Aktualizacje Titanic Mate na żywo: Poszukiwanie zaginionego partnera rozszerza się na głębsze wody

„Rozumiem, że ta łódź podwodna jest prawie „domowa” i nie otrzymała żadnego certyfikatu od żadnego naukowego i technicznego organu regulacyjnego”, pyta Tim Staffel. „Czy to prawda?”

Większość głównych operatorów morskich wymaga, aby statki czarterowe były „klasyfikowane” przez niezależny organ, taki jak American Bureau of Shipping (ABS).

Titan, okręt podwodny biorący udział w tej sprawie, nie został sklasyfikowany według Oceangate. W poście na blogu z 2019 roku firma twierdzi, że jest to innowacja stojąca za ich statkiem, co utrudnia zewnętrznemu systemowi certyfikację:

„Agencje klasowe są chętne do przeprowadzania certyfikacji nowych i innowacyjnych projektów i pomysłów, które często mają wieloletni cykl zatwierdzania… Wprowadzanie agencji zewnętrznej w celu przyspieszenia każdej innowacji przed poddaniem jej testom w świecie rzeczywistym jest niesmaczne. Szybka innowacja”.

SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic polegają na doświadczonych ekspertach, którzy nadzorują codzienne operacje, testy i walidację oraz zatrudniają osoby z zewnątrz, które muszą najpierw zostać przeszkolone, zanim uzyskają kwalifikacje do „weryfikacji” jakichkolwiek ustaleń.

Amerykański partner BBC, CBS, wysłał w zeszłym roku reportera z tej samej firmy, aby był świadkiem wraku Titanica.

W swoim raporcie David Bock czyta coś, co wydaje się być zastrzeżeniem opisującym okręt podwodny jako statek „eksperymentalny”, „niezatwierdzony ani certyfikowany przez żaden organ regulacyjny i mogący spowodować obrażenia fizyczne, kalectwo, stres emocjonalny lub śmierć”.

W tamtym czasie Bock przesłuchiwał dyrektora generalnego Stocktona Rusha o „naturę Jerry’ego” niektórych elementów.

W odpowiedzi Rush powiedział, że firma współpracowała z NASA i Boeingiem, aby zapewnić bezpieczeństwo zbiornika ciśnieniowego.

READ  Sąd Najwyższy orzeka w ustawie o nieoczekiwanej ochronie praw wyborczych wyborców z Czarnej Alabamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *