AKTUALIZACJE NA ŻYWO: Zwiększają się tłumy na Halloween w Seulu

I

Jeśli jesteś w tłumie, a ludzie są wystarczająco blisko, aby na ciebie wpaść, może być bardzo tłoczno.

Tak twierdzi J. Keith Steele, profesor wizytujący nauk o tłumie na Uniwersytecie w Suffolk i przewodniczący GKStill Internationalfirma konsultingowa, która szkoli organizatorów wydarzeń, jak rozpoznawać niebezpieczeństwa.

Takie wydarzenia, jak Widoczny tłum na zatłoczonych obchodach Halloween w stolicy Korei Południowej, Seulu i Tragedia Na festiwalu Astroworld w Houston w listopadzie 2021 roku spowodowało to wiele zgonów i obrażeń.

Jednak ten, kto od ponad 30 lat bada dynamikę zachowania i bezpieczeństwa tłumu, powiedział, że organizatorzy mogą pomóc w zapobieganiu wypadkom, monitorując gęstość tłumu w czasie rzeczywistym i regulując przepływ ludzi na miejsce.

Gęstość tłumu można obliczyć jako liczbę osób na metr kwadratowy, około metra kwadratowego. Młodsi, młodsi ludzie zajmują mniej miejsca niż starsi i więksi ludzie, ale z reguły rzeczy stają się niewygodne, gdy na metr kwadratowy przypada pięć osób – i wszystko, co jest bardziej zatłoczone, może stać się niebezpieczne.

„Kiedy obiekty wejdą w kontakt, ta wysoka energia i gęstość mogą powodować te fale i zapadanie się tłumu” – powiedział Steele.

Jednym ze znaków, że tłum stał się zbyt gęsty, jest to, co wciąż nazywa się „polem oddziaływania pszenicy”, w którym ludzie kołyszą się w niekontrolowany sposób. Powiedział wizualny przykład w Internecie Filmy Z koncertu Oasis w 2005 roku w Manchesterze w Anglii, przed masowym napływem publiczności na scenę.

Kluczem do zapobieżenia katastrofie, powiedział Steele, jest monitorowanie gęstości przez organy regulacyjne, a jeśli zacznie ona rosnąć, spowolnienie lub zatrzymanie przepływu osób wchodzących na obszar. Powiedział, że bardzo trudno jest zmniejszyć zatory, gdy sytuacja staje się bardzo intensywna.

Steele powiedział, że jeśli sala stanie się zbyt zatłoczona, wykonawcy powinni zatrzymać się i poprosić wszystkich o cofnięcie się o krok. Na przestrzeni lat wielu artystów, w tym A$AP Rocky i Linkin Park, Zrobili dokładnie to.

READ  Na Filipinach w Wielki Piątek odbywa się krwawe ukrzyżowanie, pomimo sprzeciwu Kościoła katolickiego

Jeśli jesteś w tłumie, nadal możesz pomóc sobie zachować bezpieczeństwo, obserwując miejsca, które mogą być bardzo zatłoczone, i wydostając się z tłumu, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca.

Możesz dowiedzieć się więcej, oglądając interaktywny rysunek tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *