Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Ukraińskie władze odbierają odłamki po rosyjskim ataku rakietowym w Charkowie na Ukrainie, czwartek. (Sergey Popock/AFP przez Getty Images)

Ukraińskie wojsko poinformowało o kolejnym dniu wystrzeliwania ciężkiej artylerii i rakiet przez siły rosyjskie w obwodach charkowskim i donieckim, którym towarzyszyły naloty. Ale mówi, że Rosjanom nie udało się osiągnąć zysków ani w żadnym regionie, ani na południu.

„Wróg bezskutecznie próbował posuwać się w kierunku Veliky Prohody-Pitumnik z operacjami ofensywnymi” – powiedział Sztab Generalny armii w Charkowie. Obszar ten znajduje się około 20 kilometrów (około 12 mil) na północ od Charkowa.

W jednej z najbardziej zaciekłych obecnie bitew w Donbasie Sztab Generalny stwierdził, że kolejna próba przełamania ukraińskich linii na granicy ługańsko-donieckiej zakończyła się niepowodzeniem. „Żołnierze ukraińscy odparli atak w kierunku rafinerii Łyszczańsk-Iwano-Dariewka. Wróg poniósł straty i wycofał się” – czytamy w oświadczeniu.

Rosyjski Sztab Generalny poinformował, że Rosja prowadziła ostrzał artyleryjski na tereny na północ od miasta w kierunku Słoweńska.

„Rosjanie bombardują miasto nieprzerwanie od 20 dni. W wyniku dzisiejszego bombardowania ranne zostały dwie osoby” – powiedział ukraińskiej telewizji Vadim Lakh, burmistrz Słowiańska. „Od dwóch miesięcy w mieście nie było wody, a z powodu bombardowania 15% populacji nie ma elektryczności” – dodał.

„22 000 osób pozostaje w mieście. Jeśli bombardowania wzrosną, więcej osób będzie chciało się ewakuować” – dodał Liach.

Sztab Generalny poinformował, że obszar wokół miasta Bachmut również został ponownie ostrzelany w czwartek, a także był świadkiem nalotów.

Dodała, że ​​Rosjanie próbowali na południu przeprowadzić atak wzdłuż granicy obwodów mikołajowskiego i chersońskiego, ale zostali odparci. Na tym obszarze wokół Andriiwki w ostatnich dniach nasiliły się walki, ale sytuacja nie uległa zmianie.

READ  Ukraińcy usuwają co najmniej dwa mosty pontonowe w pobliżu Biełohorówki, widać zdjęcia satelitarne i dronowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.