Aktor Rocky Apollo Creed, Gwiezdne Wojny i Predator miał 76 lat

Carl Weathers, który grał Apollo Creeda w pierwszych czterech filmach „Rocky” u boku Sylvestra Stallone, zmarł w czwartek, potwierdził jego menadżer Matt Loper. różnorodny. Miał 76 lat.

Withers zagrał także w filmie Predator z 1987 roku i miał niezapomnianą rolę w filmie Adama Sandlera Happy Gilmore. Był nominowany do nagrody Primetime Emmy dla najlepszego gościnnego aktora w serialu dramatycznym za pracę nad serialem „Gwiezdne wojny” „The Mandalorian”.

Użyczył głosu Combatowi Carlowi w „Toy Story 4” i zagrał fikcyjną wersję siebie w powracającej roli w „Arrested Development”. Inne jego filmy to seriale telewizyjne „Street Justice”, „Colony”, „The Shield”, „Chicago Justice” i „Brothers” oraz filmy „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”, „Death Hunt” i „ Powroty.” „.

Po współpracy z Sandlerem przy komedii o golfie Happy Gilmore z 1996 roku Withers na krótko wcielił się ponownie w swoją rolę w filmie Mały Nicky i udzielił głosu postaci w animowanej komedii Chanukowej Sandlera Osiem szalonych nocy.

Withers urodził się 14 stycznia 1948 roku w Nowym Orleanie i uprawiał różne sporty, w tym boks, piłkę nożną, piłkę nożną, zapasy i gimnastykę. Grał w futbol uniwersytecki na Uniwersytecie Stanowym w San Diego i pomógł drużynie Azteków wygrać Pasadena Bowl w 1969 r. W SDSU Weathers uzyskał także dyplom w zakresie sztuk teatralnych, ale w 1970 r. podpisał kontrakt z Oakland Raiders jako wolny agent i grał w osiem meczów w NFL jako linebacker w ciągu dwóch sezonów.

Po zakończeniu kariery w zawodowej piłce nożnej Withers poważniej poświęcił się aktorstwu, grając niewielkie role w blaxploitation filmach Arthura Marksa „Bucktown” i „Friday Foster”, a także w serialach telewizyjnych, w tym „Good Times”, „Kung Fu” i „Cannon”. „. – Oraz Starsky i Hutch.

W Predatorze Withers grał pułkownika Ala Dillona u boku Arnolda Schwarzeneggera, późniejszego gubernatora Kalifornii, i Jessego Ventury, który został gubernatorem Minnesoty. W 1988 roku pogoda Gospodarz „Saturday Night Live” Wiele lat później powrócił do występów na żywo, aby zaprezentować odcinek satyryczny, w którym ogłosił swoją kandydaturę na urząd polityczny, opierając się na tym, że jest „czarnym facetem z filmu „Predator””.

READ  Joni Mitchell odzyskuje głos w Newport

Kiedy Stallone poprosił Withersa o pozwolenie na wykorzystanie materiału z poprzednich filmów „Rocky” w szóstym filmie z tej serii, „Rocky Balboa” z 2006 roku, Withers odmówił i lobbował za faktycznym udziałem w filmie, pomimo śmierci jego bohatera, Apolla Creeda w 2006 roku. „Rocky IV”. Stallone odmówił i zatrudnił podobnego aktora do kręcenia scen walki w stylu retrospekcji. Para pogodziła się, a Withers pozwolił później Stallone wykorzystać swój wizerunek w kontynuacji serialu „Creed”, w którym Michael B. Jordan gra syna Apollo Creeda.

W swojej późniejszej karierze Withers dostał mniejsze role w serialach telewizyjnych, których także reżyserował odcinki. Pierwszą nominację do nagrody Emmy otrzymał w 2021 r. za serial Disney+ „The Mandalorian”, w którym w dziewięciu odcinkach przez trzy sezony grał Greefa Kargę. Withers objął stanowisko reżysera przy 12. i 20. odcinku serii „Gwiezdne Wojny”.

Withers pozostawił byłą żonę Mary Ann i dwóch synów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *