Aktor „Titanica” i „Władcy Pierścieni” miał 79 lat

Bernard Hale, znany widzom jako Kapitan Titanic Edward Smith w filmie Jamesa Camerona z 1997 r. i Król Theoden w tym filmie. Władca Pierścieni, Zmarł. Miał 79 lat.

Jego agent, Lou Colson, powiedział, że Hill zmarł w niedzielę rano BBC. Nie podano powodu.

Przełomowa rola Hilla miała miejsce w serialu BBC chłopcy z Blackstaff, W którym wcielił się w Yossera Hughesa, bezrobotnego mieszkańca Liverpoolu, którego hasło „Job Jezza” było znane w całej Anglii. Serial został wyemitowany w 1983 roku i zdobył w tym samym roku nagrodę BAFTA dla najlepszego serialu dramatycznego.

Hill często pojawiał się w telewizji i filmie, a w latach 70. grał role Jestem Klaudiuszfilm Gandhi z 1982 r. i film Clinta Eastwooda z 1999 r Prawdziwa zbrodnia1999 Sen nocy letniej2002 Król Skorpion Oraz film z Tomem Cruisem z 2008 roku Walkiria.

W 1997 roku Hill zyskał fanów jako mówiący cicho Kapitan Smith TytanicznyKtóry zdobył 11 Oscarów. W 2002 roku dołączył do Petera Jacksona Władca Pierścieni Imtiaz jako król Theoden w drugim filmie, Dwie wieżepóźniej wraca do Powrót KrólaKtóry zdobył także 11 Oscarów. W związku z tym Hill zagrał w dwóch z trzech filmów, które otrzymały najwięcej Oscarów wszechczasów (Ben Hur lista linków).

W 2015 roku w serialu BBC zagrał księcia Norfolk, wuja Anny Boleyn i wroga kardynała Wolseya. Sala WilkaKtóry zdobył kilka nagród BAFTA i Złoty Glob.

Hill urodził się 17 grudnia 1944 roku w Manchesterze. Miał pojawić się w sobotę na wydarzeniu poświęconym komiksowi w Liverpoolu, ale w ostatniej chwili zostało ono odwołane na podstawie oświadczenia konwencji.

„Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością o śmierci Bernarda Hilla”. Przeczytaj notatkę. „Wielka strata. Myślę o jego rodzinie w tym bardzo smutnym momencie i życzę im dużo siły.

READ  „Nie do zniesienia ciężar ogromnego talentu” prawie obsadził Daniela Day-Lewisa

Ostatnio Hill współpracował z Martinem Freemanem przy serialu policyjnym Pozwany, który w najbliższy weekend rozpocznie nadawanie drugiego sezonu w BBC One. Reżyserka Lindsay Salt złożyła mu w niedzielę hołd, pisząc: „Bernard Hill przetarł szlak na ekranie, a jego długoletnia kariera wypełniona charakterystycznymi i błyskotliwymi rolami jest świadectwem jego zdumiewającego talentu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *