Australia miała poważny sezon grypowy i może to być sygnał tego, co ma nadejść w USACNN

Dopiero czerwiec, ale naukowcy w USA już myślą o sezonie grypowym. Jak zawsze o tej porze roku są blisko Oko na Australię, w którym sezon grypowy rozpoczął się wcześnie. W niektórych częściach kraju obserwuje się wzrost zachorowań, a duża liczba przypadków dotyczy dzieci. Te wzorce grypy mogą być wskaźnikiem tego, co ma nadejść w USA.

W Stanach Zjednoczonych występuje aktywność grypy Obecnie niski, czyli zwykle o tej porze roku. Pandemia Covid-19 stworzyła sezon grypowy Trochę mniej przewidywalnyAle ludzie zwykle nie zaczynają chorować aż do października, a gabinety lekarskie nie są bardzo zajęte aż do okresu między grudniem a lutym.

Na półkuli południowej, teraz zimowej, liczba przypadków zaczęła „gwałtownie” rosnąć na początku maja, poinformował w piątek australijski Departament Zdrowia i Opieki nad Osobami Starszymi. To wcześniejszy początek sezonu niż kilka lat; Agencja podała, że ​​liczba przypadków jest wyższa niż średnia z pięciu lat, ale niższa niż w tym czasie w 2019 i 2022 roku.

Naukowcy przyglądają się też liczbie dzieci. W tym roku w Australii zachorowało więcej dzieci niż w jakiejkolwiek innej grupie wiekowej.

Amerykańscy naukowcy zazwyczaj próbują przewidzieć, jak zła będzie Australia i niektóre inne kraje podczas jesiennego i zimowego sezonu grypowego w Stanach Zjednoczonych.

„Uważnie obserwujemy, co dzieje się w krajach na półkuli południowej w tym roku, aby zobaczyć, co się dzieje z ich sezonem grypowym. Nie zawsze można przewidzieć, co wydarzy się tutaj w następnym sezonie, ale tak, robimy. Uważnie obserwowaliśmy to przez całe lato” – powiedział Gary Reed, szef Oddziału ds. Grypy Oddziału Epidemiologii i Prewencji Amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób.

Grypa jest ważnym wirusem do monitorowania, ponieważ powoduje wiele chorób i kosztuje naród dużo pieniędzy. Ale niektórzy mogą lekceważyć jego dotkliwość, ponieważ ma charakter sezonowy i każdy dostaje go przynajmniej raz w życiu.

READ  Miliony sprzedanych płyt głównych do komputerów PC z oprogramowaniem sprzętowym Backdoor – Ars Technica

The szacunki CDC W latach 2010-2020 grypa spowodowała od 9 do 41 milionów zachorowań, od 140 000 do 710 000 hospitalizacji i od 12 000 do 52 000 zgonów. To 10,4 miliarda dolarów w samych bezpośrednich kosztach szpitalnych i ambulatoryjnych. Wśród dorosłych.

Od około dekady, powiedział Reed, CDC ma jeden Systematyczny wysiłek prognozowania Współpracuje z kilkoma grupami akademickimi i przemysłem prywatnym specjalizującym się w prognozowaniu i modelowaniu grypy. Dane pochodzą z laboratoriów klinicznych, oddziałów ratunkowych, sieci szpitali i aktów zgonu.

Zespoły przesyłają dane dotyczące grypy co tydzień. CDC kompiluje je, analizuje i tworzy publiczne raporty, które śledzą trendy. Prognozy stały się z czasem bardziej przydatne, powiedział Reid.

„Wiele się nauczyliśmy i dużo poprawiliśmy na przestrzeni lat” – powiedział. „Grypa jest bardzo interesującym patogenem. Każdy sezon grypowy jest trochę inny. Wirus stale ewoluuje. Dlatego każdego roku jest to nowe wyzwanie.

Podczas gdy setki naukowców i miliony dolarów poświęcono na przewidywanie, jak będzie wyglądał sezon grypowy w USA, dane pokazujące wczesny, intensywny sezon w Australii niekoniecznie są takie same po tej stronie planety, powiedział informatyk Thomas McAndrew. Modele prognostyczne nie są wystarczająco szczegółowe, aby naukowcy mogli stwierdzić, że 12 września nastąpi wzrost zarazków grypy w Chicago.

„Zaledwie dwa dni dzielą nas od lepszej pogody” – powiedział McAndrew, adiunkt na Wydziale Zdrowia Społeczności i Ludności Uniwersytetu Lehigh. „Przewidywanie grypy jest bardzo trudne, ponieważ przewidywanie, co zrobi jakakolwiek choroba zakaźna, jest przewidywaniem zachowania człowieka”.

Ludzie robią pewne przewidywalne rzeczy, które rozprzestrzeniają grypę: każdej jesieni dzieci chodzą do szkoły; Rodziny zbierają się na święta. Jednak widok wpływowej osoby, takiej jak Taylor Swift, tweetującej zdjęcie w mieście z wysoką gorączką, może skłonić tysiące ludzi do noszenia masek, a taka zmiana zachowania wśród wystarczającej liczby osób może zmniejszyć liczbę przypadków grypy.

READ  Rozpoczęcie sezonu 2022 NFL: statystyki, porady i informacje, które każdy fan powinien zapamiętać w pierwszym tygodniu

„Wiele zależy od prognoz” – powiedział McAndrew. „Byłoby miło, gdyby wszyscy byli w tym samym pokoju, wszyscy przeskakiwali do tego samego okresu z tym samym klimatem i wszyscy byli połączeni, abyśmy mogli dokładnie obliczyć, w jaki sposób grypa się rozprzestrzenia, ale to nie działa w ten sposób. sposób, w jaki się rozprzestrzenia, jest rzeczą ludzką.

Przewidywanie grypy to wieloaspektowy problem, powiedział Reid z CDC.

„To połączenie ludzkich zachowań, interakcji społecznych, ruchu, ale także wilgotności pogodowej, odporności populacji. Więc tak, to skomplikowane.

Również w tym roku Stany Zjednoczone mogą stanąć w obliczu zupełnie nowego elementu, który może zmienić przebieg wirusa, powiedział dr William Schaffner, profesor na oddziale chorób zakaźnych w Vanderbilt University Medical Center i dyrektor medyczny National Foundation for Infectious Choroby. .

„Tej jesieni staniemy przed szczególnym wyzwaniem, ponieważ oprócz nakłaniania wszystkich do corocznej szczepionki przeciw grypie, będziemy mieli nową zaktualizowaną szczepionkę Covid. Ponadto dwie nowe szczepionki RSV są teraz licencjonowane. A za półtora tygodnia panel doradczy CDC przedstawi zalecenia dotyczące tego, kto powinien otrzymać szczepionkę, a będą to przynajmniej osoby starsze. Dlatego niektórym osobom zalecono otrzymanie nie tylko jednej, nie tylko dwóch, ale trzech szczepionek” – powiedział.

Dopiero okaże się, czy dorośli faktycznie zdecydują się na wszystkie trzy scenariusze. Jeśli więcej osób przestanie się szczepić przeciw grypie, liczba przypadków może wzrosnąć.

Szczepionki pozostają wyzwaniem po pandemii. Co wywołało Covid-19? Zadzwoniła Światowa Organizacja Zdrowia „Największa porażka w szczepionkach od trzech dekad” dla dzieci, nie tylko w przypadku szczepionek Covid, ale także innych scenariuszy ratujących życie. Może to być jedną z przyczyn wielu gorączki wśród dzieci w Australii, powiedziała rzeczniczka Departamentu Zdrowia i Opieki nad Osobami Starszymi agencji. Powiedział, że wiele dzieci nie zostało zaszczepionych przeciwko grypie.

READ  Misja Peregrine porzuciła próbę lądowania na Księżycu po „krytycznej” utracie paliwa

Tak więc, podczas gdy Reed i jego koledzy przyglądają się liczbom grypy w Australii i przeprowadzają obliczenia, nadal nie jest jasne, co sezon grypowy 2023 przyniesie Stanom Zjednoczonym.

„Jest zbyt wcześnie, aby przewidzieć, jaki będzie nadchodzący sezon” – powiedział Reid. „Wiele rzeczy może się zmienić od teraz do czasu, kiedy zaczniemy widzieć więcej aktywności grypy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *