Aktualizacja kontuzji Ja Moranta: gwiazda Grizzlies prawdopodobnie przegapi mecz 4 vs Warriors z kontuzją kolana

Obrazy Getty

Memphis Grizzlies punkt wartowniczy Ja Morante Oczekuje się, że opuści mecz 4 z serii drugiej rundy swojej drużyny przeciwko żołnierze złotego StanuI Trener Taylor Jenkins ujawnił Niedziela. Morant doznał kontuzji kolana w drugiej połowie sobotniego meczu trzy porażki z Warriors.

Jenkins potwierdził, że kontuzja nastąpiła podczas pilnowania Warriors Jordan Paul porwać Moranta na kolano Kiedy uderzasz, wydaje się, że dostaje piłkę. Nadszedł moment, gdy w czwartej kwarcie pozostało 6:19, a Morant został wtedy usunięty z meczu.

Morant napisał następnie na Twitterze, że Paul „złamał kod”, ale szybko usunął ten tweet. Było to nawiązanie do tego, co trener Warriors Steve Kerr powiedział o skrzydłowym Grizzlies Dillon Brooks،, który został zawieszony na mecz 3 po tym, jak popełnił rażący faul na bramkarzu Warriors Gary Payton II W drugim meczu, który podczas gry złamał łokieć. Podczas gdy Brooks przestał grać z powodu swojej roli w drugiej kontuzji Paytona, Paul będzie Nie grozi mu żadna kara ligi za swoje czyny.

pilnujący wojowników Klay Thompson Nie był zadowolony z oskarżenia Moranta. „Osobiście przeszłam dość poważną kontuzję kolana. I nie sądzę, żeby Jordan miał jakieś złośliwe zamiary” – Thompson Powiedziała. „Nie sądzę nawet, że jest wystarczająco silny, by uderzyć kogoś w kolano, ale nie próbujemy skrzywdzić ludzi ani zranić ludzi w tył głowy podczas szybkiej przerwy. Gramy we właściwy sposób. „

Morant był doskonały w serii, średnio 38,3 punktu, 8,3 asysty i 6,7 zbiórki na mecz, ale Grizzlies zdołali przetrwać bez Moranta przez większość sezonu. Memphis przeszła 20-5 bez Moranta w sezonie zasadniczym, co pomogło jej zdobyć drugie miejsce w Konferencji Zachodniej. Ale w tej serii było trudniej. Grizzlies zagrali 29 minut bez Moranta przeciwko Golden State i stracili te minuty 32 punktami. Teos Jones Morant prawdopodobnie zacznie grać, jeśli nie jest już w stanie grać. Brooks powinien wrócić do wyjściowego składu z zawieszeniem.

Golden State prowadzi w serii 2-1, a wygrywając mecz 1 w Memphis, ukradł przewagę na własnym boisku Grizzlies. Aby wygrać tę serię, drużyna Memphis musiała wygrać przynajmniej jedną ze swoich dwóch ostatnich gier w San Francisco, a ponieważ Morant spodziewał się, że przegapi Game 4, będzie to jeszcze trudniejsze.

READ  Typy futbolu uniwersyteckiego, harmonogram: prognozy w stosunku do spreadu, kursy na 25 najlepszych sobotnich meczów w pierwszym tygodniu