Alex Jones na rozprawie: Jury znajduje założyciela InfoWars, który zapłaci rodzicom Sandy Hook 45,2 miliona dolarów odszkodowania

Nagroda, którą sędzia mógł zmniejszyć, przyszła dzień po tym, jak ława przysięgłych przyznała 4,1 miliona dolarów odszkodowania.

Jurorzy rozpoczęli obrady o godzinie 12:30 w piątek po tym, jak sędzia Maya Guerra Gamble przypomniała im, że rodzice Lewisa, Scarlett Lewis i Jones, byli już odpowiedzialni za zniesławienie i „wydawali niepokój emocjonalny” w wyroku zaocznym przeciwko niemu. Neila Heslina.

W emocjonalnej dyskusji końcowej adwokat Lewisa i Hessla, Wesley Todd Ball, powiedział ławie przysięgłych: „Prosimy was o przesłanie bardzo prostej wiadomości, a mianowicie o powstrzymanie Alexa Jonesa. Przestańcie zarabiać na dezinformacji i kłamstwach. ”.

Ball wezwał jurorów, aby „powstrzymali Alexa Jonesa przed ponownym zrobieniem tej ohydnej rzeczy” i „powstrzymali innych, którzy mogą chcieć wejść w jego buty”.

Adwokat Jonesa, Federico Andino Reinal, argumentował za znacznie niższą kwotą, sugerując, że przysięgli mnożą zamierzone zarobki Jonesa w wysokości 14 000 USD na godzinę i 18 godzin, które Jones spędził na rozmowie o Sandy Hooku przez mniej więcej kwotę. Ćwierć miliona dolarów.

W pierwszej fazie rozprawy w czwartek Jury przyznało rodzicom 4,1 miliona dolarów Kwota odszkodowania była znacznie mniejsza niż 150 milionów dolarów, których żądali prawnicy rodziców. W swoim końcowym przemówieniu Paul podziękował ławie przysięgłych za przyznanie 4,1 miliona dolarów, mówiąc, że już zrobiło to dużą różnicę w życiu rodziców, i poprosił ich o przyznanie wystarczającego odszkodowania, aby uzyskać łącznie 150 milionów dolarów.

Odszkodowanie za straty moralne jest formą kary za zachowanie oskarżonego. Jones, szef konspiracyjnych mediów Infowars, wielokrotnie kłamał na temat masakry w Sandy Hook. Zainicjował kilka procesów o zniesławienie i podsycił teorie spiskowe na temat ofiar i ich rodzin. Następnie przyznał się do strzelania.

Jones powiedział w swoim zeznaniu, że nagroda jury w wysokości zaledwie 2 milionów dolarów zniszczyłaby go finansowo. Ale jurorzy w piątek rano usłyszeli zeznania dotyczące majątku Jonesa od ekonomisty Bernarda Bettingle, Jr., który oszacował majątek Jonesa na 135-270 milionów dolarów.

READ  Kevin Stefanski bagatelizuje frustrację Deshauna Watsona

Pettingill, Jr., który przeglądał wieloletnie zapisy dla Free Speech Systems firmy Jones i InfoWorld, powiedział, że Jones wykorzystywał szereg firm-przykrywek, aby ukryć swoje pieniądze.

Jones użył dwóch dużych pożyczek, aby pokazać, że był spłukany, kiedy tak naprawdę nie był, zeznał Bettingle Jr.

„Alex Jones wiedział, gdzie są pieniądze, wiedział, dokąd trafiły pieniądze i wiedział, że pod koniec dnia skorzysta z tych pieniędzy” – powiedział Bettingle, Jr.

Po tym, jak jeden z jurorów zapytał o różnicę między pieniędzmi Jonesa a pieniędzmi jego firmy, Bettingle, Jr. powiedział: „Nie można oddzielić Alexa Jonesa od firm. On jest firmami”.

Jones „zarobił na swoim shtick”, dodał, sugerując nawet, że Jones mógłby prowadzić kurs w college’u na temat jego technik.

Przerażające tyrady Jonesa w Infowars przez lata były połączone z reklamami materiałów uzupełniających, filmów dokumentalnych i innych produktów sprzedawanych przez Infowars. Bettingle, Jr. powiedział, że zidentyfikował dziewięć różnych firm należących do Jonesa i przelał w nie pieniądze.

„On jest człowiekiem sukcesu, szerzy mowę nienawiści i dezinformację, ale zarobił dużo pieniędzy i zarobił na tym” – powiedział Bettingle, Jr. na stoisku. „Mam wrażenie o nim, że nie jeździł na fali, on stworzył falę”.

Jones zeznał na początku tygodnia o swoich problemach finansowych po tym, jak giganci mediów społecznościowych, tacy jak Facebook i Twitter, zablokowali jego treści na swoich stronach.

„Pamiętam, jak to powiedział, ale zapisy tego nie odzwierciedlają” – powiedział Pettingill, Jr.

Podczas końcowych dyskusji Paul upierał się, że Jones ukrył jeszcze więcej pieniędzy gdzie indziej i argumentował, że 4,1 miliona dolarów to tylko kropla w przysłowiowym wiadrze Jonesa. „Prawdopodobnie wrócił już dzięki darowiznom” od fanów, powiedział Paul.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *