Aktualizacje na żywo: Wojna Rosji na Ukrainie

Ambasador Rosji w Stanach Zjednoczonych Anatolij Antonow przemawia podczas wydarzenia poświęconego sprawom globalnym w hotelu Fairmont 29 listopada 2017 r. W San Francisco w Kalifornii. (Justin Sullivan/Getty Images)

Decyzja Stanów Zjednoczonych o szkoleniu ukraińskich sił zbrojnych w zakresie obsługi karabinu maszynowego System rakiet Patriot Jest potwierdzeniem „faktycznego zaangażowania Waszyngtonu w konflikt ukraiński” ambasadora Rosji w Waszyngtonie Anatolij Antonow — powiedział we wtorkowym oświadczeniu.

„Decyzja Departamentu Obrony USA o zorganizowaniu ćwiczeń w Fort Sill w Oklahomie jest kolejnym potwierdzeniem rzeczywistego zaangażowania Waszyngtonu w konflikt ukraiński po stronie nazistowskich zbrodniarzy z Kijowa” – powiedział Antonow.
„Warto zauważyć, że nasze wysiłki w celu zwrócenia uwagi amerykańskiej opinii publicznej na realne niebezpieczeństwo takiej linii przez Biały Dom są krok po kroku uznawane przez lokalną społeczność ekspertów” – stwierdził.

Np. obserwatorzy „Washington Post” otwarcie przyznali, że szkolenie sił ukraińskich w Stanach Zjednoczonych oznacza, że ​​udział USA w konfrontacji wzrasta i zauważyli, że administracja nie ogranicza się już do wzmacniania potencjału obronnego Kijowa , ale przekazuje republiki nową broń w celu zwiększenia jej zdolności ofensywnych.

Stwierdził, że „najnowszy argument, wysuwany przez lokalnych dziennikarzy, wyraźnie pokazuje, że Waszyngton celowo wprowadził w błąd nasz kraj i świat, mówiąc o chęci wzmocnienia zdolności Ukrainy do samoobrony”.

Antonow dodał: „Prawdziwym celem administracji jest wyrządzenie Rosji jak największych szkód na polu bitwy, używając Ukraińców jako pełnomocników”.

Jakiś kontekst: Siły ukraińskie mają rozpocząć szkolenie w zakresie systemu rakietowego Patriot w Stanach Zjednoczonych już w przyszłym tygodniu – poinformował Pentagon ogłaszać Wtorek.

Program szkolenia odbędzie się w Fort Sill w Oklahomie, gdzie Stany Zjednoczone prowadzą własne szkolenie w zakresie obsługi i konserwacji zaawansowanego systemu obrony powietrznej.

Fort Sill jest jednym z czterech miejsc szkolenia podstawowego armii i siedzibą Szkoły Artylerii Polowej Służby, która od ponad wieku szkoli członków służby.

Najpierw w CNN: Ukraińcy rozpoczną szkolenie w zakresie pocisków Patriot w USA już w przyszłym tygodniu, mówią urzędnicy |  Polityka CNN
READ  Kreml jest „obleśny”, a Putin to dezinformacja i „placebo”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *