Oracle, Apple, Tesla, GameStop i inni napędzają giełdę

Akcje Oracle (symbol giełdowy: ORCL) wzrosły o 3,7% po tym, jak gigant oprogramowania dla przedsiębiorstw poinformował o skorygowanych zyskach i przychodach za czwarty kwartał fiskalny, które przebiły oczekiwania analityków. Przychody związane z chmurą w tym okresie wzrosły o 54% do 4,4 mld USD. Firma podała, że ​​spodziewa się wzrostu sprzedaży w pierwszym kwartale fiskalnym o 8% do 10% i skorygowanego zysku za pierwszy kwartał między 1,12 a 1,16 dolara na akcję, zgodnie z szacunkami analityków.

Apple (AAPL) zamknął się w poniedziałek na rekordowo wysokim poziomie, co oznacza wzrost o 1,6% i cenę 183,79 USD. Akcje iPhone’a wzrosły w tym roku o ponad 41%. Akcje odnotowały solidne wzrosty od zeszłotygodniowej konferencji Worldwide Developers Conference, podczas której Apple zaprezentowało swoje pierwsze wejście na rynek rzeczywistości rozszerzonej, zasilane bateryjnie okulary nazwane Vision Pro. We wtorkowym handlu akcje Apple spadły o 0,2%. Rekomendacja dla akcji została obniżona z kupuj przez UBS do neutralnej
.

Tesla (TSLA) wzrosła o 1,6% po zamknięciu w poniedziałek na wyższym poziomie przez 12. sesję z rzędu. Akcje producenta samochodów elektrycznych wzrosły dzięki optymizmowi co do ulg podatkowych, sieci ładowania i Cybertruck. Oddzielnie ARK Invest Cathie Wood poinformowała w poniedziałek, że sprzedała 324 511 akcji Tesli o wartości prawie 80 milionów dolarów.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Method Electronics (MEI) spadł o 17% do 37,44 USD. Cena docelowa producenta urządzeń została obniżona do 42 USD z 49 USD przez analityków z Baird dzień po opublikowaniu prognoz zysków, które nie były zgodne z konsensusem z Wall Street.

Manchester United FC (Manu) zyskał 11% po doniesieniu, że szejk Jassim bin Hamad Al Thani zostanie wkrótce ogłoszony preferowanym oferentem klubu piłkarskiego.

GameStop (GME) wzrósł o 6,4% po tym, jak szef sklepu z grami wideo Ryan Cohen ujawnił, że kupił 443 842 udziałów w Depozyt papierów wartościowychzwiększając swój udział do 36,8 mln akcji.

READ  Wall Street kończy swoją pracowitą sesję po wakacjach na czerwono

Urban Outfitters

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


(URBN) wzrósł o 3,4% po tym, jak analitycy z Morgan Stanley podnieśli akcje detalisty do Overweight z Equal Weight.

Zions Bancorp (ZION) spadł o 3,1% po tym, jak bank regionalny nieznacznie obniżył swoje prognozy marży odsetkowej netto na drugi kwartał na konferencji branżowej, po podobnym ogłoszeniu KeyCorp (KEY) w poniedziałek.

Ulta Beauty (ULTA) zyskała 1,5% po tym, jak analitycy Loop Capital zmienili sprzedawcę kosmetyków na Kupuj z wstrzymania.

Napisz do Joe Woelfela na adres [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *