Akcje Twittera spadły po doniesieniu, że administracja Bidena rozważa przegląd bezpieczeństwa projektów Muska


Nowy Jork
CNN Biznes

Akcje Twittera spadły w piątek aż o 8% w obrotach przedrynkowych, ponieważ inwestorzy szykowali się na pewną niepewność w ostatniej chwili Transakcja Elona Muska o wartości 44 miliardów dolarów kupić firmę.

Reakcja giełdowa, która odbiła się nieco później rano, nastąpiła po Bloombergu Raport Że urzędnicy administracji Bidena są na wczesnym etapie dyskusji na temat możliwości, że niektóre projekty Musk zostaną poddane przeglądom bezpieczeństwa narodowego, w tym planowanym na Twitterze

(TWTR)
przejmuje. W odpowiedzi na pytanie z CNN administracja odpowiedziała na raport, w którym wymieniono osoby zaznajomione ze sprawą.

„Nie wiemy o takich rozmowach” – powiedział w oświadczeniu rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrian Watson. Rzecznik Skarbu powiedział, że CFIUS „nie komentuje publicznie transakcji, które może, ale nie musi, analizować” w prawie i praktyce.

pomiędzy Wspólni inwestorzy po równo Osoby zaangażowane w zapewnienie finansowania, aby pomóc Muskowi sfinansować transakcję, to kilka podmiotów zagranicznych, w tym suwerenny fundusz majątkowy Kataru i saudyjski książę Alwaleed bin Talal, który był już jednym z największych inwestorów Twittera przed proponowanym przejęciem Muska.

W odpowiedzi na tweeta na temat raportu Bloomberga jeden z użytkowników napisał: „Byłoby histerią, gdyby rząd uniemożliwił Elonowi dokonywanie dużych płatności za Twittera”. piżmo odpowiedział Do tego tweeta z emoji „100”, co zwykle oznacza stanowczą zgodę, i płaczącą, śmiejącą się emotikonę twarzy.

Nie jest jasne, jaki wpływ, jeśli w ogóle, zgłoszony przegląd bezpieczeństwa może mieć na zakończenie transakcji, która jest już obciążona miesiącami niepewności. piżmo Pozostał 1 tydzień do zamknięcia Umowa lub przełożenie procesu w sądzie w Delaware Chancery mogą zmusić go do przejęcia firmy zajmującej się mediami społecznościowymi.

Twitter odmówił skomentowania raportu o potencjalnej recenzji; Przedstawiciele Muska nie odpowiedzieli od razu na prośbę o komentarz.

Według innych relacji wydaje się, że transakcja zmierza do sfinalizowania. osobno Raport Bloomberg powiedział w czwartek wieczorem, że bankierzy i prawnicy zarówno Twittera, jak i Muska przygotowują niezbędne dokumenty, aby sfinalizować transakcję. Bloomberg poinformował również w zeszłym tygodniu, że firma zamroziła konta akcji pracowników w oczekiwaniu na zamknięcie transakcji.

READ  Nasdaq i S&P 500 wzrosły po słabszym niż oczekiwano raporcie o inflacji

Podczas telekonferencji w tym tygodniu, aby omówić wyniki Tesli, Musk powiedział, że jest „podekscytowany” umową na Twitterze, ale przyznał również, że „wyraźnie za nią płaci”. „Moim zdaniem długoterminowy potencjał Twittera jest o rząd wielkości większy niż jego obecna wartość” – powiedział.

The Washington Post w czwartek wspomniany Musk powiedział potencjalnym inwestorom w umowie, że planuje obciąć około 75% pracowników firmy, a Twitter już zaplanował masowe zwolnienia, nawet jeśli transakcja nie dojdzie do skutku, powołując się na wewnętrzne dokumenty i wywiady z osobami zaznajomionymi z jego sprawą . Ani Twitter, ani przedstawiciele Muska nie odpowiedzieli na prośby o komentarz w sprawie planów zwolnień.

Po raporcie Washington Post, generalny radca prawny na Twitterze Sean Edget wysłał notatkę do pracowników, mówiąc, że firma „nie ma potwierdzenia planów kupującego po zamknięciu i zaleca, aby nie podążać za plotkami lub wyciekającymi dokumentami, ale raczej poczekać na fakty z nas i bezpośrednio kupującego.”, zgodnie z raportem The Washington Post. Bloomberg. Rzecznik Twittera potwierdził CNN autentyczność notatki.

Musk wcześniej omawiał drastyczne zmniejszenie zatrudnienia na Twitterze w prywatnych wiadomościach tekstowych ze znajomymi na temat umowy, która została ujawniona w aktach sądowych, i nie wykluczył możliwości zwolnień w rozmowie z pracownikami Twittera w czerwcu.

Matt Egan z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *