konsumentów, ale może mieć również wpływ na akcje i gospodarkę USA. Diane Roboin z WSJ wyjaśnia. Opis zdjęcia: Sebastian Vega / WSJ

Napisz do Willa Hornera na [email protected] i Michaela Worstorna na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *