62 Demokratów dołącza do 207 Republikanów, aby ukryć liczbę ofiar śmiertelnych w Gazie

dom Amerykańska Izba Reprezentantów głosowała za ukryciem liczby ofiar śmiertelnych wojny Izraela w Strefie Gazy.

W czwartek prawodawcy głosowali 269 do 144 nad poprawką zabraniającą Departamentowi Stanu powoływania się na statystyki Ministerstwa Zdrowia Gazy. Środek ten stanowi część rocznego projektu ustawy budżetowej Departamentu Stanu. Na jej czele stanęli przedstawiciele Demokratów Jared Moskovitz z Florydy i Josh Gottheimer z New Jersey oraz przedstawiciele Republikanów Joe Wilson z Karoliny Południowej, Mike Lawler z Nowego Jorku i Carol Miller z Wirginii Zachodniej.

W sumie 62 Demokratów dołączyło do 207 Republikanów, którzy poparli poprawkę.

Podczas gdy przywódcy partii często namawiają swoich członków, aby głosowali „tak” lub „nie” w sprawie jakiegokolwiek zestawu propozycji, przywódcy Demokratów nie przedstawili swoim członkom „żadnych zaleceń” dotyczących sposobu głosowania nad poprawką. Po zatwierdzeniu przez Izbę Reprezentantów całego projektu ustawy, trafi on do Senatu pod rozpatrzenie.

Muhammad Khader, dyrektor polityczny amerykańskiej Kampanii na rzecz Praw Palestyny, powiedział The Intercept, że poprawka wpisuje się w trend nastrojów antypalestyńskich w Kongresie od początku okrucieństw popełnianych przez Izrael w Gazie. Dodał: „Uniemożliwiając jakiekolwiek uznanie liczby Palestyńczyków zabitych od października, poprawka ta stanowi wyraźny przykład zaprzeczania ludobójstwu i nie różni się od tego, co przydarzyło się ofiarom ludobójstwa w Rwandzie i Armenii”.

Przedstawicielka Demokratów Rashida Tlaib, jedyna przedstawicielka Palestyny ​​w Kongresie, powiedziała w środę: Zabrany na ziemię Aby przedstawić podobny argument, stwierdziła: „To jest zaprzeczanie ludobójstwu”.

Po zapoznaniu się z liczbą ofiar śmiertelnych i innymi statystykami dotyczącymi ofiar Tlaib oznajmiła, że ​​zamierza włączyć listę Palestyńczyków zabitych w Gazie do akt Kongresu. „Ważne jest, aby pamiętać o tym wszystkim tutaj: lista jest tak długa, że ​​nie mogę jej nawet podać ze względu na mały rozmiar tekstu. To jest liczba ofiar śmiertelnych” – powiedziała.

READ  Aktualizacje na żywo z Ukrainy: Rosja atakuje Odessę na drugą noc

Według najnowszych danych ministerstwa w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy Izrael zabił co najmniej 37 765 osób, a ranił 86 429 innych osób.

Ministerstwo Zdrowia jest jedynym oficjalnym organem monitorującym liczbę ofiar śmiertelnych w Gazie; Jej dane były szeroko cytowane, m.in My I izraelski Rządy. Według najnowszych danych ministerstwa w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy Izrael zabił co najmniej 37 765 osób, a ranił 86 429 innych osób. Liczby te są prawdopodobnie niedoszacowane ze względu na zniszczoną infrastrukturę medyczną, śmierć pracowników medycznych i obawę, że tysiące ludzi utknęło pod gruzami w Gazie.

„To nikczemne, ale nie szokujące, że 62 Demokratów przyłącza się do Republikanów, aby zaprzeczyć liczbie ofiar śmiertelnych w Gazie” – powiedział The Intercept jeden z pracowników Demokratów. „Przywództwo demokratyczne powinno się wstydzić swojej odmowy zajęcia stanowiska i zdemaskowania rażącego antypalestyńskiego rasizmu i zaprzeczania ludobójstwu w naszej partii”.

Moskowitz i Gottheimer należą do wielu Demokratów, którzy wielokrotnie pracowali nad podważeniem ruchu na rzecz praw Palestyny ​​i retoryki propalestyńskiej.

W kwietniu duet dołączył do Republikanów, aby poprowadzić A.J Dokładność Potępił sformułowanie „Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna” jako antysemickie. W grudniu duet dołączył do republikańskich republikanów Elise Stefanik i Steve’a Scalise’a, aby przewodzić rezolucji potępiającej rektorów uniwersytetów i wzywającej do ich rezygnacji za rzekome tolerowanie antysemityzmu na kampusie. W listopadzie dołączyli obaj Demokraci 20 innych Krytykując Tlaiba, Między innymi z powodu opublikowania wideo wzywającego do zawieszenia broni, w którym znalazło się sformułowanie „od rzeki do morza”.

Gottheimer poszedł dalej, opisując Demokratów, którzy nie popierają Izraela, jako „rakoraz jego sugestia, że ​​muzułmanie w Ameryce są „winni” ataku Hamasu z 7 października. Wraz z Lawlerem przewodniczył telekonferencji prowadzonej przez No Labels, podczas której rozmawiał z władzami uczelni o tym, jak nakłonić FBI do przyjęcia większej roli w dochodzeniu. protesty Podczas tej rozmowy na terenie kampusu Lawler zasugerował, że protesty studentów na rzecz Palestyny ​​były rodzajem aktywizmu, który zainspirował zakaz TikToka.

READ  Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Przyłączył się także mąż 60 innych Demokratów Wyrażając swoje „wstręt” do 84-stronicowego pozwu Republiki Południowej Afryki oskarżającego Izrael o ludobójstwo i chwaląc rzecznika Białego Domu Johna Kirby’ego za nazwanie go „bezużytecznym, przynoszącym efekt przeciwny do zamierzonego i całkowicie pozbawionym jakichkolwiek podstaw faktycznych”. Niedługo potem Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości stwierdził, że Izrael prawdopodobnie dopuszcza się ludobójstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *