Aktorka Gina Carano pozywa Disneya i Lucasfilm przy pomocy Elona Muska

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Gina Carano twierdzi, że spotkała się z „kampanią oszczerstw” w związku z jej postami w mediach społecznościowych

Aktorka Gina Carano pozwała Disneya i Lucasfilm po tym, jak została zwolniona w 2021 roku za post w mediach społecznościowych, w którym porównała bycie republikaninem do bycia Żydówką podczas Holokaustu.

Pozew jest finansowany przez Elona Muska, który na swojej platformie X opublikował otwarte zaproszenie dla innych osób do przyłączenia się do pozwu.

Pani Carano żąda 75 000 dolarów (60 000 funtów) odszkodowania. Zwraca się także do sądu, aby zmusił Lucasfilm do ponownego nakręcenia filmu.

Nie udało się od razu skontaktować z przedstawicielami oskarżonych, aby uzyskać komentarz.

Pani Carano (41 l.), była zawodniczka mieszanych sztuk walki, grała Carę Dune w pierwszych dwóch sezonach serialu Disney+ The Mandalorian.

W tym okresie często kontaktowała się w Internecie z lewicowcami.

Jednak jej krytycy wzywali do jej zwolnienia po tym, jak w lutym 2021 r. opublikowała na swoim koncie na Instagramie post, w którym utożsamiała prześladowania Żydów przez nazistów z klimatem politycznym, z jakim borykają się dzisiaj Republikanie.

„Ponieważ historię się redaguje, większość ludzi nie zdaje sobie dziś sprawy, że aby dojść do punktu, w którym nazistowscy żołnierze mogli z łatwością łapać tysiące Żydów, rząd najpierw sprawił, że ich sąsiedzi znienawidzili ich po prostu za to, że są Żydami” – czytamy w poście.

„Czym różni się to od nienawiści do kogoś ze względu na jego poglądy polityczne?”

Tego samego dnia pani Carano została zwolniona przez Lucasfilm, firmę producencką odpowiedzialną za serial, oraz UTA, agencję talentów, która reprezentowała ją przez prawie dwa lata.

W ówczesnym oświadczeniu rzecznik Lucasfilm stwierdził, że „posty w mediach społecznościowych oczerniające ludzi ze względu na ich tożsamość kulturową i religijną są odrażające i niedopuszczalne”.

We wtorkowym pozwie sądu nie wymieniono nazwy UTA, w której zarzuca się Walt Disney Co., że agencja go wycofała.

the 59-stronicowy pozew cywilnyzłożone w sądzie federalnym w Kalifornii, przedstawia zarzuty bezprawnego rozwiązania umowy o pracę i odwetu w historii pełnej odniesień do Gwiezdnych Wojen.

„Niedawno temu, w niezbyt odległej galaktyce, Oskarżeni dali jasno do zrozumienia, że ​​w ich imperium akceptowalna jest tylko jedna doktryna myśli, słów i czynów i że ci, którzy ośmielą się kwestionować lub nie zastosują się do nich w pełni, nie będą być tolerowanym” – zaczyna się. Skarga.

Pani Carano twierdzi, że została zwolniona, „ponieważ odważyła się wyrazić własne opinie… i przeciwstawiła się internetowemu tłumowi, który żądał, aby dostosowała się do ich radykalnej, postępowej ideologii”.

W pozwie zarzucono, że aktorkę potraktowano odmiennie niż dwóch aktorów płci męskiej, którzy pisali lub udostępniali w Internecie posty oczerniające Republikanów jako nazistów, ale nie spotkała ich żadna kara.

W obszernym oświadczeniu na temat X pani Carano stwierdziła, że ​​stała się ofiarą „kampanii oszczerstw, której celem było uciszenie, zniszczenie i zrobienie ze mnie przykładu”.

„Artyści nie rezygnują z naszych praw jako obywateli amerykańskich, kiedy zaczynamy pracować” – dodała, dziękując panu Muskowi i tym, którzy ją wspierali.

Miliarderka podzieliła się swoim oświadczeniem, pisząc: „Daj nam znać, jeśli chcesz dołączyć do pozwu przeciwko Disneyowi”.

Musk wcześniej zobowiązał się do zapewnienia wsparcia finansowego osobom dyskryminowanym ze względu na ich posty w serwisie X.

W oświadczeniu rzecznik jego firmy stwierdził, że „jest dumna” z wspierania pozwu Carano w ramach jej zaangażowania na rzecz wolności słowa.

READ  Aktualizacje na żywo, najważniejsze wydarzenia kalifornijskiego festiwalu muzycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *