Aktor „Hair”, „Everwood” Treat Williams, umiera po wypadku motocyklowym w Vermont

DORSET, Vt. (AP) – aktor Treat Williams, który przez prawie 50 lat grał główne role w serialu telewizyjnym „Everwood” i filmie „Hair”, zmarł w poniedziałek po wypadku motocyklowym w Vermont, podała policja stanowa. Miał 71 lat.

Według policji, tuż przed godziną 17:00 SUV Hondy skręcał w lewo na parking, kiedy zderzył się z motocyklem Williamsa w Dorset. oświadczenie Policja stanu Vermont.

„Williams nie był w stanie uniknąć zderzenia i został wyrzucony z motocykla. Odniósł poważne obrażenia i został przetransportowany samolotem do Albany Medical Center w Albany w stanie Nowy Jork, gdzie stwierdzono zgon” – czytamy w oświadczeniu.

Policja powiedziała, że ​​Williams miał na sobie kask.

Kierowca sportowego auta odniósł lekkie obrażenia i nie trafił do szpitala. Policja powiedziała, że ​​zasygnalizował rolę i nie został natychmiast aresztowany, chociaż dochodzenie w sprawie incydentu trwa.

Policja powiedziała, że ​​Williams, którego pełne nazwisko to Richard Treat Williams, mieszkał w Manchester Center w południowym Vermont.

Śmierć aktora potwierdził również jego agent, Barry McPherson.

„Jestem po prostu zdruzgotany. Był najmilszym facetem. Był bardzo utalentowany” – powiedział McPherson magazynowi People.

„Był aktorem” – powiedział McPherson. „Filmowcy to pokochali. Jest sercem… Hollywood od późnych lat 70.”.

Urodzona w Connecticut Williams zadebiutowała w policji w 1975 roku jako policjantka w „Deadly Hero” i wystąpiła w ponad 120 rolach telewizyjnych i filmowych, w tym w filmach „The Eagle Has Landed”, „Prince of the City ” i „Był kiedyś w Ameryce”.

Był nominowany do Złotego Globu za rolę lidera hipisów George’a Bergera w filmowej wersji musicalu Hair z 1979 roku .

Wystąpił w dziesiątkach programów telewizyjnych, ale chyba najbardziej znany jest z głównej roli w latach 2002-2006 w „Everwood” jako dr Andrew Brown, owdowiały chirurg mózgu z Manhattanu, który przeprowadza się z dwójką dzieci do górskiego miasta Kolorado to samo imię. .

READ  W DC Studios trwają prace nad filmem aktorskim Teen Titans

Williams miał również powracającą rolę jako Lenny Ross w programie telewizyjnym „Błękitnokrwiści”.

Na scenach Williamsa znalazły się hity z Broadwayu, w tym „Grease” i „Pirates of Penzance”.

Koledzy i przyjaciele chwalili Williamsa jako życzliwego, hojnego i pomysłowego.

„Heal i ja spędziliśmy miesiące w Rzymie, kręcąc film Pewnego razu w Ameryce” — napisał aktor James Woods w tweecie na Twitterze. „Może być bardzo samotny w drodze podczas długich zdjęć, ale jego prężny dobry humor i wielkie poczucie humoru humor był darem niebios”. Naprawdę go kochałam i byłam zdruzgotana jego odejściem”.

„Praca z Treatem Williamsem przy „Speed ​​the Plough” Mameta w Williamstown w 1991 roku była początkiem wielkiej przyjaźni” — napisała na Twitterze scenarzystka, reżyserka i producentka Justine Williams. „Cholera, cholera. Deal, jesteś najlepszy. Kocham cię.”

„Treatment Williams był człowiekiem pełnym pasji, żądnym przygód i kreatywnym” – napisał na Twitterze aktor Wendell Pierce. „W krótkim czasie szybko się ze mną zaprzyjaźnił, a jego żądza przygód była zaraźliwa. Pracowaliśmy razem tylko nad jednym filmem, ale od czasu do czasu kontaktowaliśmy się przez lata. Uprzejmy i hojny z radami i wsparciem. Cięcie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *