Hyundai zwiększa inwestycje w pojazdy elektryczne do 28 miliardów dolarów, aby ograniczyć swoją działalność w Chinach

  • Podnosi cel sprzedaży pojazdów elektrycznych do 2030 roku do 2 milionów sztuk z 1,87 miliona
  • Pierwsze użycie akumulatorów LFP od około 2025 roku
  • Aby sprzedać dwie fabryki w Chinach, pozostałe dwie stacje muszą zostać zracjonalizowane

SEOUL (Reuters) – Hyundai Motor Co. planuje zwiększyć średnie roczne inwestycje w sektorze elektrycznym o około dwie trzecie, wydać 28 miliardów dolarów w następnej dekadzie i zrestrukturyzować swój schorowany biznes w Chinach w ramach strategii rozwoju pojazdów elektrycznych. obroty.

Podczas corocznego dnia inwestorów we wtorek, południowokoreański producent samochodów, który jest trzecią na świecie grupą motoryzacyjną pod względem sprzedaży wraz ze spółką zależną Kia (000270.KS), powiedział również, że podniósł swój cel sprzedaży pojazdów elektrycznych do 2 milionów sztuk do 2030 roku z 1,87 miliona. . .

Będzie stanowić około jednej trzeciej całkowitej sprzedaży samochodów, w porównaniu z 8% oczekiwanymi w tym roku.

„Globalny popyt na pojazdy elektryczne rośnie szybciej niż oczekiwania rynku, Hyundai Motor podnosi swój cel sprzedaży na rok 2030” – napisano w oświadczeniu.

Aby osiągnąć ten cel, Hyundai (005380.KS) planuje zwiększyć krajową produkcję pojazdów elektrycznych na trzech głównych rynkach — w Stanach Zjednoczonych, Europie i Korei Południowej — ponieważ coraz więcej krajów oferuje zachęty dla lokalnie produkowanych pojazdów.

W Stanach Zjednoczonych, ich największym rynku, produkcja pojazdów elektrycznych będzie stanowić trzy czwarte całej produkcji pojazdów do 2030 r. z zaledwie 0,7% obecnie.

Dyrektor generalny Hyundai Motor, Jihoon Chang, powiedział, że producent samochodów rozważy dostosowanie swoich samochodów do standardu ładowania opłacanego przez Teslę (TSLA.O) w Ameryce Północnej.

Chociaż Hyundai podniósł cele sprzedaży pojazdów elektrycznych na swoich głównych rynkach, zapowiedział, że zrestrukturyzuje swój schorowany biznes w Chinach, aby skupić się na rentowności.

Zhang powiedział inwestorom, że Chiny, największy na świecie rynek motoryzacyjny, były bardzo dochodowe do 2016 roku, ale teraz stały się największym ryzykiem, ponieważ producent samochodów stracił pozycję na rzecz lokalnych konkurentów.

READ  Dyrektor generalny Twittera odpowiedzialny za bezpieczeństwo treści rezygnuje po krytyce ze strony Elona Muska
Logo Hyundai Motor Company jest pokazane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku na Manhattanie, Nowy Jork, USA, 13 kwietnia 2022 r. REUTERS/Andrew Kelly/File Photo

Hyundai sprzedał jedną fabrykę w Chinach w 2021 roku i planuje sprzedać dwie kolejne, w tym jedną zamkniętą w zeszłym roku i jedną, którą planuje zamknąć w tym roku. Pozostałe dwa zakłady zostaną poddane dalszej racjonalizacji i wykorzystane na eksport na rynki wschodzące.

Gama produktów w Chinach również zostanie zmniejszona do ośmiu z 13, z naciskiem na modele z wyższej półki i SUV-y, w tym luksusową markę Genesis.

Aby zwiększyć swoją konkurencyjność w zakresie akumulatorów i rozwój akumulatorów nowej generacji, Hyundai planuje zainwestować 9,5 biliona wonów (7,4 miliarda dolarów) w ciągu najbliższych 10 lat.

Hyundai powiedział, że planuje wprowadzić konkurencyjne akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP), tańszą alternatywę dla akumulatorów litowo-jonowych, które zachęciły do ​​przyjęcia pojazdów elektrycznych w Chinach, po raz pierwszy około 2025 roku.

Jej największy rywal, Toyota (7203.T), również ogłosiła w zeszłym tygodniu plan rozpoczęcia korzystania z akumulatorów LFP.

Hyundai zamierza dostarczać ponad 70% akumulatorów za pośrednictwem spółek joint venture do 2028 r. i później. Inne plany obejmują współpracę z wyspecjalizowanymi firmami i start-upami, a także tworzenie wspólnych przedsięwzięć z firmami bateryjnymi w celu zapewnienia stabilnych dostaw.

„Dokonuje również wspólnych inwestycji badawczych i kapitałowych w start-upy, aby przyspieszyć rozwój akumulatorów nowej generacji” – podała firma.

Hyundai powiedział, że do 2030 roku zamierza osiągnąć marżę zysku operacyjnego na poziomie 10% lub więcej w branży pojazdów elektrycznych.

Inwestycja 35,8 bilionów wonów (28 miliardów dolarów) w energię elektryczną stanowi część budżetu wynoszącego 109,4 bilionów wonów, który Hyundai planuje wydać do 2032 roku.

(1 $ = 1285,2400 wonów)

Reportaż Hyunsu Yima i Heekyong Yang; Napisane przez Myung Kima. Montaż: Ed Davies, Jacqueline Wong i Conor Humphries

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *